Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Elektro2015    89

Sucho, sucho i jeszcze raz sucho jak tak dalej będzie to pojadę w pole i będę odrazu suche liście w bale pakował. Jak nie popada w tym tygodniu to ten rok będzie na wielkim minusie finansowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

W tym tygodniu raczej opadów nie będzie dopiero we wtorek. Wagowo w tym roku o około 30 % tytoniu mniej u mnie. Ciekawe co za rok z cenami zrobią firmy bo przy takich klęskach (rok temu grad a teraz susza) to kiepski biznes.

 http://www.gazetabilgoraj.pl/gminy/lukowa/tylko-wypromowanie-tytoniu-pozwala-dobrze-patrzec-w-przyszlosc/

w ten weekend święto tytoniu ale przy tych cenach i plagach to nie ma co świętować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

No jasne że nic.... Jak Panowie u was ze zbiorem? W moich okolicach już całą parą ludzie zrywają z krzaków wszystkie liście na raz.. Ja już miesiąc temu zerwałem pędy  i od tamtego czasu nie byłem nawet w tytoniu zobaczyć co tam słychać bo żniwa i żniwa ale tak jak inni nie będę się bawił w etapowe zbiory  tylko na razówkę wszystko do kupy. Ostatnio u mnie tydzień temu trochę polało i co jak co ale po dwóch dniach kombajn się grzebał w przenicy a pole jest na  wzniesieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

liście poparzone od jednego słyszałem że nie wie czy będzie rwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Ja sie zastanawiam czy nie zrywac juz prawie do wieszku miejscami, bo poprostu zaschnie na zielono na krzaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Wyciągałem tytoń z kontenera i wyszło DZIADOSTWO!! trzecia klasa to najwyżej, dziesięć wieszaków do wywalenia i ta je...b pleśń już myślałem że mam ją z głowy, ale jednak nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@Elektro2015 ja miałem pleśń dwa lata i po twoich radach zniknęła. W suszarce murowanej usunąłem docieplenie na stropie (wełnę), usunąłem dolną uszczelkę, otwieram górny luft, daję większą wentylację, i stawiam na piecu pojemnik z octem. Co pomogło to nie wiem ale pleśń zniknęła miesiąc temu. W blaszaku to samo. Klasa się lekko pogorszyła ale to chyba norma skoro liście wiszą na krzaku i jeszcze wiatr który je ubija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Jak kończcie już suszenie? Ja powinienem na dwa kontenery zebrać liście z pola, mimo trudność w suszeniu i pogodzie to powinno być wagowo to samo co rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Coś się ruszyło na tym naszym rynku tytoniowym, Universal złamał zmowę cenową i z dniem 14 września podnosi ceny na Virginie, 1A - 13 zł, 1B - 12,40, 2 - 10,30. No to teraz czekamy na odpowiedź reszty firm a raczej nie mają wyjścia bo jak nie zareagują to czekają ich pustki na magazynach. Znam plantatorów którzy połowę tytoniu już sprzedali a tu taka niespodziewana niespodzianka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

co z tego, jak w tym roku tytoń kiepsko wychodzi :( Rozmawiałem z kilkoma rolnikami i nikt sie nie chwali, że ładnie wychodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Panowie jak wygląda sytuacja w PMP Leżajsk czy podnieśli cenę tak jak inni ???? a jeśli nie to na co oni liczą. Ostatnio sprzedawałem tytoń w Luxtab i podszedł dobrze średnio po 11,77 zł za kilogram a tytoń nie był jakiś genialny, połowa to spody. Aby tą cenę dostać w Leżajsku to całość musiała by być w jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Kupiłam już dziś ASAHI SL i dam oprysk tylko niewiem jak później ze zbiorem bo o karencji na tytoń nic nie piszą , a puki co to liście od dołu są w miarę normalne i zaraz można by zrywać.

I jak Asahi coś pomogło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

U mnie dokładnie to samo z barlejem dobrej klasy w tym roku nie będzie a z odstawą to porazka tez mam dopiero 4 stycznia,w zółtym ceny w góre a ciemny bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

To lipa z Barleyem. A jesli chodzi o Virginie to trwa podbijanie cen w poniedziałek Universal znowu podniusł ceny 1A - 13,50 1B - 13, 2 - 10,50, 3 8,50. Co do Morrisa to na razie jedna podwyżka i czekamy na kolejna 1L-12,70, 1F-12,10, 2-10,30, 3-8,10, 4-5,10, 5-2,20. Słyszałem że AgroSab ceny nie podniesie no ciekawa sytuacja sie zrobiła na rynku tytoniowym.

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Witam, mam pytanie do osób którzy sprzedawali tytoń do Universala w Jędrzejowie. 1 października mam tam pierwszą odstawę, nigdy wcześniej tam nie byłem. Czy ktoś może podpowiedzieć jak tam wygląda wykup? O której godzinie najlepiej być aby nie spędzić tam całego dnia? A  może ktoś już tam sprzedawał tytoń i wie jak jest z klasyfikacją w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Odpowiedzi raczej sie nie doczekasz, zamilkło nasze forum (pewnie każdy siedzi i liczy kase z tytoniu). W Jędrzejowie to nie wiem ale w Obszy Universal bierze dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Nie każdy. U nas żeby liczyć kase to trzeba do lutego sortować całymi dniami. Więc nie wiem jak ty masz że już kase liczysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj