Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Elektro2015    89

Wcześniej napisaliście że sztukujecie ramię w opryskiwaczu aby nie wjeżdżać w tytoń, mógł by ktoś napisać jak ma to zrobione lub wstawić zdjęcia, z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Niby rośnie ładnie ale zgnilec szaleje a i wirus się pojawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Wirus i mozaika szaleje, szykuje się powtórka z 2013 roku
Ja od wirusa pryskałem Bi 58, Fury i Tempeki każdy oczywiście oddzielnie, a wy czym pryskacie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

STIG0013 nurelle zahamowało u ciebie wirusa? bo ja pewnie będę jeszcze pryskał i szukam jakiegoś sprawdzonego środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Czasem coś się pojawia ale bardzo dobrze to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

a wolno tym pryskać piszecie a firmy czytają  i potem badania  co wiem i czym pryskam to na priw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a jakim sposobem niby  mają wykryć insektycydy ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Umnie wirus pcha się nawet na krzaki które mają ponad 0.5 m i jeszcze będę napewno pozyskał tylko szkoda mi liść, bo mimo bardzo nierównego tytoniu
coś będzie rozjechane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Ten wirus to na wirgini ? bo berlej  to tego nie ma , na marginesie to piękne macie plantacje u nas w pow. kraśnik  to taki tytoń to w bajkach , to pewnie odmiany niemieckie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

A w jakiej dawce dawałeś na 1 hektar bo tam nic nie pisze o tytoniu?

ja daje litr na hektar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

koledzy potrzebuje pomocy. Wczoraj byłem w tytoniu i zauważyłem, że coś go męczy. W 1 rządku tytoń jest niemal biały, a na reszcie widać takie rdzawe plamki. Czym to opryskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Jeśli jeden rządek jest biały to jest po oprysku od trawy, prawdopodobnie źle Ci któraś końcówka rozpylała. Rdzawe kropki to może być rdza, albo wirus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Można miedzianem on zawiera tylko tlenochlorek miedzi, i jest na liście środków, kórych można uzywać w gospodarstwach ekologicznych, więc nie wiem do czego mogliby sie przyczepic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

u mnie poszedł Cristalon w dawce ok 1kg/ha dolistnie. Potem jeszcze BorMax + saletra wapniowa i powiem, że efekty są :D Ładnie zaczął rosnąć, ale że późno sadzony to i szału na razie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

ja Dawałem krostalon  ok 1,5 kg na ha  i tez tyton ładny ale... od tej suszy zaczyna zakwitać, chociaż jest narazie wysoki  mniej wiecej do kolan. I to zauwazyłem, że nie tylko u mnie sie tak dzieje, w okolicy po kolei juz wypuszcza paki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj