Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek105    3

Już było pisane że w PMP prawdopodobnie ceny ogłosi w czerwcu.

Widzę Panowie że trzeba się cieszyć że ceny nie zostały obniżone skoro w negocjacjach reprezentują nas takie Czyże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy plantatorzy, Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkiejnocy! Żeby każdy kolejny sezon tytoniowy był lepszy od poprzedniego! Wesołego Alleluja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

wzajemnie Zdrowych Wesołych Świąt Wielkiejnocy i miejmy nadzieje że następny będzie lepszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Dziękuje  za życzenia  , wzajemnie dla wszystkich  ciężko pracujących  plantatorów  tytoniu  i całej reszty rolników  .

  DAMY RADE !!! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jeszcze ich nawet nie mam, zresztą jeszcze tytoń w tunelach nie zszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

akurat w tym roku miałem sól i fosforan  zza wschodniej granicy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka2300    2

Mam taki problem posiałem tytoń do pikowania, ale nie dość że słabo zszedł to teraz jak coś wyjdzie lub małe sadzonki mi żółkną i obumierają miał może ktoś taki problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

U mnie co roku to samo ,  jest za zimno  na siewki tytoniu  , ginie i  żółknie  ma zgnity korzonek . Trzeba  ciepła no i  TOPSIN  lub DITHANE , tylko żeby nie spalić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoc wczesnie wysiana sol pozbywa sie chloru, nawozy bezchlorkowe sporrpo wiecej kosztuja. Rosafert chyba cos ponad 200zl. A co do zabiegow od grzyba w tunelu to kiedy zaczynacie zabezpieczac rozsade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

po to właśnie jest już rozsiana żeby chlor wypłukać nie mam zamiaru płacić kolosalne pieniądze za np siarczan potasu

ja ziemię odkażam jeszcze przed siewem preparatami takimi jak matador , yamato ,moderator zależy co mam

jest to mogę napisać topsin z dodatkiem tetrakonazolu

póżniej od krzyżyka leci topsin previcur dithane


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Dopłata nie jest jeszcze obliczona, może za tydzień będzie wiadomo coś więcej. PMP podał cenę Virginia cena taka jak u reszty firm czyli mamy ZMOWĘ CENOWĄ. Dzisiaj usłyszałem że w większości firm 1a będzie prawie nieosiągalna. Ale oczywiście życie pokaże.

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na naszym rejonie już mało kto sadzi w tym roku był pogrom  połowa zawiesiła z naszej grupy a w przyszłym po tym roku zapewne kolejne osoby odejdą od tej uprawy po rozczarowaniu tegorocznym

a z lewizną to się skończy niestety izba celna zapoluje na ostro a kary są olbrzymie jedna tona lewizny to jest 432.000 tyś zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

chcesz ryzykować mnie nic do tego Twoja sprawa pamiętaj o tym że nie wiesz kto po ten tytoń przyjeżdża


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@thug ma rację z lewizna nie będzie tak łatwo. bo od tego sezonu jadąc z tytoniem na wykup każdy bal będzie musiał mieć swoją banderolę (oznaczenie) od firmy a jeśli ktoś zabierze do domu to oczywiście banderola powrotna. A słyszeliście że Agrosab cofa się do PRLu i waga każdego bala będzie zaokrąglana OCZYWIŚCIE w dół, jak balik będzie ważył 28,9 kg to na fakturze będzie 28 kg ??? taki mały haczyk !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Mi się wydaje ze sprzedajac na lewo tyton sami sobie podcinamy gałaz na której siedzimy,do tego jeszcze elektroniczne fajki i firmy kupuja coraz mniej tytoniu od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nieźle się dzieje w naszej grupie jest chętnych tylko na około 200 ton tytoniu a było kilka tyśostatnio 2 tyś  heh ludzie dowiadując sie jakie ceny są rozpatrywane sieją zboża lub kupują nasiona kukurydzy

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj