Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariusz774    0

Plantacja wygląda  ładnie tytoń równy  , czysty  tak jakby był sadzony na redlinach , u mnie jest miejscami większy  ale są place dużo mniejsze sadzony 19  maja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

@dragonmt852 tytoń nie był niczym podsypywany na polu tylko dolistnie.

W chwili obecnej nie ma problemu z jakimiś szkodnikami i chorobami więc jak pogoda dopisze to powinno być dobrze, bo do tej pory z pogodą było średnio tzn. przymrozek zaraz po zasadzeniu zimno i dużo opadów przez kilka ostatnich urósł więcej niż przez ostatni miesiąc bo sadzony ok 10 maja .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Kolego ale chodzi ci o oprysk czystą woda, czy podlewanie pod krzaczka z węża od opryskiwacza? Bo ta pierwsza opcja jak najbardziej  jak w dzien sadzenia  był upał, i tyton wiadł w oczach to sie pryskało go  wodą, ale to w ubiegłym roku było w tym nie stosowałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

No to ja robiłem to w ten sposób, że pryskałem normalnie  opryskiwaczem, tylko że mniejszą predkością żeby wyszło wiecej wody na ha cos koło 600 litrów chyba to było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Rozumiem że chodzi o pryskanie  i podlewanie od suszy  ale to przecież  to nic nie da , pamiętam  ze podlewałem kiedyś tytoń  ale w lipcu i nic to nie dało . Jak w czerwcu nie popada to może być z tytoniem kiepsko  , tylko firmy się ucieszą  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Ja nie podlewalem ,ze wiesz lałem jak z konewki, tylko robiłem to po to, żeby tyon sie podniosł i nie  upaliło go  od  ziemi. Oprysk wieczorem + poranna rosa i jakos przetrwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan81    0

Czy u was też Uniwersal zbierał informacje o członkach rodziny zatrudnionych w budżetówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Jakie odzywki polecacie w tytoniu aktualnie? czy dajecie saletrę wapniową/potasową dolistnie ? jeżeli tak to w jakiej ilości ? ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    314

max5% moczniku na ha,5kg moczniku w 100l wody,ja stosuje 5kg moczniku na 1ha plus 2kg tytońvit na 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Czy u was też Uniwersal zbierał informacje o członkach rodziny zatrudnionych w budżetówce?

 

a co ich to interesuje ?co to ma być pogoniłbym z gospodarstwa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    314

5kg mocznika w stu litrach wody to dopuszczalne stężenie jakie może być zastosowane do oprysku tytoniu,ja osobiście stosuje mniejszą dawke 5kg mocznika na hektar tytoniu plus jakaś inną odzywkę tytonvit lub ekolist

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Jak na razie  to sporadycznie  rośliny porażone , ale jeśli by popadało i tytoń zacznie  szybko rosnąć  to będzie tego wirusa więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj