Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariusz774    0

To dla mnie za drogo , a może pobudować, tylko jaki materiał się stosuje ? Ostatnio pewnie nikt z plantatorów nie stawiał suszarki do wirgini .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Samo wystawienie suszarni kontenerowej nie będzie tansze niż kupienie blaszaka. Pod murowaną fundament i posadzke musisz wylac potem ściany z pełnego pustaka plus ocieplenie ze styropianu plus tynk na to, następnie strop ocieplony i jakiś dach do tego. W środku regały trzeba zrobić do tego drzwi i wieszaki. Piec też samemu raczej nie zrobisz. Wiec moim zdaniem najprościej jest kupić gotowy. Nic drożej nie wyniesie. Tylko wylać płytę trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Zawsze można cos pokombinować tylko trzeba pamiętać aby było jak najmniej strat ciepła. Znajomy coś takiego wykombinował  w dawnym pomieszczeniu po krowach. Sciany są z białej cegły strop betonowy ocieplił to ale i tak idzie mu o wiele więcej paliwa niż w innych o podobnych wymiarach lecz zbudowanych z innych materiałów. Sciany powinny być z pełnego pustaka plus styropian 5 i strop z pustaka.


 A zagrozenie pożarowe to już indywidualna sprawa. Cos za cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1029    0

Ostatni dzień wykupu w Kazimierzy jak dla mnie dobrze bo klasy 1,2,3 a u innych jak był liść pół brązowy pół żółty to zwracali.

Jak podsumowuje to wychodzi ok 10 zł za kg. Ale szału nie było w tym roku z tytoniem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Jestem ciekawy zdania tych co nie sprzedali tytoniu? cieszyc się nie ma z czego bardzo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonix1313    0

Ostatni dzień wykupu w Kazimierzy jak dla mnie dobrze bo klasy 1,2,3 a u innych jak był liść pół brązowy pół żółty to zwracali.

Jak podsumowuje to wychodzi ok 10 zł za kg. Ale szału nie było w tym roku z tytoniem. :)

dzis brali virginie ? w kazimierzy wielkiej/

 

Edytowano przez tytonix1313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

WIECIE COŚ O NIE WYPŁACONYCH  PIENIĄDZACH OD LUXORA ZA TAMTEN SEZON BO NIC NIE MOGĘ  SIĘ DOWIEDZIEĆ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Panowie zagrożenia pożarowego niema się co obawiać tylko należy wstawić piec CO i nagrzewnicę wodną w miejsce tradycyjnego pieca i po sprawie a koszty są porównywalne do tradycyjnych pieców a bezpieczeństwo pewne, u nas tak zaczynają robić bo pod jeden piec można podpiąć kilka suszarni oczywiście piec odpowiedniej mocy musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

WIECIE COŚ O NIE WYPŁACONYCH  PIENIĄDZACH OD LUXORA ZA TAMTEN SEZON BO NIC NIE MOGĘ  SIĘ DOWIEDZIEĆ 

 

poczytaj:

 

http://kulisy24.com/prawo-i-bezprawie/nie-ma-mocnych-na-mafie-papierosowa

 

http://www.grojec24.net/news-pod-grojcem-zlikwidowano-najwieksza-w-europie-fabryke-tytoniu,1633.html

relacja z wjazdu na Luxor:

https://www.youtube.com/watch?v=nzobztURiSg

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZTQrlcAMsm0   -> tu słynne miliony ukryte w szafie :)

 

przeczytajcie wszystkie artykuły i wnioski same Wam się nasuną.

 

Ogólnie to jest tak, ze własciciel Luxoru ma dobrych prawników i znajomych polityków i jeszcze sporo milionów w "innej szafie". NIkt mu nic nie zrobi. Jeszcze go nie skazali za podobna produkcje lewych papierosów Marlboro kilka lat temu. W pierwszym linku macie opisane wszystko jak doszło do tej wpadki...

Tytoń, któy zarekwirowali celnicy w magazynach nie należy do Luxoru, bo on sprzedał go innej firmie.Jest własnością jakiejś firmy z Grodziska Mazowieckiego.

Ponieważ luxor nie wydał towaru ( bo celnicy zaplombowali magazyny ) to tamci nie zapłacili za tyton, no bo niby dlaczego, skoro tytoniu nie otrzymali. Do tej pory to z tego tytoniu to raczej niewiele się nadaje do przerobu więc nikt nie zapłaci za to a  wówczas luxor kasy tez nie zapłaci związkom. luxor  bedzie sądził sie z celnikami, ze poniósł strate a sprawa latami bedzie trwać.

i tak koło się zamyka.

 

tu link jak papierosy zarekwirowane przez Urząd Celny w Radomiu zostały skradzione ( 4 miesiące tam były ) z ich magazynu:

 

http://radom.wyborcza.pl/radom/1,48201,19330017,trwa-sledztwo-ws-kradziezy-papierosow-z-magazyny-sluzby-celnej.html

 

 

 

 

 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Czy jest sens przestawiać się na żółty tytoń? Do tej pory uprawiałem wiatowy 7 ha, na tytoń wziąłem też młodego rolnika więc praktycznie jestem uwiązany i jako że, z tego co mówią na zebraniach -żółty to jedyna alternatywa, nie wiem co robić. W zasadzie gdyby była taka możliwość to w tym momencie oddał bym tego młodego rolnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Witam. Czy jest sens przestawiać się na żółty tytoń? Do tej pory uprawiałem wiatowy 7 ha, na tytoń wziąłem też młodego rolnika więc praktycznie jestem uwiązany i jako że, z tego co mówią na zebraniach -żółty to jedyna alternatywa, nie wiem co robić. W zasadzie gdyby była taka możliwość to w tym momencie oddał bym tego młodego rolnika. 

 

musisz wziąć  pod uwage czy będziesz miec zagwarantowana kontraktacje kilkunastoletnią zółtego gdybys się przestawił .

Znam przypadki ze ludzie inwestowali a kontraktu nie otrzymali  

Jeżeli nie masz suszarni to jest bardzo duży minus i koszty zakupu choćby używanej jest spory

Masz maszyny to plus

jak długo jesze musisz prowadzic gospodarstwo by młodego rolnika  nie musiał zwracać

może jeszcze nadal uprawiaj  wiatowy  tak szybko nie zniknie ciemny tytoń tym bardziej ze stanowi duży udział w ogólnej produkcji tytoniu w Polsce

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Przy tej cenie to suszenie raczej tylko na oleju. Kupiłem już trochę po 2.05 ale jak cena jeszcze spadnie to coś wezmę zamiast metrów. słyszałem że ci co palili peletem wracają do oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj