Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krisek    15

Nie tylko OZPT wyciszony inni tak samo. zrobili wstępne zapisy lub kontrakty i cen jak nie było tak nie ma. Ja do praxis sprzedawałem w zeszłym roku a o co kaman znów problemy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Praxis to firma która sprzedaje "Podściółkę dla gąłębi z najlepszych gatunków tytoniu" i 250 g kosztuje 15 złotych. Brzmi to jak żart na prima aprilis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Jeżeli kupią od ludzi tytoń za dobre pieniądze to nawet niech listki do podcierania robią, byle by byli wypłacalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

lobby potentatów mocno działa chcą i wykończą małych


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Lepiej żeby ta ustawa  nie przeszła  bo to woda na młyn  dla  dużych  koncernów . Tylko że  tytoń bez dopłat do produkcji  to nie da dużego zysku  , dużo ludzi  odpadnie  w przyszłym  roku , a firmy  to zawsze płaciły grosze  za tytoń .

Rok  1995  1 klasa  6 ,75  zł  a w tym  PMP  podobno proponuje  6 zł  , tyton  burlej  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Jakoś dziwnie wszędzie cisza o tytoniu o umowach. negocjacje. jakie negocjacje o 10gr? Cudów nie będzie. więcej grupy na paliwo wydadzą niż załatwia.proste tytoń posiany u nic to nie zmieni.gra na zwłokę.straszenia typu pójdziemy do Afryki bo tam tytoń 2 razy do roku. Ciekawe czy też tak wysportowany w tamtych warunkach:-) ?jak nie chcą naszego to niech mówią.To jak postraszą to za pół darmo skupia u nas. Chyba o to im zaczyna chodzić.
Generalnie sytuacja zaczyna irytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z tego co słyszałem to nawet już im nie chodzi o ceny tylko ilość klas teraz parodia związki sie poddały trzesą d*pami o stołki

zauważcie te podwyżki o 1 czy tam 2 zł dla nich i tak większa składka plantatorska heh tylko zapomnieli że nie mamy jakośći chyba

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Kto ich rozliczy z tego co robią. nikt nie widział żadnych sprawozdań ani bilansów.wybierają między sobą towarzystwo , więc stołki gwarantowane.Nikt ich z niczego nie rozliczy, a tylko się spytaj i cokolwiek to piana .Ich prywatny folwark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Panowie Prezes Czyż w imieniu grupy leżańskiej po cichu nie informując innych grup zrzeszonych w PZPT ( Kraków, Kielce,Olesnica, Leżańsk) ,nie czekając na jakiekolwiek próby negocjacji z Uniwersalem podpisał porozumienie. Szacunek Panie Czyż na czym Panu zalezy na tym by mieć świety spokój czy na tym aby tytoń był cokolwiek droższy.

Tak wyglada jedność rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

powinni go na taczkach wywieźć jeżeli to prawda

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

widać że bierze co może, co dają i ucieka jak szczur z tonącego okrętu (jakim jest polski tytoń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dobrze to ująłeś tonący okręt w przyszłym roku utonie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Dla mnie to jest chore,ze my plantatorzy pracujemy cały rok przy tytoniu,a kilka osób niby nas reprezentujących,nie informujac nas o stanie negocjacji podpisują porozumienie dobre dla nich,a gdzie plantator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Wcale bym się nie zdziwił jakby Prezes Czyż dogadał się z PMP Leżajsk bo w tej firmie pracuje jego syn jako kupiec, wiadomo mają go w garści !!! ale z Universalem to już przesada... sami sobie robimy to bagno, Polak-Polakowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Może w końcu jakaś prawda o tych "negocjacjach" wyjdzie na światło dla zwykłych plantatorów...i dowiemy się prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Ciekawe czy w innych krajach tez tak jest,czy tylkoo u nas ten bałagan delikatnie mówiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Jakie warunki  przyjął  Czyż  , znacie jakieś ceny  ? . Dzwoniłem  do grupy  we czwartek  to  że z rozmów nic nie wyszło  ,  koncern PMP  daje słabe ceny  na burleja .

Ale jakie, może ; 1- 6 zł   2 -5 zł  3 - 3 zł  ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj