Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mutekk1577    0

Byłem wczoraj w grupie w Bilgoraju siedzi ich tam banda darmozjadow bo oni w ogole nie reprezentuja naszych interesow ani nas tytoniarzy i pytalem co dalej, uslyszelm od tych starych komunistow ze oni nie beda dolaczac do strajku bo nie beda marznac i w ogole jak dolacza to minister rolnictwa zabierze to co jest teraz a w ogole nigdzie nie dzwonia nie pytaja o nic z nikim nie rozmawiaja i pier#dola ze ciezka sytuacja. zapytalem czy cos zrobili zeby bylo inaczej a to pierdolnal ze 18 jakies spotkanie maja miec siedza i przytakuja tylko sobie stare pier**le, rece opadaja panowie. Ja z tego co widze to nasz caly kraj zarzadzaja tacy ch*je aby im na stolku dobrze bylo a reszte pier**lic. nie wiem co bedzie dalej bo chyba firmy nam nie naplaca.... a i jeszcze oprocz wczorajszej wizyty dzwonilem wielokrotnie do grup i nigdzie nic sie nie dzieje tylko czekac dzialamy a jak sie zapytac jak dzialaja nie wiedza co powiedziec. jak to Korwin mądrze powiedzial w parlamecie europejskim" POLACY SA MURZYNAMI EUROPY I RZADZACYM TO SIE BARDZO PODOBA..." BRAK SŁÓW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

czyli jest tak samo w grupie Biłgorajskiej jak i Leżajskiej ,, cicho bądźcie nic nie gadajcie bo i to zabiorą,, a składki w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj woziłem koledze Barleya do  FTK w Nieliszu sprzedał w 3 i 4 klasie. Przed nami nikt 1kl. niemiał co najwyrzej 2 dawali. Oczywiście kolega REZYGNUJE z UPRAWY na ten sezon.      TERAZ NAJCIEKAWSZE------ ZAPYTALI GO CZY BĘDZIE KONTRAKTOWAŁ na 2015r. OCZYWIŚCIE W TEJ SAMEJ CENIE JAKA JEST W TYM ROKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!     Wyśmiał ich i trzasną drzwiami!!!! A  co ja się usłuchałem w drodze powrotnej , tu cytat ; ( ja ich pier....ole  h..e jedne niech sami zapi.....ają  za 2 i 3 złote ja ich pie...le !!!!!!!!!! ). Wcale mu sie nie dziwie ,  za około 500kg Barleya  wyszło mu jakiś 1300 zł !!!

 KATASTROFA.................................A CO Z NAMI BĘDZIE.......??????????????????  chodzi mi o VIRGINIE ?                                                                                

Edytowano przez dobRYSoltys1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Po co te związki są? Oprócz tego że robią tylko dobrze dla siebie to nikomu nie służą... Gdybyśmy plantatorzy tytoniu nie byli tak rozdrobnieni to można by było stworzyć nową grupę producentów i sami sobie byśmy negocjowali ceny z firmami skupującymi i przetwórskimi tytonoń. Jednak to musiałaby być grupa która produkowałaby na prawdę dużo tytoniu aby ktoś chciał z nami rozmawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

w kieleckiej grupie jeszcze gorzej  , niech zaczna zyc za swoje nie za nasza kase  dosyc  nic nie robienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareko69    0

Ja też byłem dzisiaj w Nieliszu z Burleyem wszystko szło o klasę niżej rolnicy narzekali i sprzedawali bo nie mają w innych firmach umowy na Burleya pracownicy twierdzili że FTK nie jest zainteresowana Burleyem dlatego te zaniżone klasy tytoniu. Prawdą jest że proponowali określić się czy będziemy sadzić tytoń po cenach obowiązujących w 2014 roku. SKANDAL dla związków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SKANDAL nie tylko dla związków (grup) ale i FTK itd.(reszta firm) !!!!!! Jeżdżą po wsiach namawiają ludzi na kontraktację w (ciemno)! A jak już nas (MAJĄ) zanirzają klasy tłumacząc nam "ciemnocie" brakiem "zinteresowania" ZŁODZIEJE i OSZUŚCI udają GŁUPA.  I  za PSIE PIENIĄDZE zinteresowani są OKRADAĆ nas dalej  FRAJERZY??????????????

 

Słyszałem że w niemczech płacili w 2014r.  4 euro za virginię + dopłata do jakości (niewiem ile za barley ?)

A nasze "firmy" jak podniosą nam około 1zł! (nieoficjalnie) tak słyszłem, to wielka TAJEMNICA przez półtora miesiąca!!!!!!!!!!!

Moim zdaniem dopiero teraz "firmy" będą miały EXTRA przebitkę za naszą pracę. Biorąc pod uwagę to że w  całej UE też niebędzie dopłat!!!!

Bo nie wierzę w to że Niemcy czy Włosi będą CHAROWAĆ za  "marne" 4 ERO, skoro mają drorzszą robociznę i koszty produkcji ?

A wtedy nasze  ZŁODZIEJE (firmy) zaczną dopiero zarabiać KROCIE na nas!!!!!!!!!

maxiu88 JEST JESZCZ MIEJSCE w POLSCE na NOWĄ  GRUPĘ PLANTATORÓW TYTONIU czyli wszystkich NAS PRAWDZIWYCH PLANTATORÓW!!! bez pośredników i tzw. ZWIĄZKÓW dla firm (grup).  Tylko trzeba się ZORGANIZOWAĆ PO NOWEMU jest to MOŻLIWE tylko trzeba CHCIEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

Edytowano przez dobRYSoltys1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Heh kazda nastepna nowa grupa da ten sam efekt...

Moim zdaniem przedstawicielami Jak i pracownikami powinni byc tylko czynni plantatorzy tacy ktorym zalezy nie tylko na wyplacie miesiecznej pensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Tylko i wyłącznie do grup powinni wchodzić czynni plantatorzy!!! Składki powinny iść jedynie na potrzeby utrzymania biura, kosztów wyjazdów itp. Nie na zawrotne pensje. Bilans powinien być do wglądu aby nikt nie miał wątpliwości że jego składki idą na inne cele. Natomiast nadmiar powinien być proporcjonalnie zwracany plantatorom, bądź wykorzystany na zakup materiałów z których każdy by korzystał (sznurek, środki ochrony roślin-kupując hurtowo możliwa byłaby korzystniejsza cena). I tu z takich ciekawostek mogę powiedzieć że Philip Morris kupował środki ochrony roślin lecz rozdawał je jedynie swoim kolesiom, dla reszty o dziwo brakło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

zgadzam sie  ze   kasa ze slłądek tylko na utrzymanie biura i dojazdów a nie na pensje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tofik 420 przecierz dokładnie o tym samym pisałem :   JEST JESZCZE MIEJSCE w POLSCE na NOWĄ GRUPĘ PLANTATORÓW TYTONIU czyli wszystkich NAS PRAWDZIWYCH PLANTATORÓW!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie niestety jest biurokracja, tego nie da się przeskoczyć, ale masz racje. Wszystko musi być w tym wypadku jawne inaczej opłacanie składek w grupie nie będzie miało sensu i nikt do tego też sie nie przekona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Tytoniu będzie trzeba jak firmy z których zrezygnowaliśmy jak ftk proszą o kontraktacie.najpierw dajcie cenę a nie kontraktować!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam to od miesiaca, nie podawac firmom tonarzu! Ale i tak tazdy leci na zebrania pisac ilosci zeby czasami nie zabraklo. Zwiazki powinny zrobic zebrania i zakazac podawania szacunkow!

 

Koledzy plantatorzy z powiatu bilgorajskiego jest tu zaglebie tytoniowe, zbieszmy sie i zrobmy cos z tymi grupami, zwiazkami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie tej firmy nie ma plantatorzy powinni zbojkotować tą firmę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kiedyś słyszałem ze ta firma już praktycznie upadła poślizgi z płatnościami rzędu 120 dni w ogóle ktoś kontraktował jeszcze u nich


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareko69    0

To nie prawda że FTK podała ceny , żaden plantator podpisze umowy za cenę z 2014roku u nas wielu małych plantatorów rezygnuje z uprawy tytoniu mówią że wolą wziąć 60 tys zł dla małych gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z tymi 60 tyś nie tak łatwo będzie ja odpadam w przedbiegach tam jest próg na obrót tylko 6 tyś euro więc małe naprawdę małe gosp

a wracając do ftk to mały gracz żeby pierwszy z cenami wyskakiwać

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj