Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariusz774    0

Trzeba zmienić  rząd  i prezydenta  to inna  władza może by uratowała  tonący  okręt  z tytoniarzami  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Jak sobie sami nie po możemy i nie weźmiemy się za to. To nawet ten na górze nam nie pomoże.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jesteśmy małą grupą więc mają nas w d*pie i raczej nic się nie zmieni ani z tym ani z innym rządem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Podbijam pytani kolegi. Dostał już ktoś decyzję lub słyszał ktoś że np sąsiad dostał?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

uniwersal ceny oficjalne tenesi     1-8 . 2-6.50 . 3- 4.50 . 4-2 . umowa podpisana   taryfa bez zmian                                                                                                                                                                                                         

Edytowano przez marekber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nieprawda agencja zna już wspólczynniki do naliczania podobno zaczną w maju


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

ja dostałem wczoraj decyzje i potwierdzam współczynnik dla burleya to 0,7835zł do kazdej złotówki. Korektey powyzej 5000euro nie ma

Edytowano przez Jacekrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

To ja już nie rozumie jak to liczyć do każdej złotówki oświeć mnie kolego jak 1 była po 7,2 to ile dopłaty jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

To ja już nie rozumie jak to liczyć do każdej złotówki oświeć mnie kolego jak 1 była po 7,2 to ile dopłaty jest

 

7.2x0.78=około 5.6złotego dopłaty


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Które firmy płaciły  7.2 zł  za burleja  ? PMP  płacił za jedynkę  w C po 6.8  zł  to będzie jeszcze mniej   dopłaty . Do  trójki  wcale , to dopiero  będzie kasy . 

Nie rozumiem dlaczego nie zwracają  modulacji .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

modulacji w tym roku nie będzie ale i nie będzie zwracana


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Które firmy płaciły  7.2 zł  za burleja  ? PMP  płacił za jedynkę  w C po 6.8  zł  to będzie jeszcze mniej   dopłaty . Do  trójki  wcale , to dopiero  będzie kasy . 

Nie rozumiem dlaczego nie zwracają  modulacji .

 

Universal płacił 1-7,20 ; 2-6,20 ; 3-4,60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Cieszmy się tą kasą bo to ostatni raz.  A co ciekawego słychac w firmie LUXOR?? Ma ktos jakieś pewne info??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Tydzień temu na zebraniu Grupa Leżajska mówiła że Policja w sejfie Luxoru znalazła 33 mln złotych. Prezez stwierdził że na pieniądze trzeba czekać i uzbroić się w cierpliwość. Powiedział że wszystkie Okręgowe Grupy Plantatorów Tytoniu połączyły się i wynajeły wspólnie prawników aby odzyskać pieniądze. Oczywiście uznał że częściowo to nasza wina bo po co tam sprzedawaliśmy tytoń a grupa zawarła umowy z Luxorem pod naciskiem plantatorów (nie wiem jak było bo tam nigdy nie miałem umowy ale raczej Prezez jest śmieszny). Luxor jest winny plantatorom 5 mln zł w sejfie mieli 33 mln po cholerę takie kombinację jak kradniesz dopłatę to chociaż zapłać rolnikom i tak zostało by 27 mln. Polska to dziwny kraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Mnie ciekawi tylko jedna sprawa. Skóra lub "inni" kontraktujący do tej firmy w tym roku również kontraktowali tytoń ale na siebie i nawet więcej jak do luxora. Pozakładali sobie firmy i mogą sobie kupować legalnie liście tytoniu. W rubryce na umowie tam gdzie ma pisać  pierwszy przetwórca jest pusto, wiec ciekaw jestem gdzie ten tytoń wkońcu trafi bo chyba znów się szykuje jakiś przekręt....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Tak,to jest z luxoru. .. A te 33 mln to tylko tak na zmyłke podstawione że niby tyle tylko mieli. a w rzeczywistości brakuje kilkaset mln zł i o tym się nie mówi bo nikt tak naprawdę nie wie czy te pieniądze są w ogóle gdzieś w europie schowane bo napewno nie w bankach....Ale choćby wyszli za te 8 lat a wyjdą pewnie za 4 lub wpłacą kaucje i nie będą siedzieć  to są mega ustawieni i tak czy siak  zrobili wszystkich w bambuko...a kto wie czy nadal nie robią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1

Co myślicie o nowej metodzie pielenia za pomocą gwiazd pielących do tytoniu ?? Czy warto wpychać się w te koszty ???  Posiada ktoś już tą maszynę i jak się sprawdza na plantacjach w tytoniu 

Edytowano przez lka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Ma ktoś zdjęcie tej maszyny

 

1631-1-1000x667-pielnik-do-spulchniania-

 

 

Zapewne chodzi o to urządzenie. Powiem tak: To urządzenie zostało wymyślone  pod ekologiczne gospodarstwa tam gdzie nie wolno stosować chemii, ale w każdym gospodarstwie napewno się sprawdzi. Dobre jest do ruszania zabitej ziemi, fajnie spulchnia skorupę i glebę koło krzaka puszczając powietrze do korzenia ale nie jest to ideał i jest też wada. Słabo radzi sobie z chwastami nie wypieli każdego chwasta i jezeli się własnoręcznie nie oplewi lub (jeżeli się da) nie opryska plantacji to potem musimy chodzić i wyrywać metrowe komosy ...Ale dodatkowe gwiazdy i tak sporo pomagają .

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj