Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

gazowe na wirus

a co do redlin to niczym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Na mozaikę nie ma środków chemicznych trzeba usunąć z pola zarażone rośliny (z korzeniami). Z moich obserwacji wynika że w odmianach HYV mozaika występuje częściej niż w odmianach od Berbecia. U nas plantatorzy przez internet w Stanach Zjednoczonych zamawiają jakiś antybiotyk (nazwy nie wiem) ale jaki jest efekt w zwalczaniu moziki tego to nie wiem. Oczywiście w Polsce ten środek jest zabroniony.

W tym roku nie będzie dopłat i handel tytoniem na lewo będzie większy, trzeba będzie uważać bo można stracić wszystko na co pracowało się przez dziesięciolecia. W zeszłym tygodniu złapano plantatora gdyby tak karano prawdziwych przestępców i skorumpowanych polityków to Polska w 10 lat dogoniła by Stany Zjednoczone.

http://www.gazetabilgoraj.pl/aktualnosci/ps-33616-zatrzymani-za-handel-suszem-tytoniowym/

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jak u was ze zgnilcem ? U nas jest z tym duży problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Powiat biłgorajski nastała susza i przestał gnić tytoń. A co do mozaiki to jutro usune z pola zarażone krzaki i wywiozę je jak najdalej od plantacji. Nie wiem czy dobrym pomysłem jest zostawianie zarażonego tytoniu na drodze. Elektro poczytaj sobie o tym wirusie, karencja zarażonej plantacji wynosi około 10 lat. Pierwszy raz spotykałem się żeby przy tak małym tytoniu wystąpiła mozaika, może starsi mają rację że lekka zima sprzyja rozwijanu wszelkim szkodnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Jak byś nie zrobił to i tak co roku pewnie będzie, bo może przejść za między od sąsiada, albo będzie taki a nie inny rok,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

U nas i w suszę był problem ze zgnilizną. Pryskane Previcurem ale dalej szaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karencja zarażonej plantacji wynosi około 10 lat. To ciekawe gdzie ja sadził bym tytoń jak sadze 4 hektary a pola mam 5,5 hektara. Tak większość ludzi ma u mnie i jesteśmy zmuszeni sadzić na tym samym polu co roku bez względu na choroby czy inne tam. O większym  zmianowaniu ogolnie nie ma mowy najwyżej raz na iles lat.

Powiat biłgorajski nastała susza i przestał gnić tytoń. A co do mozaiki to jutro usune z pola zarażone krzaki i wywiozę je jak najdalej od plantacji. Nie wiem czy dobrym pomysłem jest zostawianie zarażonego tytoniu na drodze. Elektro poczytaj sobie o tym wirusie, karencja zarażonej plantacji wynosi około 10 lat. Pierwszy raz spotykałem się żeby przy tak małym tytoniu wystąpiła mozaika, może starsi mają rację że lekka zima sprzyja rozwijanu wszelkim szkodnikom.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Ja też sadzę 4 ha a na zmianowanie mam 0,80 ha. Z tą mozaiką może nie będzie tak źle, te 10 lat to nakaz książkowy wiadomo jak jest w prktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Panowie mam pytanko trochę z innej beczki  , czy stosujecie gnojowice pod tytoń , kiedy i  czy to daje dobre efekty  , oraz czy kontener można  użyć do suszenia desek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Nie daję gnojowicy, a co do desek to ciężko chyba by bylo bo musiał byś wysokie bardzo temperatury utrzymać przez dłuższy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Jak tam Panowie u was z pogodą? U mnie znów Deszcz..... Już od dwóch tygodni morduję się z tą głupią pogodą. Jak trochę podkopę tytoniu  to wychodzą chmury i zaraz pompa tak że trzeba  uciekać do domu a potem 2 dni przerwy i jak się da wejść w pole to  pół dnia jako tako a potem znów deszcze. Jeszcze mam w planach 2 opryski na grzyba i jeden na owady ale po niedzieli już będzie bardzo ciężko wjechać, od tej wody tytoń rośnie w oczach,prawie się już łączą liście i szkoda będzie niszczyć, jedynie przenośną lancą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Ja już podsypałem krzaki ale mimo że skończyłem sadzić 12 maja to powoli rośnie tytoń i się podzielił kawałkiem jest duży tak żepod koniec czerwca już by był do zrywania, a inne krzaki na tak jakby dwa tygodnie temu sadzony, ciężko będzie w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

U mnie tytoń wygląda tak: post-64257-0-59007200-1434802166_thumb.jpg

Od 3-4 tygodni ani kropli deszczu, powiat biłgoraj.  Na razie tytoń daje radę ma jeszcze wodę z powodzi sprzed miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Do zrywania jeszcze z 1 tydzień (opuszczanie na ziemię) na tym polu sadze juz dziesiąty rok z rzedu i sam jestem zaskoczony że tytoń w miarę rośnie. Ale w tym roku zmieniłem nawozy i dawkowanie, Na 1 ha dałem 700 kilogramów Yara Corn NPK 7-20-28 i 6 kilogramów Rosahumus dawka trochę szalona ale nie było wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj