Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

Ja tez dzwonilem do zwiazkow w Lezajsku i rozmawialem z prezesem. Dowiedzialem sie tle, ze bedzie kolejne spotkanie w ministerstwie. Zreszta Pan prezes nie bardzo jest rozmowny i z jego tonu glosu wynika, ze nie chetnie rozmawia z plantatorami.

 

pytanie po co oni jeżdża do tego ministerstwa jak tu trzeba gadać z firmami a nie z min rol już ich raz sawicki spławił.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

dziękuje za pomoc  udało się w luxorze narazie na gębę   ale jak tam biąra i po ile był burlej w ubiegłym roku ?krasnystaw nie chce burleja to skąd ta cena 5 zł i czy to średnia cena    piatke za kilo  to niewim czy z afryki by nie było drożej firmie kupić  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

To proponowana dzisiaj na wykupie cena za 1 klasę tytoniu ciemnego suszonego na dym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Koledzy orientujecie sie czy jakas firma jeszcze kupuje tyton? Bo jesli nie to juz agencja powinna naliczac doplate.

 

Kupują jeszcze ja mam na 19 marca odstawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Naliczanie dopłat to chyba dopiero w kwietniu bo do końca marca firmy mogą kupować tytoń w jakości. Także wypłata pewnie w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak byśmy jutro zaczęli masowo dzwonić do grup z prożbą o wypisanie ? Ciekawy jestem jakby z nami rozmawiali ? Przychylnie czy nie, jak nie chcą rozmawiać z nami to niech wypisują nas bez problemu z grupy. Jak nie są za plantatorami to poco nam te grupy. Może kilkanaście telefonów o rezygnacji z grupy da im trochę do myślenia ? Jak będą zagrożeni o swój byt, to może w końcu  zajmą się tymi którzy im płacą ! (plantatorami)

 

Nie jest zakazane kontraktować indywidualnie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego zmienmy ludzi w grupach i zwiazkach, a nie wypisujmy sie. Mysle ze Ci prezesi i dyrektorzy nie sa nie do ruszenia! Tym musza sie zajmowac prawdziwi plantatorzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Kolego trzymają nas w grupie bo mają z tego pieniądze. Grupa po 5 latach przy dobrych wynikach dostaje premię w wysokości 5 % wartości kupionego tytoniu  a po 10 latach 15 % wiec to się tylko liczy . A też w zeszłym roku podczas odstawy w kilku grupach które istnieją już trochę  podpisywało się przynależność do grupy na kolejne 10 lat i dużo ludzi nawet nie wie co podpisało.. dobRYSoltys1976  zle  zrozumiałeś poprzedni post. Napisałem co myślą o nas Plantatorach  ci złodzieje z  Firm Tytoniowych. a z krusem to jest jak najbardziej prawda i to że o 50 gr przyszedł komornik  też jest prawdą . Za niezapłacenie odsetek umowne za kredyt w banku przez 15 lat narosło %% i się trochę długu uzbierało, wiem że komornik zarekwirował rolnikowi telewizor. Człowiek przez przypadek napisze kilka wulgaryzmów to odrazu  Pan Moderator to zobaczy i upomni  "jeszcze raz i wylatujesz" żeby tacy spostrzegawczy w rządzie byli to życie byłoby piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Jak nie jesteś plantatorem, to automatycznie nie możesz być w grupie. Może wystarczy, aby każdy zadzwonił i poinformował, że rezygnuje z uprawy tytoniu w tym roku i w związku z tym rozwiązuje współpracę z grupą. Szczerze mówiąc, to za wielu plantatorów się nie zostało w stosunku do roku np. 2007 , więc w tej chwili dla nich każdy grosz się liczy. Natomiast wsparcie grup jest znikome, jeśli nie powiedzieć gorzej, że szkodzą i załatwiają prywatne intresy własne albo nawet działają na korzyść koncernów. Przez kilka lat korzystaliśmy ze wsparcia przy kupnie oprysków, nawozów i innych środków do produkcji. Nie na raty, tylko za gotówkę na warunkach wynegocjowanych przez grupę. Po czasie okazało się, że "znajomi królika" mieli lepsze warunki, niż reszta. A reszta miała to samo, co bez problemu oferowały firmy normalnie, a nawet można było kupić część taniej na wolnym rynku.  Moim zdaniem grupy mają niewielki wpływ na to, co robią koncerny, bo ludziom z zarządów bardziej zależy na kasie dla siebie. Owszem, są od tej reguły wyjątki, ale żeby w momencie zakładania inspekt nie było wiadomo, jaka będzie cena, to po co umowa kontraktacyjna ? Skoro bez umowy nie można sprzedać towaru, to nie jest to zadna kontraktacja, tylko reglamentacja.

Zakładanie inspekt przy niewiadomej cenie zbytu, to czysta głupota. Potem płacz, że "mało płacą". To firmy mało płacą, czy może jest za dużo naiwnych do robienia za darmo ?  To jest takie błędne koło, z którego ciężko wyjść, bo co roku człowiek sobie mówi "a może w tym roku jednak będzie lepiej ?". Mój ojciec dopiero teraz stwierdził, że ostatnie 5 lat jego uprawy to była czysta głupota i oczekiwanie na obiecanki grup, że będą kokosy. Miały być dopłaty do likwidacji uprawy i co ? Ojciec się kilka razy pytał - cisza, a chciał za dopłaty zaprzestać produkcji, licząc na tzw. "wygaszanie" 2-3 lata.  W końcu jak przepisał pole i powiedziałem "basta", tytoniu nie będzie, to odetchnął i nie kurzy się całą zimę sortując kilka ton tytoniu. Nie truje się opryskami, nie dźwiga wianków po drabinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolego Krisek chyba ktoś nas wsypał.

 

jakbyś działał tyle na forum co ja wiedziałbyś kto jest modem i że nie opłaca sie wulgaryzm i obrażanie , ale widzę teraz że chcesz teorie spiskowe sączyć .

co do burleya dzisiaj dostałem informacje że średnia cena ma oscylować w granicach 8 złotych natomiast virginia 12zł są to ceny z dużej firmy przy której mocno się upierają i takie będą ich propozycje pytanie jak na to zareagują związki bo mają średnie sporo większe wyliczone


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Jest to średnia cena czy cena za 1 klasę bo to bardzo duża różnica jak średnia to jedynka by była około 20zł raczej absurd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

średnia cena wyprodukowania kg tytoniu więc nie wiem jak oni to rozbiją na klasy a powiedz kolego jak Ci to wyszło że jedynka wtedy po 20 zł?

na przykładzie burleya powiem że firmy wyliczają na poziomie 7-8 zł średnio wyprodukowanie kilograma tytoniu  a grupy 10.50 zł/kg teraz trzeba znaleźć złoty środek


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no ok wolałbym na forum nie pisać jedna z trzech największych .


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Srednia cena to znaczy zsumować ceny ze wszystkich klas i podzielić przez ilość klas,Tego roku przyjmując ceny z Morisa średnia to 6.80 oczywiście bez dopłat

Edytowano przez zroz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Jeżeli było by 12 srednio to przykladowo ceny na 3 klasy 10 12 14 to średnia będzie 12 ale czy rzeczywiście .nie wierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Srednia cena to znaczy zsumować ceny ze wszystkich klas i podzielić przez ilość klas,Tego roku przyjmując ceny z Morisa średnia to 6.80 oczywiście bez dopłat

 

więc prosto można wyliczyć że chcą podnieść średnio o 1,2 zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

w ULTP srednia dla burleya z 4 klas to 5,25zł- cena od 7,20 za 1kl. do 3,00zł za 4 klase. PMP 6,80zł?? Jaki mieli ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

to wychodzi podniesienie ceny srednio 5,20zł do kg. Podobno na poczatku 0,20zł proponowali podniesc a teraz 5,20zł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Dzisjaj dzwonili  ze związków będą rozdawac sianie z PMP,ceny nadal nie znane,delegat mówił ze bardzo duzo chętnych i nowi się pojawiaja,chyba troche podpucha,zobaczymy co powie na zebraniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to są wszystko wyliczenia i propozycje zobaczymy co podadzą oficjalnie już teraz nie ma im wogóle co wierzyć .z tygodnia na tydzień skaczą z jakimiś propozycjami  sieją dezinfiormacje itd,w związkach nie wiedzą nic 

rozmawiałem z gościem z firmy(molocha)  to dzisiaj też powiedział mi że oficjalną cenę podadzą w maju albo w czerwcu no ale zobaczymy.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj