Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

thug    236

A siłe roboczą chyba z korei sprowadzą zeby się opłacało.

W mojej okolicy wszyscy którzy mieli wilekie ilości zjechali na pare ha.

ja sadziłem dużo  a na przyszły rok nie sadzę tak że nie jest tak że tylko mali rezygnują przynajmniej w burleyu duzi też  dają sobie spokój


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Jak panowie idzie sortowanie tytoniu. kończycie już. Zdawałem w piątek w Leżajsku i z grupy mówili ze na przyszły rok nadal jest zapotrzebowanie na tytoń, że wszystkie firmy nadal będą chciały kontraktować. Tylko ciekawe czy cene podniosą?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

taaa, na pewno podniosą

A co do sortowania to jeszcze nie rozpołowione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Wiecie moze co się dzieje z odstawą tytoniu barley w Kazimierzy Wielkiej,dzwonili dzisjaj odstawa była na 4 styczen przesuneli na 14 z powodu trudnej sytuacji,bez zadnych szczegułów o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

adek 1614 masz może namiary na nasiona tytoniu linia mogą być nie otoczkowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borski84    0

Ja się też właśnie przymierzam, żeby zacząć taką produkcję ;)


- Wziął twoje serce... - Głos Patricka posmutniał nagle. - Wziął sobie twoje słodkie, zabawne, idealne serce... i zniszczył je. Dlaczego pozwalasz, żeby robił ci to ciągle na nowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

adek 1614 masz może namiary na nasiona tytoniu linia mogą być nie otoczkowany

Dzwon do AgroBud Łukowa oni powinni miec . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Wiecie moze co się dzieje z odstawą tytoniu barley w Kazimierzy Wielkiej,dzwonili dzisjaj odstawa była na 4 styczen przesuneli na 14 z powodu trudnej sytuacji,bez zadnych szczegułów o co chodzi.

 

już cos kombinują to chyba najgorsza firma  w branży tytoniowej.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Oni raczej nie mają bo to jest taka trochę nie oficjalna nazwa i nieliczna odmiana tytoniu z której sam możesz zebrać nasiona jeszcze rok temu miałem całe wiadro tych nasion z własnej plantacji ale wywaliłem bo nie sadziłem już tej odmiany ale po latach eksperymentów z jakimiś wynalazkami należy się powrót do pewnej odmiany która wysokie plony w dobrej jakości i nasion należy raczej szukać u jakiegoś plantatora a nie po firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Sąsiad miał 35 ja 23 różnicy nie widziałem może troche drobniejsze liście. Wszysto zależy od pola i ilości NPK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Sąsiad miał 35 ja 23 różnicy nie widziałem może troche drobniejsze liście. Wszysto zależy od pola i ilości NPK.

 

Tzn która odmiana miała drobniejsze liście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro303    33

Miedzy 23 a 35 rożnica była w kolorze 35 jasniejszy bialy a 23 pod pomarancz. Ale też zależy pole i nawożenie.


URSUS C335 ,Kubota 8560, MC CORMICK MTX 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

W tym roku miałem 23 tyton był ogłowiony i pryskany ale wychodził podpomarańcz a to jest w chwili obecnej niemile widziane. I dlatego zastanawiam się nad 35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj