Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
max95    21

U nas Uniwersal wszystkich nowych czyli takich co sadzili dopiero rok wzieli na liste czerwoną czyli do wyrzucenia,tobie kazali czekac to ja juz nic nie rozumiem z ich polityką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Przecież to proste. Ludzie nie podpisują umów po zaproponowanych cenach, więc trzymaja tych :czerwonych" na zapas. A może jednak się zdecydują ? Naiwnych nie sieją. Jak starzy wyjadacze nie zechcą kontraktować, to się weźmie tych zielonych, co jeszcze się nie orientują.

Wymogi prawne są takie, że wszystkie firmy muszą miec pewną pulę krajowego tytoniu, aby móc sprowadzać do naszego kraju i przetwarzać tytoń z zagranicy. Jak nie spełnią tych wymogów, to będzie szlaban. I zdają sobie sprawę, że stąpają po kruchym lodzie, bo brak dopłat do tytoniu i kiepskie ceny i warunki skupu spowodują, że nie będzie krajowych plantatorów.

Dla papierosów krajowych jest inna stawka akcyzy niż na importowane. Brak krajowego tytoniu = brak surowca do produkcji, bo nie będzie wolno importować, albo trzeba bedzie bulić kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

A może to taka zagrywka aby plantatorzy martwili się o tonaż na kontrakcie a nie o cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Są dwie wersje co do burleja  ; pierwsza to taka  że jest go za dużo na całym świecie , poza Europą jest  tańszy to po co nam mieliby więcej płacić .

Druga to taka że  ; ukarali tych co sprzedawali tyton na lewo .Pdobno że w virginii  tez dużo ludzi wywalili  z kontraktacji  ?

 

Oczywiście że martwie się  o cenę , ale jest w mojej okolicy masa ludzi co dla nich 5 czy 7  000 zł  za tytoń to spora kwota .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Są dwie wersje co do burleja  ; pierwsza to taka  że jest go za dużo na całym świecie , poza Europą jest  tańszy to po co nam mieliby więcej płacić .

Druga to taka że  ; ukarali tych co sprzedawali tyton na lewo .Pdobno że w virginii  tez dużo ludzi wywalili  z kontraktacji  ?

 

Oczywiście że martwie się  o cenę , ale jest w mojej okolicy masa ludzi co dla nich 5 czy 7  000 zł  za tytoń to spora kwota .

Uniwersal nabrał nowych plantatorów nakupił tytoniu a teraz nam dziękuje,mówiac ze mało oddane ja miałem 2 tony oddałem 1.8t,ze słabo wyszedł klasowo jakby to tylko odemnie zalezało a prawda jest taka ze taniej kupią z zagranicy,chodzi o barley tak mówił po zebraniu nieoficjalnie delegat z PMP,sciągają z 4 panstw,po co mają nam płacic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dzisiaj rozmawiałem z człowiekiem z jedenej z firm  to powiedział że burleya można sprowadzić taniej niż oni  kupują od nas jeszcze w tym sezonie dopłatowym to chyba już pogrążył moje nadzieje na przyzwoitą cenę !


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie po to by firmy zobligowac do podania cen i podpisanie umow do jakiegos terminu, zebysmy nie czekali do lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

 Panowie trochę łagodniejszy  i bardziej relaksujący temat na tematy uprawy tytoniu ;

 

Wsiałem dzisiaj 4,5 gr, nasion  na 4 metry kw.  czy to nie za gęsto będzie na pikówkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

burleya już sprowadzają kilkanaście lat i  z tym problemu nie mają. A teraz jak zaczną sprowadzać więcej to i większe zniżki dostaną i jeszcze taniej kupią. Szkoda gadać co się dzieje z tym tytoniem. Gdyby może inaczej działał system dopłat niezwiązanych to były by te  środki na dopłatę związaną z produkcją a tak to ludzie którzy już kilka lat nie są plantatorami dostają spore sumy i tak do 2020.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

robi się żle chyba jednak trzeba zrezygnować bo po co sie męczyć za półdarmo

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Kolego mariuszu  rozumiem , że Ty pikujesz w  multiplaty ( wielodoniczki).  A czy ktos sieje nasiona bezpośrednio bez pikowania?  Bo ja wszedłem w posiadanie sporej iości wielodoniczek  i sie tak zastanawiam  nad ich uzyciem.    Ktos sie podzieli doświadczeniami z produkcji rozsady  w wielodoniczkach? Jakie sa wady zalety i na co trzeba zwrócicc szczególną uwage?  Wczoraj był facet  z grupy leżajskiej  z ojcem rozmawiał  ale zadnych konkretów co do ceny ani kiedy ta cena bedzie podana dał tylko nasiona na 60 ar  Wiślica to chyba  jest... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Jesli chcesz siac bezposrednio do palet to najlepiej zeby tunel był ogrzewany bo inaczej długie wschody i nierówne,proponuje ci zrobic pikówke wtedy masz 100 procent w paletach tytoniu,ja tak robie od paru lat jest ok,choć zaczynałem od siania w palety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Tunel budujemy nowy  i jest w planach wstawienie pieca, więc z ogrzewaniem nie bedzie problemu.  A jaką kolego temp,  mniej wiecej utrzymywałes w  tunelu?    Nasiona tytoniu mam otoczkowane w próbie siły kiełkowania miały 100%  więc mysle , że przy odpowiedniej temperaturze w tunelu i odpowiedniej wilgotności podłoża nie powinno byc problemów z kiełkowaniem .

Edytowano przez adek1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka2300    2

Jak się sieje prosto w wielodoniczki to i tak będą braki i musisz mieć ogrzewanie od dołu skrzyni (podłogowe), a jak zejdzie to i tak trzeba wszystkie przejrzeć czy nie ma braków, pikowane według mnie jest lepsze sam pikuje około 400 palet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Tunel budujemy nowy  i jest w planach wstawienie pieca, więc z ogrzewaniem nie bedzie problemu.  A jaką kolego temp,  mniej wiecej utrzymywałes w  tunelu?    Nasiona tytoniu mam otoczkowane w próbie siły kiełkowania miały 100%  więc mysle , że przy odpowiedniej temperaturze w tunelu i odpowiedniej wilgotności podłoża nie powinno byc problemów z kiełkowaniem .

nasiona otoczkowane mają dłuzszy wschód bo siałem w ispekcje zwykłym sianiem i otoczka w palecie to jest róznica we wschodach na rzecz ispekt,jak będzie zimno w dzien to będziesz musiał ogrzewac i w nocy i w dzien temp. 20-25,ja ci radze pikowac metoda sprawdzona i lepsza od siania w palety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Ok dzieki za informacje,  W takim razie na jekiej powierzchni zasiac nasiona  na 2,2 ha?  Chodzi mi o powierzchnie skrzynek . aby później łatwo bylo pikowac tzn, żeby nie byo zbyt gesto i zeby nie uszkadzac roslin pęseta?  I w jakiej fazie pikowac?  jak ma  jeden listek czy wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupię liście Tytoniu dla siebie: Virginia, burley, Dobra cena.

Piszcie na maila: martinez0019@wp.pl

Edytowano przez martinez0019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

My zawsze sieliśmy w inspektach. Na 3ha to skrzynka miała z 10m długości na 2m szerokości i nie pamiętam, czy na wszystko wystarczyło. Siane bezpośrednio do skrzyni.  Sadzenie własnymi siłami trochę trwało, więc siewki były systematycznie przerzedzane. Plan był na przestawienie się na siew do multiplatów, ale zarzucilismy sadzenie tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

W ubiegłym roku  wysiałem  do ogrzewanego tunelu  5 m kw . pikówki  4 gr . nasion ,  pikówka była bardzo gruba i rzadkawa  , listki były spore , pikowane palcami  

Rozsada przyjeła się w 100 procent  . W tym roku  wsiałem  w skrzynki  stoją  w starym domu przy piecu kaflowym  . Ale niestety  pikówka będzie słabsza bo za mało światła  trzeba będzie wynosić na dzień do tunelu ,tylko że w nocy mogę już sobie spać a nie wstawać  i  iść  dokładać  do pieca .  

Siewy tradycyjne rozsady  do tunelu  są bardzo kosztowne tj ; ogrzewanie nocą  więcej  torfu ,  dużo siewek wyginie  

 TYLKO PALETY !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

My zakładaliśmy tunel na pryzmie obornika, z ogrzewaniem nie było problemu, ziemię do inspekt robiliśmy sami. Sposób na ziemię był taki, że po zakończeniu sadzenia obornik wraz z użytym piaskiem i ziemią oraz dodatkowa porcja świeżego torfu plus wapno lądowała na rozrzutniku i zrzut na pryzmę przez aparat rozrzutnika. I na następną wiosnę kompost z tej pryzmy idealny na podłoze do wysiewu tytoniu. W zasadzie jedyna wada tego podłoża, to nasiona chwastów, które trzeba było plewić kilka razy.  Za to inspekt nie wymagał dogrzewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

będziemy sadzic jak będa znane ceny,bo narazie to robią z nas frajerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj