Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Abstrahując od cen, zamierzam przecrzucić sie z VRG na odmianę niemiecką. HYV 13 jest podobno "podatna" na pędy. Rosną od samego dołu i podobno naprawdę nie wiadomo co czasami z tym zrobic. Podobno najlepsze odmiany to HYV 28 i 33. Mógłby ktos potwierdzić, napisać cos więcej? Przepraszam jeśli było to już wałkowane, ale nie moge trafić na żadne konkretne informacje poza jednozdaniowymi wzmiankami.

Z góry wielkie dzięki za informacje.

Jak dla nas najlepsza 13 i taki sadzimy a pędów trochę jest ale choinka się raczej nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Związki od zawsze trzymali z firmami tytoniowymi , w obecnej sytuacji gdy całe rolnictwo upadło jest okazja wykończyć tytoniarzy obawiam się ze oni za nami nie będą płakać już kilkanaście lat temu gdyby nie dopłaty z rządu tytoń z Polski by znikł bo im się w wyższej cenie kupowanie nie opłacało .ZAL mi tylko tych którzy liczyli na 3-5zł podwyżki inwestując jeszcze ostatnie zaskórniaki w budki blaszane na podwórku , bardziej wyrafinowane piece za grube tysiące a łatwo było przewidzieć przyszłość ,Jeszcze ratują sytuację małe firmy bo gdyby się rozchodziło tylko o uniwersal i morisa każdy miałby po tonie kontraktacji i to jeszcze po znajomości

 

pytanie tylko co zaproponują mniejsze firmy właśnie czekamy u nas na terenie  na dwie z nich u których większość kontraktuje to nawet nie ma rozmowy o cenach


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Jak posiejemy to będą umowy u ceny hehe:-) !!!Sprawdza ile robole posiały i wtedy się zacznie.jak posiane to przecież posądza. A jak posądza to zbiór a za grosze!!! I ta k się skończy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

spokojnie do 20 kwietnia mamy czas nie będzie cen poleci kukurydza a sadzonki w pi...dziec na kompost

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Słyszałem że FTK coś myśli nad cenami 7,50 za burley Pierwszą Klasę i 6 zł  ZA Ciemny a ile w tym prawdy jest tego już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

za pierwszą czy średnio ?bo jak za pierwszą  to jeszcze gorzej niż ultp

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

thug w tym roku średnio za burleya w FTK  wychodziło 4.80 więc raczej ceny są za pierwszą klasę. I na pewno nie należy się opierać na nich bo to nie jest oficialna cena a jedynie przymiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka2300    2

przepraszam że post pod postem, ale piszę z tel. Mianowicie chodzi mi o to że mam pierwszy raz odmianę tytoniu 35 i nie wiem wogóle czy ją siać? i druga sprawa czy moczycie już tytoń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie już posiany chlor wytrąca się dość powoli jak siejesz sól to jak dasz radę  to ją wysiej już teraz możesz wysiać również fosfor np superfosfat

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Tez mam pytanie co do nawozenia.  Nie wiem wlasnie czy teraz zaorać juz pod tyton i wysiac  nawóz  własnie superfosfat i  i siarczan potasu a  azot dac przed sadzeniem  w formie saletrzaku ?  Bo zazwyczaj orane było  koncem kwietnia na ok 2 tygodnie przed sadzeniem , ale  na jesieni  przyorałem gorczyce i sie tak zastanawiam czy teraz własnie nie przyorac i nie przykryc tych czesci gorczycy, które nie przyorały sie  na jesien  bo by miały czas jeszcze sie rozłozyc, bo jak później zaoram to zeby sie nie ciągneły  za radłami sadzarki. Bo chyba wysiac teraz nawóz a pozniej orac to nie ma sensu.  Pytanie wazne tez jest czy orka teraz nie rpzesuszy za bardzo gleby???  jak uwazacie koledzy?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

każdy zabieg uprawowy wiosenny przesusza glebę dlatego powinno sie wykonać jak to możliwe zabiegi jesienią na  zwiężlejszej glebie podac PK jesienią pod orkę natomiast co do twojego pytania oraj teraz jak się da wysiej Pk i wymieszaj z glebą możesz wysiać najpierw i zaraz zaorać tak też może być nie musisz sie obawiać że nawóz  pójdzie za głęboko  ale nawet nie zastanawiałbym się nad kwietniem jak sie da to działaj teraz dwa tygodnie przed sadzeniem to  bardzo póżno nawet gleba nie osiądzie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys79    1

Witam mam pytanie czy jakas firma się wychyliła i podała ceny tytoniu jasnego na 2015 r ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Nie obawiam się że P i K pójdzie za głeboko kwestia tego czy teraz orac czy później.   I jestem co raz bardziej przekonany do tego zeby zaorac i rozsiac nawóz i bezpośrednio po tym kultywator+ brona zeby troche zagescic glebe i przyspieszyć osiadanie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak jak pisałem  wcześniej wykonaj orkę jak najszybciej   nawozy też możesz wysiać powiem Ci tak ja pod buraka i tytoń  PK sieje pażdziernik listopad i wykonujemy orkę z  wałem celem lepszego zbierania wody przez glebę co jest bardzo ważne w suche lata i w sczególności w buraku.No chyba że jesteś w programie RS to to orka zaraz po pierwszym marca .

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Pisane już były ceny jasnego z uniwersalu przejrzyj parę postów wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek1960    0

Nadszdł czas wysiewu tytoniu , ja sieje jasny 28 , ale człowiek tylko się narobi i prawie nic z tego niebendzie miał, bo dopłaty nam wzieli i jest jak jest i bendzie nie wesoło,bo tytoń wtej chwili jóż się nie opłaca,a co będzie dalej to niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

tez jestem zdania ze lepiej wysiac PK pod pług, kultywatorem wymieszasz tylko na kilka cm a korzenie siegają znacznie głębiej.
Trzymam za was kciuki, mam nadzieje ze przetwórcy pojdą po rozum do głowy i dadzą wam sensowną cene. Ja juz pole przeznaczone pod tytoń obsiałem grochem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Ja jutro zamierzam wysiać do skrzynek TN 86 Nie wiem kto mi go zakontraktuje  PMP raczej nie  może UNIVERSAL lub LUXOR  który podobno ma pozbierać niedobitków po PMP 

Każdy kręci głową ze zdziwienia co się dzieje z tytoniem , ale trudno się tak odrazu przejść  na inną uprawę

W 2016 z burlejem pewnie będzie koniec to ten rok  to takie  ostatki

Bez dopłat to sypanie  drogich nawozów pod tytoń jest bezzasadne ale ja stosuje ;

500 kg siarczan potasu

500 kg superfosfat prosty

500 kg saletrzak 

500 kg saletra  na hektar

Gleby są słabe  ledwo 3 tony  suchego wychodzi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to są dawki na hektar?

jeżeli tak to kolego mocno zawyżone po co aż tyle potasu i azotu chyba znasz zapotrzebowanie tytoniu

chyba że kolego masz bardzo niskie ph to i wykorzystanie składników npk bardzo niskie

podam tylko że przy ph 4.5-5 wykorzystanie spada o 30 %czyli jest na poziomie 70 %

natomiast przy ph optymalnym jest to około 90% chyba że to jest saletra lub saletrzak


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Silne nawożenie potasem i fosforem stosuje po to by uzyskać jak najlepszy kolor. W połowie liści udaje się kolor czerwony ,reszta gorzej .

Dużo azotu  bo brak obornika  ale liście są kruche i lekkie . Na gnoju to były  ciężkie i elastyczne  tz. gąbczaste , teraz obora pusta to więcej nawozu idzie

 

Ile pikówki siejecie  czy  całość  do tunelu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ok każdy ma swoje sposoby ale patrząc na zapotrzebowanie to dużo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

stanowczo za duzo  superfosfatu takie ilosci na 1 ha to strata kasy tytoń znacznie mniej  fosforu ,

siarcznanu  tez za duzo jak policzysz ile zapłacisz za te nawozy to zmądrzejesz bo 1 tony nie starczy na pokrycie

zamiast saletrzaku i saletry proponuje

polimags

saletre wapniową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Uniwersal ,dzis dzwonił,ze tną kontraktacje i mi podziękowali,więc nie ino moriss zrobił cięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Dzwoniłem do UNIVERSALU kazali poczekać na kontrakt  ale jak tną to nowego przyjmą?

Pozostaje tylko LUXOR  przez grupę leżajską 

 

Napiszcie coś więcej o skupie w LUXORZE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj