Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek105    3

Czyli największy przetwórca nie chce wyrywać się z ceną, czemu ??? bo ci mniejsi go przebiją ?? bo nie wie po ile nasz produkt sprzeda za granicą ?? Ciekawe o co chodzi, widzę że z tym majem to info prawie pewne. Nie jestem pewny czy Agrosab wyrwie się przed szereg i za dwa tygodnie poda cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie znam tej firmy nie ma jej na naszym terenie więc sie nie wypowiadam ale tak jak napisałem duzy moloch poda ceny późno.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tym samym duży moloch stanie się najmiejszą firmą bez tytoniu. Przynajmniej bez mojego.

Agrosab ogłosi ceny 15 marca. A                    dopiero za nim następni, czyli w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

oby tak było jak piszesz że nastąpi to w marcu mamy nadzieję że podzilisz sie z nami tymi informacjami a czy ta firma kupuje Burleya?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

wpisz  w  google  agrosab  bedzie  ich  strona

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

thug jak w zeszłym roku sprzedawałem tam tytoń to na tablicy ogłoszeń widziałem ceny i taryfę na barley. Ale czy kupują barley, to niewiem bo nie pytałem, uprawiam tylko virginię. Adres do nich, taki jak kolega wyrzej pisze.Mogę też podać nr.telefonu jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Z tymi cenami to faktycznie może być tak maj czerwiec, bo firmy nie ma ją obowiązku do 15 podpisywać umów więc będą nas trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ok już sobie posprawdzałem nie biorą burleya


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Ale sprawa jest dość prosta - większość złoży wnioski obszarowe, wpisze tam tytoń, a potem przyjmiece cenę, jaką wam dadzą, bez szemrania, bo wnioski juz złożone. Na to tylko czekają, krwiopijcy. Przecież już czas na zakładanie inspekt. Może po porstu warto NIE sadzć w tym roku tytoniu ? Ja zrezygnowałem kilka lat temu  i nie widzę z tego powodu katastrofy, a sadziliśmy po 2-3ha rocznie. Nakład pracy jest za duży, żeby pozwolić sobe na taki totolotek. Z 30-40 plantatorów w mojej wsi zostało 2 i nie wiem, czy w tym roku będą sadzić tytoń.  Ja wolę ten areał obsiać grochem czy soją - roboty mniej, głowa spokojniejsza, w zimie można wyjechać za granicę dorobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jahooo popieram to pierwsze!!! Ale za granicę już kiedyś jeżdziłem, nie ma lekko tam też.

 

Teraz jednak chciałbym pracować w Polsce (u siebie) a nie tułać się za granicami i zap.....ać na niemców, holendrów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

ale jak wszyscy obsiejemy grochem  czy soją  to kto to kupi i za ile  a za granice też jak wyjedziemy to będzie klapa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Ja nie namawiam do wyjazdu za granicę, sugeruję tylko, że są także na wsi inne formy zarobkowania niż przebieranie kilka miesięcy tytoniu za cora mniejsze pieniądze.

Mój dziadek uprawiał tytoń jeszcze przed wojną, mój ojciec przez 40 lat i tak źle jak teraz, chyba jeszcze nie było. Dlatego ja się na to nie piszę. Od końca paźdzernika do marca mam spokój. A wcześniej co tydzień-dwa przyczepa i na skup. I użeranie sę z kasyfikatorem, potem czekanie na jałmużnę.

 

Na wsi są 2 gospodarstwa mleczne, a poza tym 2 krowy i z 10 świń. Do tego doprowadziła gospodarka rozdielczo-nakazowa ZSRU (Związek Socjalistycznych Republik Unijnych). Wększość ludzi pracuje w mieście albo ma własną działalność - stolarka, płytki, regipsy, dachy, okna, hydraulika, elektryka, mechanika samochodowa. Nie ma ani jednego sklepu (wieś 130 gospodarstw) bo się nie opłacało właścicelowi.

Ja sieję zboża, rzepak, soję, groch. Hodowla tylko na własne potrzeby - krowa + kilka świnek. Pracuję poza rolnictwem. Lubię pracowac w polu, ale nie za darmo. Jak czytam o cenach tytoniu, to jest to masakra. W sumie jest kasa tylko z dopłat, bo cena to chyba tylko za koszty przywozu. A gdzie wasza praca ?

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

thug w tym roku miałem umowę na burleya do AGROSABU więc nie wiem jak teraz będzie ale wydaje mi się że  będą kontraktować. Ja jestem przekonany że więcej jak o 50 gr na każdym kilogramie nie podniosą. Średnio z 3 ha wychodzi 10 ton tytoniu po 4-5 zł = 50 tyś zł max  Kapusty Pekińskiej na 3 ha wejdzie około 240 tyś sztuk i niech każda ma po 1 kg a teraz jest po 60 gr/kg to wyjdzie ponad 140 tyś zł a  Robota jest ta sama jak nie lżejsza i dużo mniejsze nakłady. A  jeszcze nigdy za warzywa nie wychodziło więcej  jak za tytoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie no podniosą więcej jak 50 gr na kg to jest pewne tylko ile więcej

co do kapusty to temat przerabiałem około 7 lat ostatnie dwa lata zejscie jest fatalne słabo kupują  a w tytoniu chociąz do tej pory była pewność odbioru.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może firmy tytoniowe zorientowały się że kupiły bardzo dużo tytoniu jakościowego i czekają. Jak my dostaniemy marne dopłaty do jakości, to firmy dadzą nam marną podwyżkę cen.

Być może dlatego czekają z umowami na maj lub czerwiec. Tak jak tu piszecie?

Może chodzić też o złorzenie wniosków obszarowych.

Tak czy inaczej chcą z nas zrobić białych murzynów, i ograć w ten czy inny sposób!!!

Tylko nich mają na uwadze jak nas zniszczą to i te (firmy tytoniowe) też Szlak  Trafi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Kolego oni już nas zniszczyli przez te poprzednie lata Tytoń w sklepie 300 zł KG A my co ostawali z tego po 5 zł . Banda złodziei i oszustów. .. firma czy będzie czy nie nikogo to nie obchodzi, Oni mają zgromadzone zapasy tak że teraz Majorka albo Karaiby i do końca życia w luksusach a ty to nawet możesz żebrać kogo to obchodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Jedni o sianiu drudzy opryskach a o ceny nie będziemy walczyć.w końcu po 2 zł też można sadzić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

narazie nie ma sie do czego odnieść niestety żeby chociaż jedna firma wyskoczyła z cenami ale raczej marne szanse nawet chyba na ten Agrosab niestety


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Też mi się wydaje że Agrosab nie poda ceny, niestety :( w grudniu słyszałem od ludzi którzy tam sprzedają że właściciel mówił że przebije cenę dużych koncernów o 1 zł. To może o to chodzi aby nie było co przebijać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

No wszędzie trzeba swoje odczekać  na dopłaty czekać na odstawę czekać a teraz jeszcze na te ceny . Jak nie zapłacę krusu do 30 to za 4 dni  przychodzą powiastki i listy czemu nie zapłaciłem , i nawet  o 50 gr ci komornik do domu przyjdzie, A Złodzieje  kradną na tysiące i nic im nie zrobią grzeczne państwo i polityka..

 

Jeszcze jeden taki post i wylatujesz. Usunąłem wszystkie wulgaryzmy i sen postu jakoś jest ten sam...

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krisek mam nadzieje że o żebraniu to nie do mnie było.Pozatym krus po 4 dniach nie wysyła powiastek te 50gr. nie przesadzaj.

 

thug ile k...a  jeszcze razy mam pisać AGROSAB poda ceny 15 marca. INFORMACJA SPRAWDZONA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie dociera czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Panowie, kontraktacja na Burley'a w PMP Philip Moris obcięta o połowę. Gdzie można zakontraktować 2 tony Burley'a?  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj