Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tytonik    1

Ceny virginy z dzisiaj universal za które mielibyśmy sadzidzić:
5-2zł
4-4,5zł
3-8zł
2-9,5zł
1b-10,5zł
1a-11,5zł
JAJA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

.....

śmiać sie czy płakać? Współczuje tym który muszą posadzic tytoń, bo wiem ze jest grupa która tylko z tego zyje- czysty, 100% wyzysk.
Jak wcześniej produkowało sie kosztem amortyzacji tak teraz na koszty bezpośrednie juz zabraknie. Jak im nie wstyd!
A niech jeszcze zaczną kupowac jak FTK pod koniec, zresztą u ULTP tez niezłe loty z wykupami miał.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Prezes obudził się dzisiaj z grupy leżajskiej.Żarty tytoń do siania.i tekst czekajcie!!!chyba już na następną wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w takim razie  kto im podpisze umowy po tych cenach  jeżeli to prawda  to tragedia na rynku tytoniu się szykuje jeżeli ceny będą takie dla  burleya jak propozycja ultp to ja rezygnuje miało być 9 ton kontraktu będzie zero

 te ich wszystkie wyliczenia w takim razie to było tylko mydlenie oczu i granie na czas z plantatorami.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Jesli się te ceny potwierdzą,to trzeba się będzie głęboko zastanowic nad uprawą tytoniu,barley będzie nieopłacalny przy tych cenach,robią z nas murzynów,pracujących za pare groszy,firmy wykorzystują sytuacje z embargiem rosyjskim,warzywa są nieopłacalne więc stwierdzili ze ludzie będą sadzic bez względu na ceny,porobili zebrania wiedzą jaki będzie tonarz a chętnych jest sporo,wystarczy poczytac to forum,związki powiedzą jak zwykle ze walczyły i ugrały ile się dało czyli nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te ceny ULTP to ceny zawarte na umowie czy propozycja firmy? Czysta kpina!!!
Zobaczymy jakie ceny poda Agrosab, czyli Pan Grzyb. Bo ceny Ultp dopiero sie zblizyly do cen Grzyba z zeszlego sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ludzie powinni nie podpisywać to może przejrzeli by na oczy w tym roku negocjować ceny moża w sumie  do samego wykupu pod warunkiem że sie nie podpiszemy umowy  powiedzmy z niekorzystnymi cenami

ja nie będę sadził po tych cenach gospodarstwo jest średnie zimie dobre jest praca ale jak ktoś wcześniej pisał rozumiem tych którzy nie mają wyjścia i posadzą ,firmy chyba oceniają nas jako III świat.

w tym roku średni plon pszenicy w granicach 8 ton x730 to jest około 5.800-2.500koszty=to jest około 3 tyś dochodu

przy tych cenach tytoniu wolę pszenicę czy chociażby jęczmień jary rzepak wychodził podobnie do pszenicy.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tytonik kto ci te ceny podał i dlaczego w sobotę. O co chodzi z tym prezesem?

Jak takie ceny będą to ja im okroję kontraktację o połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

koledzy w barleyu  firmy oferuja stawki do kg jak podkoniec lat 90  (1998-1999)   sprawdziłem na przykładzie ultp/ jedrzejów  dodam tylko  na pr zrykładzie  2009 dopłata d burleya 5,61  do kg ,  niezwiazana 3,84 i wyrównawcza plus oczywiscie  sprzedarz  do firmy nie pamietam cen tytoniu z 2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

W sobotę miały być rozdawane nasiona i podpisywany fundusz plantatorski i przyjechał prezes związków i powiedzial ze przy tych cenach grupa nie podpisze umów.nikt nie podpisał.wszyscy wyszli.każdy miał prawo wyboru i indywidualnie.na razie nikt nie podpisywał.
Nie podpisywać nic za takie pieniądze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Witam.  Wczoraj sprzedawałem tytoń w Jedrzejowie i doradcy Universalu oficjalnie podawali ceny na rok przyszły. MASAKRA. Barley  klasa I- 8zł, II - 6zł, III 4.5, IV - 1.5 mogę sie mylić o 50 gr bo nie zapisałem od razu. Jeśli chodzi o Virginię to podobne ceny ja w zeszłym roku bez wielkich zmian. Firmą chyba nie zalezy na polskim tytoniu. Patrząc na ceny to kilogram Barleya srednio wyjdzie u przecietnego plantatora ponizej 6 zł ( moze czasami 6zł) ciekawe z czego mamy do tytoniu dokładać.

 

I- podnieśli o 1 zł bo jej praktycznie nie kupują ,właściwie ceny bez podwyżki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

W sobotę miały być rozdawane nasiona i podpisywany fundusz plantatorski i przyjechał prezes związków i powiedzial ze przy tych cenach grupa nie podpisze umów.nikt nie podpisał.wszyscy wyszli.każdy miał prawo wyboru i indywidualnie.na razie nikt nie podpisywał.

Nie podpisywać nic za takie pieniądze!!!

 

no to bardzo dobrze postąpili żadna grupa nie powinna podpisać w tych cenach


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

Witam.  Wczoraj sprzedawałem tytoń w Jedrzejowie i doradcy Universalu oficjalnie podawali ceny na rok przyszły. MASAKRA. Barley  klasa I- 8zł, II - 6zł, III 4.5, IV - 1.5 mogę sie mylić o 50 gr bo nie zapisałem od razu. Jeśli chodzi o Virginię to podobne ceny ja w zeszłym roku bez wielkich zmian. Firmą chyba nie zalezy na polskim tytoniu. Patrząc na ceny to kilogram Barleya srednio wyjdzie u przecietnego plantatora ponizej 6 zł ( moze czasami 6zł) ciekawe z czego mamy do tytoniu dokładać.

 

dostałem wiadomosc z propozycja cen, Dokładnie tak jak podał kolega 1-3 klasy, za 4 jest 2zł, gora pieniedzy.

A wiec 1 klasa podniesli o całe 80gr, 2 o 30gr, 3 obnizyli o 10gr, 4 obnizyli o 1,00zł.

Na spotkaniu nie osiagnieto porozumienia.

Szukają chetnych do podpisania kontraktów, zycze im powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mam nadzieję że nikt sie nie wyrwie przed szereg i nie podpisze umów III świat normalnie mają nas za parobasów.

  • Like 1

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Do mnie,zadzwonili z firmy Uniwersal z pytaniem czy będe sadził tyton,podali ceny jak juz piasne było czyli do d...,zapytałem sie co robią inni,powiedzieli ze będą sadzic,ja sie zastanawiam czy jest sens harować przy tej cenie,gdzie jest grupa w tym wszystkim,powinni zrobic zebranie a tu firma sama szuka chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Nic narazie nie podpisujcie, Universal pierwszy wyrwał się z ceną i sprawdza co zrobią ludzie. Dzisiaj w Obszy Universal wydawał nasiona i miało być podpisywanie umów o umowach i cenach nawet nie wspomnieli. Na naszym terenie działa z 10 firm kupujących tytoń i gdyby podali w/w ceny to byśmy ich wyśmiali. Dziwne że Związki nie robią zebrań aby poinstruować plantatorów co mają robić. Sytuacja jest ekstremalna bo będziemy sadzić tytoń bez umów ale jak będzie cena to dla wszystkich taka sam w całej Polsce. Z tego co widać jest zapotrzebowanie na tytoń i firmy muszą dać stawkę aby Oni zarobili i My na swoje wyszli.

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

UNIVERSAL ceny Burley 1 klasa 8,00   2 klasa 6,50   3 klasa 4,50   4 klasa 2zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Dziś dzwonili do mnie z PMP aby przyjechać wziąć nasiona i podpisać umowe "wstępną". Oczywiście nie ma takiej opcji nie znając ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gardner    0

Abstrahując od cen, zamierzam przecrzucić sie z VRG na odmianę niemiecką. HYV 13 jest podobno "podatna" na pędy. Rosną od samego dołu i podobno naprawdę nie wiadomo co czasami z tym zrobic. Podobno najlepsze odmiany to HYV 28 i 33. Mógłby ktos potwierdzić, napisać cos więcej? Przepraszam jeśli było to już wałkowane, ale nie moge trafić na żadne konkretne informacje poza jednozdaniowymi wzmiankami.

Z góry wielkie dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

UNIVERSAL ceny Burley 1 klasa 8,00   2 klasa 6,50   3 klasa 4,50   4 klasa 2zł

 

a co na to wasza grupa przedstawiciele zapewne widzą  z czym firmy chcą wyjść jak im nie wstyd że dopuszczają do takiej sytuacji. Im też powinno zależeć na wysokich cenach tytoniu mają % składki plantatorskiej , a tu obserwujemy sytuację jakby oni byli rzecznikami firm tytoniowych

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do zwiazkow z pytaniem dlaczego nie robia zebran i nie uswiadaniaja, nieuswiadomiomych plantatorow kilkakrotnie. Za kazdym razem slyszalem odpowiedz, ze nie maja z czym jechac do rolnikow bo nie znaja cen. Przyjada z gotowymi umowami do podpisania jak bede juz ceny! Ja sie pytam! Kiedy? W lipcu? Koledzy dzwoncie i naciskajcie na Zwiazki niech robia zebrania i rozmawiaja z chlebodawcani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Związki dobrze wiedzą co robią, nie zdziwiłbym się gdyby współpracowali z firmami skupującymi przeciwko plantatorom tak jak np. związki kolejarzy (w zamian za łapówkę wybrali dużo gorsze świadczenia dla pracowików- ale oczywiście to ma nie ujrzeć światła dziennego...) Podejrzewam że im mniejsze będą ceny tytoniu tym większe premie dostaną związki. Polska jest zbyt skorumpowana aby mogło być dobrze a przynajmniej w miarę normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego od dawna wiadomo ze tak jest. Przyklad PMP ma ogromne lobby na OZPT W LEZAJSKU! DZWONIC I DOMAGAC SIE ZEBRAN! SA OD TEGO JAK D... OD ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Związki od zawsze trzymali z firmami tytoniowymi , w obecnej sytuacji gdy całe rolnictwo upadło jest okazja wykończyć tytoniarzy obawiam się ze oni za nami nie będą płakać już kilkanaście lat temu gdyby nie dopłaty z rządu tytoń z Polski by znikł bo im się w wyższej cenie kupowanie nie opłacało .ZAL mi tylko tych którzy liczyli na 3-5zł podwyżki inwestując jeszcze ostatnie zaskórniaki w budki blaszane na podwórku , bardziej wyrafinowane piece za grube tysiące a łatwo było przewidzieć przyszłość ,Jeszcze ratują sytuację małe firmy bo gdyby się rozchodziło tylko o uniwersal i morisa każdy miałby po tonie kontraktacji i to jeszcze po znajomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj