Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zroz    1

Po prostu jednym słowem masakra ten wilgotniejszy średnia słabsza niż w ubiegłym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

No to trzeba robic  ten suchszy . balota  sie związuje lżej zeby był lepszy przewiew przez środek  wkłada do suszarni temp na  60  i dosusza. Tylko że suchszy lżejszy od   wilgotniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
priti94    0

Ja uprawiam tytoń na swoim gospodarstwie mam okolo 7h tej uprawy i jest to dosyc opłacalny moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

raczej był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@priti94

mogę wiedzieć jaką firmę tytoniową reprezentujesz ??? ja obliczałem z 4 ha Virginia (bez dopłaty) po odliczeniu kosztów to trzech domowników (bo tyle pracuje) zarobi 600 zł miesięcznie na rękę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ja uprawiam tytoń na swoim gospodarstwie mam okolo 7h tej uprawy i jest to dosyc opłacalny moim zdaniem

 

był dość opłacalny kiedy była dopłata teraz  jeżeli będą te ceny  padaka

u mnnie z 7 plantatorów zasadzi 2 lub 3 ja ale sie zastanawiam


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Koledzy  wirginiowcy  jak zrobicie klasy  1 i 2  po takich cenach jak u Grzyba  to jeszcze nie będzie plajty  .

Szkoda że Grzyb burleja  nie kupuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Gdyby to tak dało się zaprogramować samą jedynkę to jakoś by się jeszcze kręciło ale tak przeważnie średnio wyjdzie około trójki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Dokładnie ciężko wysuszyć samą 1 i 2. Mi w tym sezonie pół tytoniu zniszczył grad, tytoń to chole... ryzykowna i trudna uprawa. Zna ktoś ceny od Hyza ???

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to tak dało się zaprogramować samą jedynkę to jakoś by się jeszcze kręciło ale tak przeważnie średnio wyjdzie około trójki 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Panowie nie nastawiajcie się na 1 czy 2 klasę bo może na nią  trzeba będzie mieć tytoń jak z matrycy,przecież oni zawsze coś wymyślą.... i w tym roku  3 i 4 klasa da się we znaki. A Czy ktoś już podał ceny za Ciemny Tytoń???  U mnie już ładnie sianie kiełkuje, siane w ubiegły piątek. a moja narwana  sąsiadka to już sadzonek na hektar ma zapikowane.

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@jarko69 dzieki za ceny.

Czyli nasi lokalni kupcy wyrwali się przed szerg wyręczając duże koncerny i wyznaczyli niewolnicze ceny, 7,50 zł średnio za kilogram Virginii. Brawo !!! wiadomo, zawsze można polegać na polskich patriotach i katolikach (a Gmina Łukowa z tego słynie). Czemu nikt nie zaczekał co zaproponuje PMP ??? Amerykanie (PMP) chyba wiedzieli że sami siebie wykończymy.

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

średnio 7.5 za virginię to ile będzie za burleya średnio pewnie tyle ile zaproponował uniwersal więc trzeba kończyć tragedia sadzić za pół darmo

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Był wczoraj delegat PMP,powiedział ze na ceny musimy poczekac moze i do lata paranoja,a jesli chodzi o barley jesli się swoimi siłami pracuje przy mniejszym arearze to moze cos zostanie,gdyby nając ludzi to sie nie opłaci przy tej cenie co podał ULTP,ALE LUDZIE I TAK U MNIE SADZĄ ZEBY NIE POWIEDZIEC ZE SIE ZABIJAJA O KONTRAKT,MAŁE GOSP.BRAK ALTERNATYWY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy tych cenachto przede wszystkim siły wlane bez najmowania

a mam takie pytanie używam suszarni tradycyjnej ruruowej, zawsze pierwsze trzy rwania tytoń wychodzi ok, przy nastepnych suszeniach liście początkowo są żółte, po czym końcowki brązowieją i ostatecznie z 2 robi się 4, według mnie to może być wina słabej wentylacji w suszarni, czy możecie powiedziec jak założyć najprostrzą mechaniczną dmuchawę, jakie trzeba elementy gdzie ją trzeba zamocować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Dokładnie ci co będą wszystko sami robić czyli: sadzenie, sortowanie itd... to przy dobrej jakości jeszcze jako tako przeżyją ale jak ktoś wynajmuje ludzi do wszystkiego to szkoda sadzić.@doropkiewicz spróbuj posadzić jakąś inną odmianę a może była winna zeszłoroczna pogoda bo tyle opadów to jest rzadkość a wtedy najważniejsza jest jak największa  wentylacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Był wczoraj delegat PMP,powiedział ze na ceny musimy poczekac moze i do lata paranoja,a jesli chodzi o barley jesli się swoimi siłami pracuje przy mniejszym arearze to moze cos zostanie,gdyby nając ludzi to sie nie opłaci przy tej cenie co podał ULTP,ALE LUDZIE I TAK U MNIE SADZĄ ZEBY NIE POWIEDZIEC ZE SIE ZABIJAJA O KONTRAKT,MAŁE GOSP.BRAK ALTERNATYWY.

 

no właśnie oni wiedzą że na wschodzie sa małe gosp i mają was w garści

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka2300    2

Sądziłem oraz obrabiałem sam tytoń, ale już żeby zerwać to za mało jest zawsze zajmowałem conajmniej 5 osób, w tym roku takie inwestycje związane z modernizacją i jak tu jeszcze zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

no właśnie oni wiedzą że na w mschodzie sa małe gosp i mają was w garści

No tak tylko ze teraz z 1h tytoniu,ciezko jest wyzyc,u nas mało firm sa 2 tylko i robią co chcą,w jednym roku biorą w drugim odrzucaja,mowa o barleyu,najgorsze jest to ze grupyA NIE MA NIC DO POWIEDZENIA W TEJ SPRAWIE A SKŁADKI BIORA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj