Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

jareko 69 nie wiem czy czytałeś wyrzej FTK proponuje za barleja ceny z 2014r. i pyta plantatorów czy je akceptują , jak akceptujesz to karzą podpisywać.

 

A na temat virgini niewiadomo. Ale (nieoficjalnie) powiedzieli mi nie więcej jak 1-2 zł max podwyżki za virginię  firma FTK w NIELISZU, informacja z wczoraj.

 

thug jak widzisz kontraktowali tam ludzie (FTK). I nawet bardzo dobrze skupowali Virginię w tym roku.

 

Jak nam duży gracz poda (PMPTL) to żeby nam w piętach "niezastygło"?????????????

Edytowano przez dobRYSoltys1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja myślę że podają taką cenę bo dużo wyższej nie są w stanie zapłacić kondycja finansowa u nich kiepska ludzie  nie podpisujcie tak niskich cen


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z tego co widze plantatorzy w 2015 roku pojda z rozpedem, rozmachem i to bedzie dla wielu rok ostatni jak nam kupcy takie ceny dadzą!

Edytowano przez mercedes66me

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Generalnie to chyba każdy wiedzieć może jakie będą ceny. To jest tylko trzymanie nas ,aby frajerzy nie skakali za bardzo...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Koledzy z tego co widze plantatorzy w 2015 roku pojda z rozpedem, rozmachem i to bedzie dla wielu rok ostatni jak nam kupcy takie ceny dadzą!

 

po cenach zzeszłorocznych to tylko desperaci mogą iść


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może Izdebskiemu  dołorzyć 4 postulat - BRAK DOPŁAT DO PRODUKCJI TYTONIU !!!

Dzisiaj byłem na proteście w Krynicach , szkoda że o tym nie pomyślałem wcześniej.

Dodał bym i 5 postulat - odebrać dopłatę niezwiązaną, nie produkującym tytoniu !!!

 

tytonik masz rację grają z nami na czas... bo po 15 marca , nie będzie czasu na protesty!

Edytowano przez dobRYSoltys1976
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

W,Uniwersalu podniosa tylko 1,2 o pare groszy info od delegata,reszta bez zmian,wszystko będzie zalezec od największych graczy na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

warto do postulatów strajkujących dorzucić coś od nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

dopłate niezwiazano powinni brac tylko osoby które odszły zprodukcji tytoniu tak jak miało byc poczatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

popieram mogę nie dostawać  niezwiazanej  produkcyjna jak najbardziej


popieram mogę nie dostawać  niezwiazanej  produkcyjna jak najbardziej, a Uniwersal to duży gracz przecież

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I NA DRUGĄ NOGE , TO PANOWIE NA ZDROWIE i na Warszawę w poniedziałek zapraszam WSZYSTKICH PLANTATORÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

A Universal to nie jest duży gracz na rynku ???  chyba druga firma po PMP.  Najgorsze jest to czekanie na cenę, człowiek nie wie na czym stoi :(. Ciekawe czy w PMP zrobi 3 klasy Virginia tak jak było przed dopłatą jakościową, jakiś czas temu nasz wspaniały PREZEZ Czyż coś tam mówił że niby tak ma być. Ale na dzień dzisiejszy nie wiadomo nic, gdzie my żyjemy w Mongolii czy w Unii Europejskiej ??? Przepraszam mieszkańców Mongolii.

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no właśnie pisałem Uniwersal to jeden z głównych rozgrywających


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie doplaty niech sobie wsadza!!!, NIECH DADZA NALEZNA ZAPLATE ZA CIEZKA PRACE ROLNIKA i niech nie bedzie zbednej biurokracji!!! A na ceny napewno do okolic 15 marca bedziemy czekac!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

ciekaw jestem czy zmienią firmy ceny jeśli tylko nieliczni zakontraktują tytoń? a może całkiem zrezygnują z polskiego tytoniu? Jak to jest że w Niemczech mogą godziwie wynagradzać pracę ludzką a u nas nic się nie opłaca? Czy nasze kochane państwo aż tyle pieniędzy każdemu zabiera? Czemu jeśli jednym z głównych dochódów państwa jest akcyza z papierosów nie wesprą nas aby dalej również czerpać zyski? Nie widzę najmniejszej logiki... No chyba że wszyscy w sejmie się sprzedali obcemu państwu.. Ale jeśli tak jest to niech najszybciej uciekną z tego kraju bo prędzej czy później lud się o nich upomni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jeszce w tym kraju za nic nie płacą a  kolego płatnosc tzw  niezwiązana do tytoniu  wprowadzono  w 2007 by producenci tytoniu zrezygnowali z produkcji i zajeli sie inna branża oczywiscie w polsce jest inaczej niz uni i dopłate dop naciskiem lobby  firm tytoniowych  wprowadzono dla wszystkich  obecnych i historycznych plantatorów co bylo wielkim błedem  spowodowało to wiele złego bo firmy zamiast płacic za tytoń podpierały sie tym ze mamy dopłaty  odłaczone pd produkcji gdyby wtedy doplata objeto wtedy tylko historycznych plantatorów to dzis by nie bylo problemow z oplacalnoscią tytoniu bo albo rolnicy by odeszli od produkcji a firmy nie mając surowca inaczej rozmawiali by z rolnikami  a pozatym lobby firm i grupy to ci sami złodzieje oszukujacy polskiego rolnika


a propo płatnosci niezwiazanej do tytoniu  od 2015 zwaneg  przejsciowym  wsparciem krajowym znane sa stawki płatnosci jakie otrzymamy w 2015

Virginia  4,31 zł/ kg

Burley i pozostały  3,01 zł/kg podane przez minrol te stawki sa znane bo to srodki  własne i jest znana ilosc referencyjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonalym przykladem takiego lobby jest Philip Miris na OZPT Lezajsk.

Panowie a slyszeliscie o takiej sytuacji jaka prawdopodobnie ma miejsce w mojej okolicy, miamowicie firma kupuje tyton od rolnika jako pierwszy przetworca a pozniej wlasciciele tej ze firmy sprzedaja jeszcze raz jakosciowy tyton innej firmie, duzej firmie. Prawdopodobnie przez te trzy lata grube pieniadze poszly z tego przekretu! Ja sie pytam co ci ludzie z agencji robia siedzac na SWT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

thug sam obliczyłes odejmując 5 % od obecnej stawki czy znalazłes gdzies na stronach rzadowych moje dane ze strony rzadowej


kolego thug podałes stawke za ubiegły 2014 nie zwróciłem uwagi 3,18 do burleya była w 2014
na sprzedaży lisci tytoniu krecą taka kase i jesze biorą dopłae jakosciową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy  nadal podpierają się tzw. niezwiązaną dopłatą  . Przecierz w mediach rolniczych (agrobiznes) cały czas klepią że będą dopłaty do tytoniu. I my jako jedyna branża - plantatorzy tytoniu mamy wsparcie "KRAJOWE". Tylko ciekawe dlaczego zawsze czekamy na kurs euro z 30 września ? Szkoda że media nie mówią prawdy (szczegułów) kto to dostaje i za co ?

Dzisiaj będąc na proteście w Krynicach  koledzy  rolnicy (nie tytoniarze) ODZIWO byli mocno zdziwieni, że my plantatorzy tytoniu nie mamy dopłat od tego roku. Przecierz w telewizji mówili że będą dopłaty do tytoniu !!! Oczwiście wyjaśniłem im o co chodzi?????????? Także koledzy taki to fałszywy OBRAZ mają koledzy rolnicy z innych branż rolnych w tej okolicy.

Niestety tak nas widzą!!! ( Przecież my  mamy dobrze? )

 

Takrze  trzeba STRAJKOWAĆ i powiedzieć prawdę ludziom jak to jest z tymi dopłatami do tytoniu !!!!!!

I skączyć TĄ  PROPAGANDĘ  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  

Edytowano przez dobRYSoltys1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj