Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariusz774    0

@radomol

 

kontaktowałem się z firmą AGRO  może będzie kupował burleja  wiadomo coś więcej na temat skupu tytoniu w tej firmie  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Nie sprzedawałem u nich zamierzam w tym roku. Z tego co wiem to brali lepiej niż w PM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoli    0

Panowie jak z płatnościami za tytoń w Luxorze? Bo ja odstawilem tytoń w listopadzie i do tej pory pieniędzy na końcie nie ma !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

dobrysołtys no tak też przypuszczałem....ale reakcja natychmiastowa. Kolego Smoli dziwna jest u ciebie sytuacja bo ja tak samo w listopadzie oddawałem do Luxoru i kase już na swięta miałem więc wydaję mi się że nie ma u nich problemu z terminowością , zwłaszcza że nie pierwszy rok tam oddaję. Może żle przepisali nr konta? Dzwoniłeś do nich w tej sprawie?  A z cenami to wiadomo muszą być takie aby się opłacało a jak dadzą zbyt niskie to jestem przekanany że większość tytoniu trafi na czarny rynek po takiej samej lub większej cenie.

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoli    0

A kiedy dokladnie oddawales tyton ? Ja oddawalem 21 listopada. I z tego co wiem to inni ktorzy tez tego dnia odstawiali to do tej pory pieniedzy nie zobaczyli na koncie.

Edytowano przez Smoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Nie ja na początku listopada chyba na 6  bo za tydz miałem do FTK i mi odwołali,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Nie, ale czekamy na Agrosab i na 15 marca  Dzisiaj sąsiad mi mówił że zadzwonił do firmy pytać o ceny to pierwsze co usłyszał  "a dużo pan będzie sadził"  odpowiedział a tyle ile zjem i się rozłączyl. Jak widać Kombinacj wciąż trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

Panowie jak z płatnościami za tytoń w Luxorze? Bo ja odstawilem tytoń w listopadzie i do tej pory pieniędzy na końcie nie ma !!

90 dni piszą byłem 25 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zwrocil ktos uwage ze w luksorze na podpisywanym porozumnieniu o przedluzona platnosc bylo puste miejsce na ilosc dni do platnosci? Podpisywalismy in blanco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

A zwrocil ktos uwage ze w luksorze na podpisywanym porozumnieniu o przedluzona platnosc bylo puste miejsce na ilosc dni do platnosci? Podpisywalismy in blanco!

u mnie jest 90  dni  byłem 25 luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

firma LUXOR jako nieliczna podobno ma kupować burleja  mam zamiar  sam zakontraktować u nich 2 tony  PMP wywalł mnie po20 latach wspólpracy  ale jak tam w LUXORZE są problemy zapłatą za tytoń  to co tu robic burlej ma w tym sezonie być nieopłacalny  info z grupy lezajskiej    ile moze kosztować najtańszy kontener do suszenia virgini   ale tylko na drewno  w wiekszosci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

12 000 to nie aż tak dużo    pamietam że nowe kontenery to były kiedyś po 40000 tys   ale opłacalnośc ciagle spada  no i jak mysle to z starej unii  tego chyba troche przyszło   na 1 ha lub 2 ha virgini to1kontener by starczył ?  burley upada warto przejść na virginie proszę kolegów  virginiowców o poradę   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

12 000 to nie aż tak dużo    pamietam że nowe kontenery to były kiedyś po 40000 tys   ale opłacalnośc ciagle spada  no i jak mysle to z starej unii  tego chyba troche przyszło   na 1 ha lub 2 ha virgini to1kontener by starczył ?  burley upada warto przejść na virginie proszę kolegów  virginiowców o poradę   

kolego czy ty się w tym roku wywiązałes z umowy w PMP,bo unas MORIS kontraktuje barleya daja tyle co miało sie w zeszłym roku,GORZEJ JAK BYŁO MAŁO ODDANE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki1991    0

Witam

Czy ktos orientuje się jaka będzie cena tytoniu burley  na ten rok? chcą dawać siew, torf a ceny nie sa znane..czyste jaja. Nie  wiem ile zostawić pola na tytoń..żenada jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

@max95, @miki1991

pewnie że nie wykonałem kontraktu  sprzedalem do MORISA 70 procent limitu   ale jeśli chodzi o kontrakty nowe to PMP  chce kupić tylko połowę  tego co w ubieglym roku  w burleju   co do cen  to nic nie ma   pmp w piatek rozwozi nasiona  każdy zrobi dziwna minę i bedzie czekał  na te  10 zł   ale ja mam przeczucie że większej ceny jak jest teraz to nie będzie 

MIKI 1991  ile pola  w ha chcesz obsadzić  tym burlejem ? 

np 2ha x 3 tony = 6 ton x 6 zł  =36 000  odliczyć  nakłady  to mało zostaje    większośc burlejowców  ma dylemat czy sadzić  myśle że nawet po 8 zł  średnio  to przy takim nakładzie robocizny  to za mało

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

@max95, @miki1991

pewnie że nie wykonałem kontraktu  sprzedalem do MORISA 70 procent limitu   ale jeśli chodzi o kontrakty nowe to PMP  chce kupić tylko połowę  tego co w ubieglym roku  w burleju   co do cen  to nic nie ma   pmp w piatek rozwozi nasiona  każdy zrobi dziwna minę i bedzie czekał  na te  10 zł   ale ja mam przeczucie że większej ceny jak jest teraz to nie będzie 

MIKI 1991  ile pola  w ha chcesz obsadzić  tym burlejem ? 

np 2ha x 3 tony = 6 ton x 6 zł  =36 000  odliczyć  nakłady  to mało zostaje    większośc burlejowców  ma dylemat czy sadzić  myśle że nawet po 8 zł  średnio  to przy takim nakładzie robocizny  to za mało

Z jakiego ty jesteś regionu,bo u nas w małopolskim pmp nie obcina barleya.

W UNIWERSALU NARAZIE CISZA,MIELI DZWONIC KOŁO 5 MARCA ZOBACZYMY CO ZTEGO WYJDZIE,ONI CHYBA JESZCZE SKUPUJĄ TYTON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Jestem z grupy leżajskiej powiat kraśnik  lubelskie   mialem 70 procent kontraktu  a  PMP walnoł sobie 73 proc  i do widzenia

LUXOR I AGRO mają brać burleja  AGRO to gdzieś w Proszowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Panowie (tylko moja sugestia) Virginia jest bardzo pracochłonną odmianą tytoniu i wymaga bardzo dużego doświadczenia oraz prawidłowej agrotechniki. Jeżeli ktoś chcę sadzić po raz pierwszy Virginie to musi się poważnie zastanowić nad tym czy jest sens jeszcze dokładać do tytoniu. Ja o ile będę sadził tytoń to tylko ciemny . Burley czy Virginia jak dla mnie mała wydajność a duże wymagania i  według mnie szajs a nie tytoń.  Kolego Mariusz Skąd masz  takie informacje??? Pierwszy raz słyszę o takiej firmie jak AGRO  w Proszowicach która kupuje tytoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Firma Agro  mieści się w  Nowej Sarzynie   kolo Lezajska   a burleja  ma skupowac pod Krakowem  

tytoń ciemny to jest bardzo wydajny tz  ciężki  ale kto go kupi  jest mocny i gorzki

Ja sadziłem  ciemny  BARTKA ale  ostatnie  zbiory wychodziły  na zielono  w pmp  jak  ostatnio znależli  ciemny albo dosuszany  to do domu  

Napisz coś więc KENTUCKY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115

BARTEK jest bardzo wydajny, ma dość grube żyły i duże liście, liście miał dłuższe niż moja ręka. Ale żeby wyszedł zielony, to musiałeś albo sporo podsypać , albo późno go rwać. My zawsze uciekaliśmy z pola z tytoniem do połowy września, ale znam takich co jeszcze w październiku rwali i potem już nie ma siły, aby wysechł i miał kolor.  W zależnośći od odmiany/krzyżówki Burley jest trochę cięższy niż Virginia, ale zdarzają się krzyżówki mniej udane, bardziej podatne na choroby. My często sadziliśmy nowe odmiany, które jeszcze nie wchodziły oficjalnie do dystrybucji i ze 2 razy zdarzyła się wtopa, że na polu zostało nie więcej jak 50% krzaków z powodu genetycznej wrażliwośći danej odmiany. Zazwyczaj w skupie nasz towar szedł gdzieś na bok do analizy przydatności odmiany.

Mam znajomego w FTK to go podpytam, jakie tam szanse na kontraktacje, może nieoficjalnie coś wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj