Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adek1614    7

Command 1l/ha+ devrinol chyba 1,5 na ha nie pamietam juz ale dursban na pewno 2,5 l/ha i bezposrednio po oprysku agregat. Ja posiałem juz 250 kg tarnogranu 12-23  i jeszcze mam zamiar siac  200 kg tarnogranu  chyba 5-10-25 jesli dobrze pamietam  albo  polifoske  4  ale skłaniam sie  ku tarnogranowi  bo ok 50 zł tanszy.  W tym roku pierwszy raz mam tyton w tacach i wyszedł chyba dobrze. Był siany, a nie pikowany  i nie ma jakichs wielkich ubytków  i jest w miare równy. Pierwszy raz tez tyton bedzie sadzony  w orke  przedzimowa zobaczymy jak wyjdzie, bo koszty  na pewno mniejsze ale  ciekawe jaki bedzie plon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Adek 1614 jakie nasiona w tracku siałeś rodzaj.Rozumiem że oticzkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

stosujesie jakies adiuwanty przylepiacze do comanda?? bo w moich stronach jak pryskają comandem to maliny albo pożeczki w okolicy żółte co roku, zboża jare tak samo szczególnie jęczmien jary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

zgadza sie command 480ec wydzie jakies 0,7 l/ha + 1l devrinolu i 2,5 l dursbanu juz zakupione  wszytsko.  Sprzedawca  mówił ze zamienników jako takich nie ma za bardzo a jesli juz sa  to  wyjda niewiele taniej   a command jest juz sprawdzony wiec  lepiej nie ryzykowac. Odmiana tytoniu to tzw linia, dokładnie nie powiem mussiałbym na etykietke spojrzec jesli znajde.  Do commanda nic nie stosuje zadnych adiuwantów, trzeba pryskac jak jest bezwietrznie. Ale z tego co zauwazyłem to nawet maliny czy inne rosliny  jak zzólkną to pozniej i tak odbija. Na etykiecie Commandu jest chyba nawet napisane, ze moze powodować przebarwienia ale to znaczaco nie wpływa na kondycje roslin jesli dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Też stosuję command 480 EC w dawce 1l/h i to już  wystarcza,  choćby jaki to środek nie był nigdy 100% chwastów nie spali  a skrzypu polnego ani nie rusza i zawsze trzeba chciaż raz przelecieć z motyką i z grubsza  poruszać glebę. I Ale jedna zasada :Oprysk tylko na wilgotną ziemię i wieczorem a od granicy zastawić płachtą i nic nie zaleci.;  Ja najpierw uprawiam dokładnie a potem oprysk i płytko bronuję bo agregat tak przewala ziemie że połowa środka wyparuję.  No i owadobójczymi to najlepiej  ochrona od posiania  ale przed sadzeniem korzeń rozsady najlepiej dobrze zmoczyć roztworem z dursbana czy nurelle a potem za tydzień nalistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Jakby ktoś rzucił tabele z cenami firmami i klasami tylko ktoś zorientowany i pewny informacji to było by co porównać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Raczej się nie doczekasz takiej listy :) Ale krasnystaw  ma ceny słabsze od innych firm za ciemny tytoń 1 klasa 6,50  albo 5,50 {tak coś sąsiad mówił} Universal 7,50 za Jedynke i tytoń bez stompu czy zamienników jak z matrycy suszony dymem Tabacco Leam 5 zł  agrosab 6 zł  ceny są różne ale tak naprawdę ciemny tytoń jak  wyjdzie po 5 zł to będzie dobrze a tytoń burley jest w tych firmach droższy o 1-1,5 do 2 zł  od ciemnego w zależności od ilości klas. Ja sadzę tylko ciemny i niestety ceny Virgini nie znam bo mnie nie interesują ale tak samo jak i ciemny napewno za półdarmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Cisza z umowami.Ktoś coś słyszał o wypłacanych do płatach czy raczej cisza, chodzi szczególnie o jasny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

tytonik gdzie ty oddajesz tytoń? Z tego co wiem to PMP,FTK,Universal,Łukowa Tabacco ,Luxtab i Agrosab już dawno po kontrakcie z  podanymi cenami. A dopłaty w małopolsce do burleya wraz z resztą już przychodzą  ja dostałem w piątek brat wczoraj więc już coś z  tym ruszyli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Po kontrakcie już dawno, ale wszystkich umów jeszcze nie ma.tylko te co indywidualnie i z unuwersalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

kontraktuje ktos moze do firmy Praxis badz Agro?  pana Knapa . daja juz jakies kontrakty?

 

Edytowano przez Mlodyrolnik20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

U mnie  lubelskie nie mam jeszcze dopłat  , ale mam pytanko czy można  zmieszać  Comand  z  Durzbanem  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek0689    38
Napisano (edytowany)

a czy mogli byście podać ceny Burley'a z ftk ?

Edytowano przez bartek0689

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Nuprid od wciornastka,  i bakterie EM ale  to nastepnego dnia  bo ich nie mozna łaczyc ze zadnym ŚOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013
Napisano (edytowany)

zalecany odstęp to min tydzień

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

A to ciekawe  bo  jak dotad  na etykietach było napisane ze nie wolno łączyc. Z ciekaowści zerkne naetykietke czy jest tam taka informacja , bo wiem , że jest kilka  firm robiących te  bakterie wiec moze czyms się różnią.  Bakterie stosuje w tunelu jak i pozniej na polu i efekty sa dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Bo nie wolno :P Chodziło mi że zalecają minimum tydzień odstępu od ŚOR lub nawozów. My dawaliśmy je przez ostatnie kilka lat ale w tym roku tylko Rosahumus poszedł na rolę a przed orką opryska się resztki UG maxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj