Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Mariusz774    0

Grupa leżajska jedzie jutro na rozmowy ,chodzi o puszczenie większej ilości tytoniu do kontraktacji . A   o ceny  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

LUXOR zakontraktuje Burleya i Ciemny ile będziemy chcieli , tak dzisiaj mi twierdził ich przedstawiciel. I chyba tak będzie bo kilka grup ma zamiar kontraktować właśnie do tej firmy  tak że widać sprawdzają się słowa jednego z delegatów że w 2018 roku zostaną tylko 2 firmy (Luxor i Universal) które będą kupowały Polski tytoń.

@doropkiewicz Ja myślę że z tym suszeniem to nie do końca jest winna suszarnia,ponieważ piszesz że 3 zbiory są ładne. Jeżeli suszarnia by była wadliwa to wszystko by ci kiepskie wychodziło. Zwróć uwagę raczej na termin 4 zbioru, okres wegetacji oraz nadmiar intensywnego nawadniania rośliny co jak najbardziej wpływa na zmiany w strukturze liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

A wiesz moze które grupy sa zainteresowane kontraktacją,czy mozna indywidualnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki1991    0
 

Zgadzam się, uprawa Burleya  przy takich cenach jest totalnie  nieopłacalna. Sadzilismy 3 ha , w tym roku planujemu obsadzić 1,2 ha ,ale obawiam się ,że pozostanie tylko robota z tego interesu..zapewne jeszcze klasa pierwsza będzie nie do osiągnięcia. Chyba trzeba będzie zwijac interes i wyjechać do Niemiec za chlebem..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co ciekawe sporo ludzi porezygnowało ale dochodzą podobno nowi masochiści ???


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Polak to taka zanoza że inaczej mówi a inaczej robi dzisiaj byłem po nawóz było dużo chłopa nikt nawet nie zastanawia sę czy się opłaca czy nie tylko kupują nowozów i kontynery sadzą ludzie jeszcze więcej  i jak nie wykończą tytoniu skoro będą sadzić za ochłapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka2300    2

Jeśli ktoś nie ma za co żyć to musi się trzymać tego tytoniu zawsze kilka groszy zarobi i tak do następnego roku przebiduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

podobnież  robią  segregację bo wywalili szwagra  oddał około  90 procent  jakość średnia to nie wiadomo o co im chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Zgadzam się z kolegą  , ja nigdy nie  byłem za granicą  to mam taką opinie że wole tyrać na swoim  niż  , robić za parobka u Niemca .

Panowie  jaką przewidujecie  stawkę dopłat do jakości  za ubiegły  sezon  ? 

 Moim zdaniem  było  by  nieżle  , jakby  przelicznik był  1  do  złotówki  .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Podobnie było ze mną oddane 90 procent,jakosc tez była nie najgorsza i mnie tez wywalili,dlaczego to dokładnie tez nie wiem wymyslają rózne teorie,z tego co wiem 30 procent tytoniu mniej kontraktuja w ciemnym,wiec sobie wybierają,ja oddawałem 1 rok,nowego to odrazu do odstrzału a najgorsze jest to ze duza grupa plantatorów tam przeszła z pmp teraz zostali na lodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@Mariusz774

chciałbym aby dopłata była jak największa ale prawdopodobnie będzie między 40 a 50 groszy do każdej złotówki sprzedanego tytoniu (Virginia) na dopłatę jakościową. Tak usłyszałem  w grudniu na wykupie w Universalu, policzyli ile więcej kupili tytoniu na dopłatę niż rok wcześniej. Oczywiście dokładną stawkę poznamy za około 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Kto  został  w  PMP w burleju to śmiech na sali  . Tacy  plantatorzy  co sprzedali po  700  kg  tytoniu  ,ale  było to ponad  74%  szacunku  .

Dużych i dobrych  PMP  nie chce  .  Jak  nie mają zapotrzebowania na burleja  to nie lepiej powiedzieć ludziom  ' tylko tak zagrywać  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

TEN ROK JEST WYBORCZY BĘDZIE SIĘ MOZNA WYKAZAC CO MYSLIMY O RZĄDZĄCYCH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz774

chciałbym aby dopłata była jak największa ale prawdopodobnie będzie między 40 a 50 groszy do każdej złotówki sprzedanego tytoniu (Virginia) na dopłatę jakościową. Tak usłyszałem  w grudniu na wykupie w Universalu, policzyli ile więcej kupili tytoniu na dopłatę niż rok wcześniej. Oczywiście dokładną stawkę poznamy za około 3 tygodnie.

jak mogli policzyć w grudniu  jeżeli wykup trwa o ile się nie myle -do marca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak mogli policzyć w grudniu  jeżeli wykup trwa o ile się nie myle -do marca?

 

do 31 marca


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

W naszym rejonie czyli powiat biłgorajski 90 % plantatorów kończy sortowanie przed świętami Bożego Narodzenia a w styczniu sprzedają tylko mali plantatorzy którzy nie mają wprawy a sadzenie tytoniu traktują jako hobby. Wiem że po samym Universalu nie da się obliczyć dopłaty ale cytuję tylko ich agronomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

co do Jędrzejowa to mówicie o czarnym czy żółtym, czy ci których odrzucili to byli w grupie, czy indywidualni

Mowa jest o ciemnym,kontraktacja była przez grupę,w tym roku grupa kielecka nie ma nic do powiedzenia w sprawie kontrak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tego że ludzie się pchaja do sadzenia to nie dziwię się, obecna sytuacja pokazuję że większość produktów będzie w niskich cenach, chyba że zmieni się sytuacja z ruskimi lub dojdzie do jakiś anomalii pogodowych, kontraktacja daje gwarancje minimalnego ale zysku, tak więc lepszy wróbel w garści nawet taki wychudzony niż....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Nowi to sie raczej nie pchaja do sadzenia tylko ci którzy odpadli w poprzednich latach co roku kogos odrzucają,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj