Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nie spamujcie, jest temat ,,znalezione na allegro"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Tak mniej wiecej ile litrów opału zużywacie na jeden kontener?

 

230-260 ale to wszystko zależy od pogody, roku, tytoniu, partii zrywu. kontener 90 wieszaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

"OZPT w Leżajsku informuje, że w dniu 29.01.2016r w Krakowie, odbyło się spotkanie przedstawicieli grup plantatorów tytoniu współpracujących z firma Philip Morris Polska .

Z informacji uzyskanych podczas spotkania wynika, że firma PMPL w roku 2016 nadal będzie kontraktować tytoń od plantatorów zrzeszonych w grupach producentów.

Ceny tytoniu oraz wymagania jakościowe zostaną podane do wiadomości plantatorów tytoniu podczas zebrań kontraktacyjnych."

To w sumie dobra wiadomość bo czym większa konkurencja tym lepiej dla nas.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jaka konkurencja chłopie zastanów się co piszesz  przecież wszystkie grupy na jedno kopyto kontraktują a róznice sa minimalne

dlaczego nie podali cen teraz  odpowiedz by mniej osób rzuciło tytoń

to propaganda ceny poznacie przy podpisywaniu umów zawsze tak jest na ostatnia chwile nie dajcie się mamic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a więc nic się nie zmieniło najpierw trzeba ustalić cenę między sobą a dopiero w maju czerwcu plantatorowi.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@ adaammek

wiadomo że wszyscy są ze sobą dogadani ale były plotki że PMP zrezygnuje z naszego tytoniu sprowadzając z Chin. Teraz pomyśl jak wyglądał by rynek gdyby ich tytoń trafił do reszty firm. Myślisz że Universal podniósłby cenę ??? Nie wychwalam związków za ich niby negocjacje ale t chyba dobrze że PMP będzie kupować tytoń w Polsce ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Zależy ile masz ha.teraz wypłacają do 15h ja tez jeszcze nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

O tym że z PMP kontraktują wiadomo jest od dawna, bo już dzwonią i wstępnie się pytają ile ton będzie się kontaktować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

pmp i uniwersal to teraz jedna klika pmp teraz fermentuje tytoń w uniwersalu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

pmpl tak szybko nie zrezygnuje z tytoniu gdzie kupi dabry tani tytoń jak nie u naszych plantatorów

związki nie spełniły swojej podstawowej funkcji czyli sprzedaży dużej ilości partii tytoniu po cenach  kóre plantatorzy by zakceptowali

może lepszym rozwiązanie była by by grupy sprzedawały tytoń w formie ofertowej -przetargu wygrywa  ta firma która do lepszą zapłate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Firmy muszą kupować nasz polski tytoń jeśli chcą sprowadzać i produkować papierosy u nas w kraju. Nie pamiętam jaka jest minimalna ilość tytoniu jaką muszą zakupić od nas aby mogli sprowadzać zza granicy ale jest to zapisane w ustawie.
A mam do Was pytanie z innej beczki- czy ktoś niszczył tytoń po zbiorze kosiarką bijakową i może się podzielić opinią?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

PM zaproponował 29 stycznia ceny tytoniu na rok 2015 - 2016 bez zmian. To pewna informacja. Odnośnie przetargu to moim zdaniem kiepski pomysł. Jeśli wyprodukujemy tytoń a firmy największe dogadają się i zaproponują cenę jeszcze niższa to co rolnik z tym tytoniem robi.

Następna sprawa mogę śmiało powiedzieć,ze po części jesteśmy sami sobie winni. Dlaczego plantatorzy podają firmą ilości tytoniu  jakie chcą czy tez planują uprawiać w roku następnym. Niestety na stacji Kazimierza Wielka i Jędżejów jest to nagminne. To powoduje ,ze firmy widza parcie na uprawę i robią z cenami co chcą. I co maja zrobić związki wtedy, mogłyby w ogóle nie rozmawiać albo wstrzymać negocjacje ale wtedy jest parcie ze strony naszej rolników i tak koło się zamyka. Jedynym rozwiązaniem , które wydaje mi się najlepsze w takiej sytuacji to rozwiązania ze strony rządu. Tylko wysokie cła mogły by powstrzymać import do Polski ogromnych ilości tytoniu z całego świata. Do Polski sprowadza się go trzy krotnie więcej niż my produkujemy. To takie moje przemyślenia na nowy rok uprawy.

jeśli będę miał informacje odnośnie dalszych rozmów cenowych poinformuję kolegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

PM ma coraz gorszą opinię.

Od słynnej wypłaty 6 tysięcy i 700 srebrników ciągle spadają., nie wiedziec czemu.

I tak się zastanawiam , o ile gorsza pozycję mieli by rolnicy , gdyby pakiet akcji dalej byl w ich rękach.

Ale co tam łatwo , przyszło , łatwo poszlo .

Za garść srebrników , a przepraszam, za tonę tytoniu.

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj