Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ponad 2 ha 4 zwykłe suszarki, nie padało od miesiąca, zgnilec szaleje. Jak nie popada w przeciągu tygodnia będzie lipa

Jak nie podniosą cen za rok to bardzo prawdopodobne że wcale nie posadzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

własnie u mnie zaczyna kwitnąc lipa w tym roku bedzie.  Kwitnie niezaleznie od tego czy ziemie lepsza czy gorsza  poprostu jest pustynia.  Ale   i tak w tym roku chyba juz ostatni raz tyton jest u mnie  bez względu na to  jaki bedzie ten rok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

kolego masz rację ja chyba też dam sobie z tym spokój bo ceny słabe a co roku jak nie grad to burza wyłamie a w tym roku susz i kwitnie mając 10 liści i to całkiem ładne ładne krzaki, trzeba wykorzystać sprzęt i uprawiać co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak myślicie poradzi sobie tytoń ? pech taki ze we wtorek poszedł  punktowy opad  w ilości około 20 litrów na metr kw . ale kilka kroków od mojej plantacji , szkoda że nie podlało , jak u was sobie tytoń radzi z suszą ? Siarczan magnezu stosujecie ?

 

Zapowiadaja upały do czwartku i jak nie popada to lipa. Tytoń zakwitnie mając 10 lisci. Teraz kilka dni przez te upały wcale nie rośnie, minie czas i zakwitnie. U mnie to już susza, zboża już zaczynają usychać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

nie. Trzeba by na okrągło krążyć z wodą. Przy tych cenach nie mamy zamiaru ropy palić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Rozmawiałem dzisiaj z kolega, to móił, że u niego we wsi jacys desperaci podlewają, tylko nie dopytałe czy opryskiwaczem, czy jakos beczkowozami, Jak dla mnie to mija sie z celem troche. Nakłady duze, a czy jakiś efekt to da nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Jak dla mnie podlewanie tytoniu opryskiwaczem to szczyt głupoty i tak to nic nie da a jak ktoś chce podlewać to niech wybije studnie na polu i zrobi profesjonalne nawodnienie to wtedy będzie efekt bo inaczej to szkoda roboty.


Jak dla mnie podlewanie tytoniu opryskiwaczem to szczyt głupoty i tak to nic nie da a jak ktoś chce podlewać to niech wybije studnie na polu i zrobi profesjonalne nawodnienie to wtedy będzie efekt bo inaczej to szkoda roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Panowie ile dostajecie za 1 klase  Virgini i Burleya chodzi mi o cene koncowa z doplatami itd.

 


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

W tym roku tyle że dla spokoju ducha lepiej nie pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Prosze o napisanie bo zawsze daje te pare złotych wiecej niz za 1 płaca ;)
I zbytnio nie orientuje sie jak w tym roku ale wiem ze cienko strasznie :(
Jakby ktos cos chciał sie "pozbyc" to priv ;)

 

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Dopłat jakościowych nie ma już więc nie dadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

11 albo 12 za 1 już niepamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

koleżko kombinator pisz dalej na otwartym to izba celna zapuka nawet nie będziesz wiedział kiedy  ip kompa dla nich to chwila


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

kombinator a ile u was w Izbie Celnej płacą z dopłatami ??? taki żart ;) ale słyszałem że prowokacje też są stosowane przez te urzędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

hehe ja od nich raczej z daleka sie trzymam, jakos nie po drodze mamy :)
Niech biora IP wujek Kombinator stary lis juz :D

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/trudny-rynek-tytoniowy,58471.html

423 zł taka kara

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj