Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

dopłata niezwiązana z produkcją stawki   Virginia – 4,76 na 1 kg

- Burley, tytonie ciemne suszone powietrzem - 3,32


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Tytoń w Jędrzejowie poszedł dobrze. Z tego co mówili to przyjmą każdą ilość każdego tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

kolego thug bawisz się jesze w tyton ja zrezygowałe  dopłatę niezwiazana otrzymuje byłem srednim plantatorem burleya z umowa do ultp/j mppl i luxora  naprawdę szkoda naszej ciężkiej pracy za małe pieniądze   dziś koszty produkcji sz duże nie tylko w tytoniu choć powiem ze tytoń jest kosztowny sr do produkcji i robota    ta dopłata niezwiazana to dlamnie rekompensata sprzedawanego za darmo tytoniu w latach 2003-2011  wiesz jak płacili za klasy 

czytałe uzasadnieni do roz dot płatności niezwiązanej czy ciągle ubywa rolników płatności niezwiązanej przecież to płatność dziedziczna

 burley 5208 rolników

virgina 7492 rolników

pamiętam ze dawniej uprawnionych  było więcej  pozdrawiam adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no kończę zabawę  rezygnacja trzeba jeszcze wziąć pięć lat niezwiązanej i tyle


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Sezon jaki jest taki jest.czy ktoś cokolwiek wie o przyszłym roku??? Czy te super związki cokolwiek robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a co przy tych cenach ktoś jeszcze chce sadzić lepiej top zawiesić na rok dwa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

u Grzyba 60x60 ma miec belka  i ma byc zwiazana 3 sznurami  i dodatkowo 1 sznur na uchwyt. napisz mi mala w pw to ci wysle schemat 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

ja narazie cała pierwsza klase do Grzyba po 14,40 wywoze, bo duzo drozej niz u konkurencji i mam blisko na wykup wiec nie opłaca sie na Lezajsk targac. Leżajsk  cos skorygował do góry minimalnie, ale widac ze szału nie ma na 2  linie tylko biora i lepiej  niz posortowane było  bo z drugiej klasy jednynke koles rbił wiec widac ze tytoniu mało maja w tym roku. No ale jak sie tak robiło przez ostatnie lata ze cały czas kłody pod nogi plantatorom to teraz sa tego efekty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

To jak biorą to jest kwestia jakości tytoniu i sposobu sortowania. Piszesz że po 14.40 ale oczywiście chodzi ci o suchy bo wilgotny jest po 12. Mam umowę u Grzyba i w Leżajsku ale jeszcze tam nie sprzedawałem. Co do Leżajska to słyszałem od wielu osób że biorą najgorzej z wszystkich firm no i cena nie powala. Ale co tu sie dziwić tylu pracowników (agronomów) dla każdego auto służbowe to wszystko kosztuje na kimś trzeba te wydatki odbić.

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Jak woziłem do leżajska to nawet z 3 zrobił mi 1 ale słyszałem że leżajsk bierze teraz źle i nawet biorą gorzej jak jest sortowane, jak sprzedaje to mam zasadę że nie puszczam nigdy klasy niżej
Universal w piątek popołudniu był zapchany, kolejka była do krzyżówki.

Edit.
Wspomnień czas  :) 
Po przycięciu rosady
50eb273da49aa13cm.jpg
ccbcd03977fecec8m.jpg

Wirus Mozaika 27.06.2015 :( 
a4c0cbafd4142a37m.jpg

Susza daje już ma radę 30.06.2015 godzina 18.18
0aa150b2b924064em.jpg

e00b1a4c2c8d4352m.jpg

Nad spody w suszarni Muller 96 
Bywało różnie z suszeniem raz lepiej, raz gorzej :)
08abf0eafeaf2cefm.jpg
 

Ciągle mam problem z wagą macie jakieś sposoby (nawozy)?, aby tytoń miał odpowiednią wagę,  mam wrażenie że będzie umnie słabo z tonażem w tym roku i już się zastanawiam jak temu zaradzić w następnym roku.

 

Edytowano przez Elektro2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Czy ktoś z was coś słyszał o tym że w sezonie 2016/17 Universal będzie skupować tytoń w leżajsku zamiast PM, a Moris przenosi się pod Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Witam Panowie. Jak tam z waszymi tytoniami? jakie zbiory mieliście w tym roku. Ja wsadziłem tytoń na zaoranej łące i mi się z jednej strony udało bo cały czas miał wilgoć i wodę ale znów cały wrześień się mordowałem bo liście urosły jak głupie bardzo kruche  i po jednym trza było zrywać. Suszenie w tamtym roku trwało 2-3 dni a w tym cały  tydzień i poszło ponad 25 m3 bukowego drzewa. Ale ogólnie plon nawet przyzwoity każdy sznur  ciut ponad kilo ma z hektara gdzieś około 5 ton będzie.Ale jak tak dalej będzie to ja rezygnuje. Zostałem sam we wsi co zostawił pole pod tytoń wszyscy sąsiedzi obsiali.  Jak sytuacja się nie poprawi i nie podniosą cen to jarką się obsieje na wiosne i będzie.  Jeżdzą też u mnie kupcy i pytają się o tytoń  pewnie podstawieni jacy....


 

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

U mnie jedynie na skłonie północnym tytoń taki jak powinien być, reszta od 1/3 do połowy mniejsza. Również koniec z sadzeniem jak cena zostanie bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

a co mamy sadzić za darmo ja też myślę o rezygnacji sadze 15 h tenesi ale co w zamian 

posadzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

A  chodż byś nawet obsiał  te 15 h głupią  przenicą to byś lepiej wyszedł jak na tym tytoniu bo przynajmniej bez całorocznego myślenia  i zapierd**** urośnie..

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek59    4

dzisiaj wykup w Kazimierzy klasyfikator aż sie spocil tak wyrywal liście, i klasa w dól, i zwroty, paranoja, OSTATNI ROK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj