Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tytonik    1

Zobaczcie jak rolnicy są przedstawiani w TV. Jako terroryści polskich dróg chcący sparaliżować ruch na drogach biednym mieszkańca.Górnikom wolno protestoesć,pielęgniarką, lekarza i nauczyciela.jak rolnik chce się upomnieć to larum,ale nasze świnki za grosze do jedzenia dobre... Tak samo z tytoniem wszędzie rzekomo taniej to dlaczego w innych krajach tyle nie biorą a u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

17og6n15onte9jpg.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Koledzy a sprzedaliście już ciemny tytoń? Bo w mojej okolicy poza tymi którzy oddają do Jędrzejowa to jeszcze nic nie oddane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Przemo 89  a z jakiej okolicy jesteś??  I do jakiej firmy masz zakontraktowany tytoń?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Agrosab to jest w Lukowej u Grzyba?  Bo jeśli tak to nie wiem dlaczego nic nie oddałes tam na bieżąco  idzie i pierwsza klasa 12.40  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Krasnystaw w tej chwili nie kupuje ale podobno ma wykupić do końca maca. ???????. Natomiast na temat agrosabu nie mam żadnej informacji. A czy Ty nalezysz do grupy Kraków czy indywidualnie kontraktujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Pomyliłem firmy, nazwa to "Agro", ale dostałem dzisiaj telefon że będzie odstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2

Agrosab to jest w Lukowej u Grzyba?  Bo jeśli tak to nie wiem dlaczego nic nie oddałes tam na bieżąco  idzie i pierwsza klasa 12.40  

 

12.40 za pierwszą klasę ciemnego??? to chyba bez dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Za jasny a czy z VAT czy nie to nie wiem bo  to znajomy ma tam kontrakt , ale kolega mercedes z gminy Obsza wiec ma zapewne  sprawdzone informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29
Napisano (edytowany)

12 zł netto   jest za tytoń jasny klasy 1 o maksymalnej wilgotności 16% powyżej tej normy  czyli do 19% firma agrosab płaci 11 zł netto za klase 1a, wiec to  chyba najlepsze ceny w okolicy ;)

Edytowano przez łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie sa dokladne ceny, dzwonilem dzisiaj do Hyza mowi cos o 10 % podwyzki do pierwszej klasy na ten sezon. Jedynka u niego teraz 10 zl. Wiec bedzie cenowo zblizony do Grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

STRAJK!!!!!

 

 

Wskutek braku - zdaniem rolników - rzeczowej reakcji na ich postulaty, obradująca w dniu 31 stycznia 2015 roku w Warszawie Rada Krajowa OPZZRiOR podjęła decyzję o rozpoczęciu akcji protestacyjnych w całym kraju. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek 2 lutego br. od zablokowania drogi krajowej Nr 2.

 

Strajk rolników dotarł także na Lubelszczyznę i będzie miał swój wydźwięk w naszym Powiecie. Jak informuje Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych z siedzibą w Warszawie 5 lutego 2015 roku od godziny 10:00 rolniczy zablokują drogę wojewódzką Nr 835 w miejscowości Stare Króle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz8530    2

Ja nie widzę logicznego uzasadnienia z tym blokowaniem drogi. W tym momencie wychodzi taka troche Polska mentalnosc (Mi źle to i innym to innym też powinno być źle). Prawda jest taka, że rząd ma w d*pie te wasze całe blokowanie drogi bo ich to nie dotyka jedyne co rolnicy w tym wygrają to okryjcie sie zła sławą i to nie ze strony rządu, ministerstw tylko zwykłych ludzi którzy nie maja zielonego pojecia o tym rynku. Jesli strajk miałby przynieść jakies rezultaty trzeba zorganizować coś na styl kolegów z francji.  Zrozumcie do cholery, że to wszystko ma dotkąć osoby rządzące a nie przypadkowych kierowców którzy sa są Bogu ducha winni. Panowie troche wyobraźni. Blokując drogi nowymi duzymi cignikami tylko pogarszamy swoją pozycje, media kreują nas jako terrorystów wiec te całe blokowanie drogi w imie strajku tylko pogorszyło to jak jestesmy widziani przez zwykłych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikgk12    0

Nie widzisz logicznego uzasadnienia bo ty to pewnie ten z góry który tytoń zna jedynie ze sklepu czy obrazka. I wielkie ała'' Nie blokujcie mi drogi.''... dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz8530    2

Moja rodzina zajmuje się oprawa tytoniu od x lat i wiem dużo na jego temat tak samo jak większość osób z mojej okolicy. Widzę, że kolegę zabolało to co napisałem, ale taka jest prawda, moim zdaniem strajk powinien odbyć się przed sejmem i ministerstwem. 2 sprawa jest taka, że sami jesteśmy sobie winni wybierąjc obecne władze, to co PLS róbi z polskim rolnictwem przechodzi wszelkie granice. Naprawdę jestem zasmucony tym, że ta partia odnosi tak wielki sukces na polskiej wsi to swiadczy tylko i wyłacznie o niskiej świadomości polskiego rolnika. Jesli nie zmienią sie władze i system jej sprawowania to polski rolnik nie ma co liczyć na poprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj