Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Kalemba byl za produkcja tytoniu, a Sawicki nawet nie chce slyszec o jakim kolwiek wsparciu do tej uprawy. Wracajac do doplaty niezwiazanej, wyplacana jest tylko i wylacznie dlatego, ze wiele cwaniekow z ministerstwa i nie tylko, w 2006 roku odziwo zaczelo pseudo produkcje tytoniu i zakontraktowaki ogromne ilosci, jak wiemy 75% bylo przyznane do kontraktu jesli nawet kg nie sprzedaj. Dlaczego nie zmienia roku referencyjnego? Dlatego, ze to wszystko trzymaja Pany z 2006 roku!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

koza też chce życ

od 2006 roku z uprawy tytoniu w polsce zrezygnowało 4,5 tys plantatorów

obecny stan plantatorów to 9 tys płatnosc niezwiązana ma uprawnienia ponad 13 tys plantatorów to troche statystyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Dzisiaj kandydat na prezydenta  psl,pan jarubas będzie w Nowym Korczynie,moze by tak jemu powiedziec o naszych problemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

słyszałem  że największy kontrakt wynosił w 2006 prawie 400 ton tytoniu nieźle

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka2300    2

Witajcie w sezonie 2014 miałem problem z pleśnią podczas suszenia w moich suszarniach kontenerowych, jedna jest z pustaka, a druga z płyt Muller, wentylatory podczas żółcenia nad drzwiami miałem otwarte na piecu zamknięte, ale pleśń i tak się pojawiała najgorzej było w suszarni z płyt Muller z Grecji, proszę o radę czy na nowy sezon jest potrzeba odkażenia suszarni z grzyba, czy może wy przed wkładaniem pryskacie szpile z tytoniem,
P.s w poprzednich latach nie miałem problemu z pleśnią 

Edytowano przez Mokka2300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Jutro ponownie strajk w Starych Królach na DW835
Co do plesni. Też posiadam suszarnie grecka  i nigdy problemu z pelsnia nie było. Przed sezonem była odkażona baktriami EM. A co do tych wentylatorów, to nad drzwiami sa zawsze otwarte tzn nie sa popodpierane  tyczkami ani nie sa powieszane na nich zadne śruby łozyska itp które pełniłyby role obciązników i utrudniały otwarcie wentylatora. Wiem, że są magicy którzy podpieraja wentylatory nad drzwiami a później płacz bo tyton plesnieje. A wilgoć którędy niby ma sie wydostać???? Ktoś te wentylatory wymyślił bez podpórek do ich zamykania wiec maja sie otwierac pod wpływem powietrza.  Wentylatorami nad piecem steruje komputer  i sam je sobie otwiera/zamyka wg uznania.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co tak cicho na forum w środę związkowcy jadą do sawickiego na rozmowy

 

związkowcy tytoniowi ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz8530    2

Potrzebuje opinii o odmianie tytoniu hyv 33, chodzi mi głownie to jak długo może ta odmiana stać na  polu  po ostatnim zrywie, jak z waga i klasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co o doplaty do tytoniu beda walczyc u Sawickiego?

Plesn to zgnilkizna twardzikowa, ktora jest juz na polu. Jeyne rozwiazanie do duze wentylowanie w fazie zolcenia i wiedniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka2300    2

Dzięki panowie za pomoc w sprawie pleśni, mam nadzieję że w tym roku nie będzie problemu,zmieniłem odmiany na 28, 33 i zastanawiam się jeszcze na 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

niech pojadą do sawickiego to dostaną po uszach już raz dostali

zrobią z siebie debili sawicki wyraznie powiedział kilka lat temu ze nikt nie ma prawa utrzymac sie z 2 ha tytoniu

koledzy niech szanowne związki zbiorą ludzi pod zakłady tytoniowe

koledzy tytoniarze swego czasu na posiedzeniach komisji rolnictwa na rozpatrywaniu spraw rynku tytoniu nasze grupy jakos zawsze robiły za adwokatów firm tytoniowych ainteres plantatorów to sprawa drugorzedna wiec o czym my mówimy grupy do zmiany skończmy z tymi składkami na grupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Moim zdaniem to rząd ma z tytoniu olbrzymie zyski około 90% pieniędzy z paczki papierosów  a firma 10% więc jasne jest kto powinien nas wesprzeć ale Sawicki to z chłopa pan a tacy szybko zapominają  zastąpił Kalębę bo tamten niby sobie nie radził  a komu pomógł Sawicki jakiej branży .Kalemba przecież  odzyskał dopłaty jakościowe co przegapił Sawicki  najwyższy czas zakończyć jego rządy to powinien być główny postulat rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dzisiaj mnie doszły słuchy że jedna z dużych firm wyliczyła cenę wyprodukowania burleya na 7.3 złotego a virgini około 12zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam wszystkich rolników i nie tylko ,starszych i młodszych do przystąpienia w strajku który odbedzie się 17.02-22.02.2015(lub dłużej) dzień i noc na drodze 835 w Starych Królach.Czym więcej os tym lepiej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Każdy strajku je tylko tym razem o co ? ktoś w ogóle pomyślał w postulatach o tytoniu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka2300    2

Ludzie jak robicie strajk to do Biłgoraja i zablokować urzędy i nie bawić się w strajki na drodze, poza powitem mało kto wie o strajku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Panowie na tym strajku (droga do Biłgoraja) dzisiaj utkneło pół mojej rodziny, brat wracał ze szkoły, siostra od lekarza oraz brat mojej dziewczyny wracający z Lublina (jechali do lekarza). Chyba faktycznie o tym strajku nik nie wie (politycy) a sami sobie utrudniamy życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, ruch byl wznawiany co godzine. Juz nie placzmy tylko w czwartek na warszawe! Wyjazd z ksiezpola autokarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ok koledzy strajki są na waszym terenie widzę że tytoniarze birą w nim udział ale czy są jakieś postulaty związane z tą produkcją ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj