Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

thug    236

musisz wziąć  pod uwage czy będziesz miec zagwarantowana kontraktacje kilkunastoletnią zółtego gdybys się przestawił .

Znam przypadki ze ludzie inwestowali a kontraktu nie otrzymali  

Jeżeli nie masz suszarni to jest bardzo duży minus i koszty zakupu choćby używanej jest spory

Masz maszyny to plus

jak długo jesze musisz prowadzic gospodarstwo by młodego rolnika  nie musiał zwracać

może jeszcze nadal uprawiaj  wiatowy  tak szybko nie zniknie ciemny tytoń tym bardziej ze stanowi duży udział w ogólnej produkcji tytoniu w Polsce

pozdrawiam

 

pytanie czy ktoś  jeszcze ciemny będzie chciał kontraktować


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

mysle ze tak zdnia na dzień tytoń burley nie znikie z kontraktacji  na pewno będzie zmniejszanie  nasadzeń  w związku z mniejszym zainteresowanie tytoniem burley

na plus virgini ,  jeżeli tendencja się się nie zmieni to  virginia  będzie wiodąca uprawą w kraju 

łatwiej jest virginiowcą zwiekszyc nasadzenia jeżeli cena zakupu będzie dobra ( w co wątpie ), niż plantatorom burleya na virginie

na razie nie widać pozytywnych zmian na rynku tytoniu , choć rząd pis chce utrzymać rynek tytoniu w Polsce co jest zapisane w raporcie podsumowującym rzady poprzedniej koalicji 

może się skończyć na  obietnicach bo  minister Jurgiel nic o szczegółach nie mówi  są poważniejsze problemy  dla rolnictwa w Polsce  rynek mleka ,wieprzowiny , owoców miękkich ,zbóż  taki mały rynek tytoniu z 9 tys plantatorów to  nic

Wiemy ze unia europejska zakazuje wsparcia dla rynku tytoniu i to na pewno się nie zmieni  

może nastepna płatność historyczna najlepiej za lata przed 2005 :) :) hahaha

Edytowano przez adaammek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie ma szans na kolejną płatność historyczną już ta była ledwo wywalczona


zresztą przed 2005 nie da rady w 2004 wstąpiliśmy do Unii


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Witam. Czy jest sens przestawiać się na żółty tytoń? Do tej pory uprawiałem wiatowy 7 ha, na tytoń wziąłem też młodego rolnika więc praktycznie jestem uwiązany i jako że, z tego co mówią na zebraniach -żółty to jedyna alternatywa, nie wiem co robić. W zasadzie gdyby była taka możliwość to w tym momencie oddał bym tego młodego rolnika. 

 

A skąd jesteś kolego, z jakiego regionu? Nie wiem jak jest w innych regionach ale powiat biłgorajski grupa leżajska to nie ma najmniejszego problemu z kontraktacją. Firm jest sporo i jak na razie walczą o tytoń.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A skąd jesteś kolego, z jakiego regionu? Nie wiem jak jest w innych regionach ale powiat biłgorajski grupa leżajska to nie ma najmniejszego problemu z kontraktacją. Firm jest sporo i jak na razie walczą o tytoń.

 

 

po tych cenach to niech sami sobie produkują


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Jak średnio wyszło prawie 11 złoty za kilogram to już tak nie narzekajmy że się nie opłaca. :huh:

 

podaj ceny virgini  i firme

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jak średnio wyszło prawie 11 złoty za kilogram to już tak nie narzekajmy że się nie opłaca. :huh:

 

ja pisałem o  burleyu

 średnio jakieś 5.5 zł

a co do virgini to dobrze sprzedałeś 11 zł średnio


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

ja pisałem o  burleyu

 średnio jakieś 5.5 zł

a co do virgini to dobrze sprzedałeś 11 zł średnio

 

Wiadomo koszty wysuszenia są większe niż w burleyu no ale więcej też zostaje w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

virginia może sie jeszcze opłaca ale burley napewno nie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

ja sądzę że nie ma przyszłości dla burleja bo plantatorzy sami się wykruszą . sam skończyłem z tytoniem 4 lata temu . wcześniej pół wsi sądziło tytoń a teraz 3 gospodarstwa zostały a w tym roku już tylko 2 .i co najlepsze ci co sadzíli najwięcej skończyli z tym zostali tacy co mają góra 1.5 ha


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Przy tej cenie to suszenie raczej tylko na oleju. Kupiłem już trochę po 2.05 ale jak cena jeszcze spadnie to coś wezmę zamiast metrów. słyszałem że ci co palili peletem wracają do oleju.

 

Jak olej opałowy był po 4 złoty to ludzie masowo zaczeli przerabiać suszarnie na różnego rodzaju pelety, ekogroszki czy drzewo. Teraz jak olej jest poniżej 2 złoty to znów opłaca się olej. tak to jest w naszym kraju, nigdy  nic nie wiadomo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj