Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panda32    0

Ceny Tytoniu Z FTK

Virgina                       Burley                Kentucky - tytoń wendzony

1. 12 zł                   1. 8 zł                    1. 6,50 zł

2. 10 zł                   2. 6,50 zł               2. 4,50 zł

3. 8,20 zł                3. 4,20 zł               3. 3 zł

4. 5,50 zł                4. 2,50zł                4. 2 zł

5. 4,50 zł

6. 2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

ja wczoraj zasadziłem już tytoń i zostało mi około 10 tyś sztuk ciemnego  tytoniu w paletach 160 i mógł bym to sprzedać ale obawiam się ulewy i gradobicia. Miesiąc Maj zapowiadają burzowy więc nie wiem czy na przechyłym polu coś zostanie a właśnie Panowie  ubezpieczacie swoje uprawy, jeżeli tak to gdzie? Bo ja w PZU i prawie 2 tyś zł za hektar ciemnego od gradu i ulewy ale ubezpieczenie liczą dopiero 2 tyg po podpisaniu umowy tak że  jak by dziś był grad to nic nie dostane bo dopiero minoł tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

ja wczoraj zasadziłem już tytoń i zostało mi około 10 tyś sztuk ciemnego  tytoniu w paletach 160 i mógł bym to sprzedać ale obawiam się ulewy i gradobicia. Miesiąc Maj zapowiadają burzowy więc nie wiem czy na przechyłym polu coś zostanie a właśnie Panowie  ubezpieczacie swoje uprawy, jeżeli tak to gdzie? Bo ja w PZU i prawie 2 tyś zł za hektar ciemnego od gradu i ulewy ale ubezpieczenie liczą dopiero 2 tyg po podpisaniu umowy tak że  jak by dziś był grad to nic nie dostane bo dopiero minoł tydzień.

 

W TUW troche taniej bo za 2tyś ubezpieczyłem 3ha ale tylko od gradu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Słabe ceny  , niema dopłat  to i mróz nie straszny , a tak na poważnie  to przy -3  stopni  to tytoń  dopiero posadzony to przypali go falami  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan81    0
Napisano (edytowany)

Ja stosuje Antak, ale efekt średni szczególnie na niemcu. Ma ktoś sadzonki jasnego do sprzedania na lubelszczyźnie?

Edytowano przez jan81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Fazor i Antak to totalny niewypał. Tylko Stomp lub jego  zamienniki zwalczą efektywnie pędy boczne.Ale jak wiemy w wielu przypadkach ten herbicyd jest zabroniony do stosowani przez plantatorów tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Każdy kradnie jak może bo tytoń to bankrut  dzięki pięknej unii europejskiej , w zakładach już wyprowadzają kasę  a my plantatorzy,  jak tu dobrze zarobić na tytoniu  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan81    0

Ponawiam pytanie o sadzonki jasnego na Lubelszczyźnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Nie uwazam ze Fazor to niewypał. Stosuje juz kilka lat i efekty sa dobre. Ja pryskam na kwiat i dopiero później sie obcina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

u mnie w okolicy maliny żółte od comanda. dobrze ża mam maliny miedzy drzewami ale i tak widze na rogach lisci żółte. U znajomego maliny to juz prawie nie chca w ogole rosnąc. Nie ma innego srodka tylko comand?? jęczmiona żółte, pszenice jare żółte, maliny żółte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do sprzedania Tytoniu  Virginia odmiany niemieckiej 33 z rosadnika woj.Lubelskie a dokładniej z t23-465Turobin nr889677315  zainteresowanych proszę o kontakt napewno sie dogadamy

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

u mnie w okolicy maliny żółte od comanda. dobrze ża mam maliny miedzy drzewami ale i tak widze na rogach lisci żółte. U znajomego maliny to juz prawie nie chca w ogole rosnąc. Nie ma innego srodka tylko comand?? jęczmiona żółte, pszenice jare żółte, maliny żółte

dewrinol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

no własnie dervinol tylko ze ludzie nie bardzo go stosują. Comand to dla mnie diabelstwo jesli chodzi o zboz jare , maliny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3
Napisano (edytowany)

Panowie jakby ktoś nie miał cennika i zasad klasyfikacji tytoniu Virginia to w otwieramy link następnie naciskamy Slow Download i pobieramy plik. Zeskanowałem cenniki z 7 firm z którymi podpisałem umowę.

http://speedy.sh/q9xWJ/tyton-klasyfikacja.pdf

 

Lekko ucieło przy skanowaniu, druga strona to cennik PMP a czwarta strona to Agrosab (Grzyb).

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj