Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kombinator18    18

Panowie
Po pierwsze nie wolno zgadzac sie na kare z izby celnej,twardo i mocno rzadac rozprawy w sadzie.
Do 800 kg jest wykroczenie czyli w sadzie dostanie sie kilka tys a nawet mniej  zalezy od kilogramow ;)
I raczej musza złapac na goracym uczynku

Trzeba sobie radzic ;)
 


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek97    60

Witam. Czy ma ktoś z was zrobioną przekładnie w suszarni kontenerowej żeby móc napędzać dmuchawe z WOM ciągnika w razie braku prądu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Ja nie mam, ale też nad tym myślałem, a że mam teraz dwie suszarnie to zarzuciłem ten pomysł na rzecz agregatu napędzanego Wom-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Panowie czy ktoś już wysuszył drugi, trzeci podryw Virginii ?? i czy jak w ostatnich latach pleśnieje tytoń w suszarni ??

Też mam wrażenie że w tym roku wszystkie odmiany mają podgnity korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Położyło uwas tytoń, umnie leży na potęgę i jeszcze mozaika na 50% krzaków, tragiczny rok oby nie było jeszcze gorzej
tomek105 jeśli ci pleśnieje to susz bez uszczelki na dole drzwi, podobno w tamtym roku to pomagało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@Elektro2015 dzięki za radę ale pewnie piszesz o "blaszakach" w murowanej suszarni mam szczelne drzwi i po wyjęciu uszczelki raczej nie będzie dodatkowego przewiewu. Ja na razie suszę pierwszy zryw ale słyszałem że na drugim już pojawia się pleśń. Po ostatnich burzach a raczej wiatrach położyło i wyłamało część tytoniu, ten większy i przegniły.

Panowie chcę się wypisać z Grupy Leżajskiej bo przy tej cenie nie stać mnie dodatkowo utrzymywać darmozjadów i sprzedawczyków. W tym roku zakontraktowałem przez grupę jak teraz się wypisze ze związków to następny sezon uwolnię się od pasożytów ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Jak nie będziesz miał uszczelki to wilgoć będzie lepiej wyganiana z suszarni, chodzi mi o kontenery murowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Ani ceny ani wagi ciemnego tytoniu w tym roku nie będzie, tytoń ledwo do pasa i już kwitnie przez suszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka6    0

Proszę o pomoc .Czy ktoś mi odpowie co to jest i czy da się z tym walczyć ? Połowa plantacji tak wygląda jak ten krzak poniżej .

post-51000-0-63926300-1437079883_thumb.jpg

post-51000-0-56228400-1437079931_thumb.jpg

post-51000-0-85250600-1437079962_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

pryskałaś lancetem w tamtym roku zboże ?

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Po oprysku na zboże w ubiegłym roku tak jak kolega wyzej powiedział moze byc to Lancet ale środki o innej nazwie zawierające ta sama substancje aktywna co lancet tez to zrobią. Albo przenawożenie w  tunelu bo znajoma tak miała sam w to nie wierzyłem ale mi pokazała te krzaki i faktycznie tak było, ale to miejscami po  kilka a jak jest połowa plantacji to po oprysku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Ciekawe czy dało by się jeszcze uratować tą plantację środkiem ASAHI SL ??? Niby neutralizuje uszkodzenia roślin np. środkami ochrony roślin lub nawozami. Kilka lat temu często spotykało się takie plantacje, tytoń trochę urośnie ale strata na wadze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

lancet glean mustang dosłownie wszystkie środkie  na sulfonylocznikach tak wpłaywają na tytoń poprostu za mało czasu było żeby ziemia dała radę przerobić pozostałośći


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka6    0

Dzięki za sugestie ale już sama nie wiem co o tym myśleć , natym polu to zboże było ze 3 lata temu i też raczej nie pryskane , za miedzą sąsiad teraz ma żyto ponoć nie pryskał , zastanawiam się  na ile prawdopodobne mogło by być przywleczenie czegoś z obornikiem/resztki środka w słomie/? Obornik dostałam na wiosnę ,

Jakoś misię to nie klei ale może ktoś coś myśli na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Z obornikiem - możliwe. Na opakowaniu Lancetu jest instrukcja, że słomy nie należy używać jako podłoża np. dla pieczarek - jakieś uzasadnienie to ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jak najbardziej. Obornik ze słomą po lancecie, mustangu forte itp nie należy stosować wiosną pod ziemniaki więc i tytoń pewnie oberwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka6    0

Kupiłam już dziś ASAHI SL i dam oprysk tylko niewiem jak później ze zbiorem bo o karencji na tytoń nic nie piszą , a puki co to liście od dołu są w miarę normalne i zaraz można by zrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na stymulatory wzorstu nie ma karencji ani prewencji


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

na poczatek ze 30 potem koło 35 potem 40 parę 50 parę i na koniec 65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj