Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

tytonik    1

Do Krisek. Chcesz wierzyć czy nie to mnie się to nie podoba i nie smaruje , bo swoją pracę szanuje.Mam parę umów i to rozwiązuje ten "problem".Nie podoba się nie ma problemu zabieram!!"Ja nie daje bo tego nie popiera i nie toleruje!!!I nie to,że mam coś do ciebie pretensje ale o tym też trzeba mówić, bo ludzie sami się oszukują i kręcą sobie bat na dupe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z tego co wiem ceny będą znane  końcem maja lub czerwcu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

A to ciekawa zagrywka, czemu w maju ?? wiadomo że nasz tytoń w większości jest exportowany za granicę, firmy nie wiedzą za ile go sprzedadzą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

żaden prima aprils niestety jest to prawdopodobne


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Ja sobie nie wyobrazam kontraktacji,bez znanych cen za tyton,kto na to pójdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

A te może nasze skorumpowane związki w końcu zabrały się do roboty i nie uległy w negocjacjach ?? bo mogły zgodzić się na podwyżkę o 50 groszy na klasie i zakończyć negocjacje. Ale faktycznie jeśli to info się potwierdzi to czeka nas niespokojna wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Do 15 marca maja byc podpisane umowy to i ceny musza podac! Chyba ze bedziemy podpisywac in blanco!

 

nie ma już obligatoryjnego terminu do 15 marca w tym roku to sie zmieniło


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Z tego co wiem firmy wyliczyły koszt uprawy w wirgini na 8.50 a zwiazki 12,50,podobnie w ciemnym,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

8,5 + coś od firmy wyjdzie trochę ponad 9 czyli śmieszne ceny

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

juz coraz mniej mam nadziei, w ciemno to nawet nasion nie mam ochoty wziac do reki. Jezeli do 15 marca nie będą znane ceny ja odpadam, garba za darmo to wole dostac od siedzenia przy kompie i ogladania zdjec na agrofoto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

z podpisywaniem umów do 15 marca było tak ze podpisywało sie umowe dużo pózniej a na umowie i tak widniała data 15 marca to w kieleckiej grupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Duzo plantatorów jest podobnego zdania ze za 4czy5 zł to niech sobie sami produkują mowa o barley,sporo jeszcze ludzi zrezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jest chyba nadal ze do 15 marca maja byc juz podpisane umowy z pierwszymi przetworami. Bo chyba tacy nadal pozostana. A i SWT powstanie nowych duzo, np jeszcze jedna w Babicach, w Szyszkowie, Potoku i na potkarpaci niedaleko Obszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Koledzy, bardzo nie lubię być oszukiwany i musiałem się dokładnie wypytać z tym skupem. Kolego Krisek albo ktoś ciebie, albo ty nas wprowadzasz w błąd. Krasnystaw kupuje u nas tylko w jednym normalnym punkcie, który jest zgłoszony do Agencji przez grupę i to jest w Mniszowie. Skupy były ostatnio 11,12 a potem 23,24,25. Wszystkie z udziałem kontrolera Agencji żeby można dostać dopłaty. Nie wiem skąd masz takie informacje i po co to opowiadasz na forum i tworzysz jakieś teorie spiskowe. Forum jest po to żebyśmy my plantatorzy mogli sobie pomagać. Jakoś coraz mniej lubię ten tytoń

 

Kolego wojtas1979 ja też bardzo nie lubię być oszukiwany i dlatego jak sam wspomniałeś piszę tu na forum w jakiej sytuacji jest branża tytoniowa w polsce. Chcę  choć trochę uświadomić ciężko harującemu Plantatorowi że niestety ,ale większość ludzi połączonych z tym biznesem buduje sobie nowe domy czy też kupuje nowe samochody i nie było by nic w tym dziwnego gdyby to było nie za nasze. Jeżeli ty uważasz że ja tworzę jakieś teorie spiskowe to Ok rozumiem cię nie masz dowodów że to co ja piszę jest prawdą i mnie to w najmniejszym stopniu interesuje czy ktoś się zgadza z moimi postami czy się przeciwstawia , ale np;  byłeś dzisiaj w skupie , stoi tam ładny biurowiec  za 1,6 mln zł wiesz Pan prezes ciężko pewnie na niego w polu musiał harować. A na własny dom to chyba zarobił plewiąc zboże na kolanach. A Pani sekretarka powiedział tobie dokładnie to samo co i mi i innym plantatorom w tym związku i ona tyle wie,tak to ma mówić i za to ma płacone. lecz jeżeli byś widział jak o 3 w nocy ludzie lubią robić przy tytoniu i to  z jakim zapałem że aż  przyjemnie się robi zmieniłbyś choć trochę punkt widzenia.

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

thug nie siej PLOT a póżniej piszesz (prawdopodobne)!!!

Właśnie że umowy mają być podpisane 15 marca !!! 

Firma AGROSAB właśnie wtedy poda ceny, jako pierwsi w POLSCE !!!!!!!!!!

I to nie jest prima aprilis !!! TAK TO MA WYGLĄDAĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Do Krisek. Chcesz wierzyć czy nie to mnie się to nie podoba i nie smaruje , bo swoją pracę szanuje.Mam parę umów i to rozwiązuje ten "problem".Nie podoba się nie ma problemu zabieram!!"Ja nie daje bo tego nie popiera i nie toleruje!!!I nie to,że mam coś do ciebie pretensje ale o tym też trzeba mówić, bo ludzie sami się oszukują i kręcą sobie bat na dupe.

 

Oczywiście zgadzam się z tobą i popieram twoje podejście do sprawy , o szacunku nie wspominając  Lecz słowo solidarność już dawno przestało istnieć i chcąc zapewnić rodzinie swobodę życia musisz niestety tańczyć jak ci grają  . Tez nie opieram się na jednej umowie lecz została tylko ta trefna i na zdanie "Nie podoba się,nie ma problemu zabieram!" jest chyba trochę za póżno i wydaję mi się że jeżeli byś był w podobnej sytuacji postąpił byś tak samo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

thug nie siej PLOT a póżniej piszesz (prawdopodobne)!!!

Właśnie że umowy mają być podpisane 15 marca !!! 

Firma AGROSAB właśnie wtedy poda ceny, jako pierwsi w POLSCE !!!!!!!!!!

I to nie jest prima aprilis !!! TAK TO MA WYGLĄDAĆ.

 

kolego jedyne co posiałem to tytoń w tunelach .

może i agrosab poda ceny zobaczymy wiem że jedna z największych firm w Polsce chce te ceny podawać w tych termianach co napisałem jestem bardzo daleki od pisania plotek  jakbyś nie zauważył a info niesprawdzone to masz Ty kolego jak już pisałem nie ma terminu 15 marca umowę możesz sobie podpisać nawet w grudniu lipcu kiedy chcesz. Zadzwon sobie do któregokolwiek związku np do leżajska.A napisałem prawdopodobne  bo jakbyś nie wiedział że wszyscy w firmach kręcą jak tylko mogą.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

uwaga rolnicy cenny tytoniu na 2015 beda znane pod koniec maja jak dobrze pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego thug o jakie (tytoń w tunelach) ci chodzi???

Masz rację z terminem 15 marca. Umowy mogą być podpisywane póżniej, niema terminu.

 

A ceny agrosab poda 15 marca. Jako pierwsi w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

A w maju czy czerwcu to ja raczej  DOPŁATY będę sprawdzał czy przyszły, a nie czekał na ceny (największego przetwórcy?)

 

Edytowano przez dobRYSoltys1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

o sianie mi chodzi w tunalach na naszym terenie już się sieje.sianie tytoniu nie plotek


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj