Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

http://www.agrofoto.pl/finanse/plantatorzy-tytoniu-moga-byc-spokojni,57603.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3
Napisano (edytowany)

Ja stosuję Pictor 400 SC pół litra na hektar. Litr tego środka kosztuje około 350 zł troche drogo ale są też tańsze. Kiedyś stosowałem ROVRAL AQUAFLO 255 SC ale Pictor jest lepszy. U mnie sąsiedzi jadą po kosztach i stosują Sarfun litr kosztuje około 70 zł a na hektar daje sie chyba pół litra. Na Sarfun trzeba mieć uprawnienia.

Zaraz po sadzeniu jak jest problem ze zgnilcem to może być słabe zabezpieczenie w tunelu ja daję Previcur Energy 840 SL.  Ale nie ma regóły z trzy latatemu miałem tytoń zabezpieczony i tak zgniła mi 1/3 sadzonek to chyba zależy od roku.

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Drodzy koledzy  tytoniarze  gdzie ten tytoń  wam gnije  w polu czy w tunelu ,  bo u mnie  to dopiero się sadzi . 

Mam  pytanko  czy Wiślica  uda mi się  na 4  klasie ziemi  , i czy  sadzonka ze zgorzelem  pójdzie do góry  w polu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Wiślica nie była złym tytoniem ale jej największy feler to podatnośc na zgorzel a wtedy robota na darmo jeżeli wiesz ze sadzonki są zaatakowane tą chorobą to nawet nie sadz szukaj innych flanców te nowsze odmiany to wszystkie zmodyfikowane pod względem zgorzelu  chociaż też wiele chorób ich nie mija ale rosna a sadzonka ze zgorzelem nie urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

nie mylić zgorzel ze zgnilcem sadzonka ze zgorzelem nie urośnie bo taka sadzonka nie wypuszcza korzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Większość  sadzonek  wywaliłem  ale takie bardziej  dorodne  zostały posadzone  , mają  taką  brązową otoczkę  przy korzonku  , listki ładne zielone , może urośnie  tylko się boje  że  szybko  zakwitnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Niedość że ceny słabe to jeszcze ciężki rok się szykuje, dużo osób mówi że w tytoniu jest także już wirus czy jest to możliwe na tak małym tytoniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Tytoń mój jeszcze nie cierpi ale chyba będzie ciężki rok jak nawet na malinie jest rdza gdzie nigdy tego nie było.a słychać coraz więcej o wypadkach zgnilcowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Miedźan można w tak wcześnej fazie stosować ja zakonczyłem sadzenie dwa tygodnie temu i tytoń jest schorowany ciężko będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Była wczoraj u was ulewa? Bo u mnie na polu delikatne szkody są. Lało konkretnie w nocy.  I znowu sadzenie sie opóźni zostało jeszcze jakies 0,3 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

tak nawet grad był :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Dziwna jest ta pogoda u nas od 2 tygodni ciągle pada a na zachodzie Polski jest susza. Chole..a nie da się opryskać od wciorniastka bo ciągle pada i jeszcze te ślimaki. Tytoń trochę podgniwa ale przy takiej pogodzie to raczej norma, jeszcze brakuje gradu i będzie zaje... .Tytoń to jedna z trudnieszych upraw a ci kretyni zrobili zmowę cenową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Dziwna jest ta pogoda u nas od 2 tygodni ciągle pada a na zachodzie Polski jest susza. Chole..a nie da się opryskać od wciorniastka bo ciągle pada i jeszcze te ślimaki. Tytoń trochę podgniwa ale przy takiej pogodzie to raczej norma, jeszcze brakuje gradu i będzie zaje... .Tytoń to jedna z trudnieszych upraw a ci kretyni zrobili zmowę cenową.

 

wiem coś o tym od pczątku roku spadło jakieś 100mm a powinno 350 mm to na moim terenie a gdzie indziej jest dużo gorzej a na słabszych ziemiach tragedia.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Nie spotkalem sie jeszcze ze ślimakami w tytoniu, ale u mnie spustoszenie sieja sarny.  Zgryzają pączki i lipa.  Ale od czego są mysliwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ślimaki dużo niszczyły aż kupiliśmy jakąś trutkę a na sarny to nie mam sposobu co roku trochę obgryzają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

W tym roku można spodziewać się Mszyc bo już można zauważyć.a one roznoszą wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj