Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

Kolego hyv to tylko tyton jasny typu virginia, hyb to burley.

 

tak  jest mój błąd literówka  hyb sory ponawiam pytanie wydajnościowo który najlepszy?

    HYB 3   HYB 21   HYB 22 HYB 24 HYB 26

tak wogóle to jutro klolejne spotkania negocjacyjne

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Ładnie powiedziane negocjacje cenowe z góry ustalone.Dla świętego spokoju o parę groszy negocjujmy !!!za dużego szumy aby tylko nie robili to potrzymamy do ostatniej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka stawke wogole negocjuja? Wiadomo cos? Czy darmozjady biora za free od nas forse.

Zwiazki sa powiazane z firmami, np. Ozpt lezajsk robi wszystko co z Philip M karze. Mafia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

niestety trzeba powiedzieć że jest to stawka około1.5- 2zł tyle oferują firmy zobaczymy co powiedzą jutro


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

za tyle to nie ma większego sensu sadzenie tego cholerstwa i męczenie się z nim przez 10 miesięcy. 5 więcej wtedy było by już jako tako 

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

oj to i ja jakoś bardzo nie liczę ale 1,5-2 złote to śmieszne ilości, pokrycie kosztów i może kilka marnych groszy zostanie przy jakiej ilości pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Szykuje się kolejny rok pod kreską dla rolnictwa, ludzi poprzechodzą na warzywa to nic nie będzie miało ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

2 lata temu był dobry rok na malinę, teraz gdzie się nie ruszyć to nasadzone to jak ma być dobra cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Widać ze OZPT w Leżajsku śledzi to forum,widząc zainteresowanie nasionami tytoniu z niemiec sami postanowili zachandlowac,widząc zainteresowanie produkcją na ten rok,nie ma co liczyc na oszałamiające podwyzki cen,nie wiem czy sami sobie nie strzelamy samobója.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Ozpt Lezajsk zamiast być poganiaczem morisa ruszy się do roboty.Prezes przez kilka lat się już nie zmienia.Stołka nie odda bo wtedy po jego interesie. Puścić kogoś młodego,ambitnego, komu będzie zależało na plantatorach i trochę powalczy i ma coś mądrego do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

było by ok ale niektórzy się do stołka przyspawali,trudno ich oderwać a firmom tacy poterzebni co nic nie robią dla plantatora,pózniej będzie że walczyli do konca ale efekt marny,żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Są dostępne od 2015r jakieś środki chwastobójcze z rejestracją na tytoń? Z tego co wiem to command'u 480 nie można juz stosować. I mam do was jeszcze jedno pytanie jakich nawozów używacie i w jakich dawkach przed wysadzeniem rozsady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

 

Ale nie wiem czy ten środek jest gdzieś dostępny. W uniwersalu mówili żeby pryskać comandem tylko nie pisać tego bo środek i tak nie jest wykrywany... 

 

W ubiegłym roku stosowaliśmy Lubofos Bezchlorkowy ale nie pamiętam w jakiej dawce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pole lubofos 12 w dawce 400 kg na ha, oraz polifoska M w dawce 400 kg na ha, saletra amonowa tuz przed sadzeniem od 50 do 100 kg na ha i ma byc dobrze☺☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Willux    0

Są dostępne od 2015r jakieś środki chwastobójcze z rejestracją na tytoń? Z tego co wiem to command'u 480 nie można juz stosować. I mam do was jeszcze jedno pytanie jakich nawozów używacie i w jakich dawkach przed wysadzeniem rozsady?

 

Witaj kolego 

 

Tutaj jest podana lista http://www.ptyt.neostrada.pl//srodki.htm , na tej stronie jest prowadzona też sprzedaż nasion na ten sezon więc lista jest prawdopodobnie aktualna. Choć widnieje na niej  Command 360 CS i Command 480 EC .

 

Co do waszych żali na temat cen tytoniu. Mogę tylko wyrazić opinię z perspektywy palacza. Moim skromnym zdaniem musicie przygotować się na przebranżowienie i to jak najszybciej, puki nisze takie jak na przykład chów bydła nie są jeszcze przepełnione. 

Z roku na rok będziecie mieć gorzej, i to jest pewne patrząc na to jak polityka antynikotynowa nabiera rozpędu.         

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

przebranżowienie... Na co ma się przebranżowić tyle gospodarstw z których tak jak u nas w okolicy większość to gosp. kilku hektarowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na przebranzowienie. Ponizej 15 ha nie mozna liczyc na godny byt. A na 5 ha tytoniu cala rodzina sie utrzyma i jeszcze jakies modernizacje w gospodarstwie sie zrobi. Za granica tez wszyscy sie nie zmieszcza ☺:-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Witaj kolego 

 

Tutaj jest podana lista http://www.ptyt.neostrada.pl//srodki.htm , na tej stronie jest prowadzona też sprzedaż nasion na ten sezon więc lista jest prawdopodobnie aktualna. Choć widnieje na niej  Command 360 CS i Command 480 EC .

 

Co do waszych żali na temat cen tytoniu. Mogę tylko wyrazić opinię z perspektywy palacza. Moim skromnym zdaniem musicie przygotować się na przebranżowienie i to jak najszybciej, puki nisze takie jak na przykład chów bydła nie są jeszcze przepełnione. 

Z roku na rok będziecie mieć gorzej, i to jest pewne patrząc na to jak polityka antynikotynowa nabiera rozpędu.         

nie jest to juz aktualne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

moim zdaniem to grupy  producentów powinny dyktowac ceny prawda jest taka ze firmy nie sa w stanie sprowadzic lisci tytoniu bo jak na razie wieksz czesc produkcji idzie do krajów uni europejskiej  gdze dobrze zarabiają  nie zarżna kury znoszacej złote jaja  a mamią  tytoniarzy jakie to wysoką akcyze płacą  te spiewki  niech włoza miedzy bajki   brak solidnego nacisku na firmy ze strony plantatorów i reprezentujacych grup  nie wymusi opłacalnosci uprawy tytoniu w polsce

moim zdaniem jezeli grupy sz słabe w negocjacjach a od lat to widzimy  to powinny zaangazowac w negocjacie ministerstwo rolnictwa  bo minister sawicki  powinnien znalesc bat na firmy  tytoniowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Sawickiego do tytoniu już nie dopuszczajcie raz zawalił.Ludzie wśród plantatorów są marzy ludzie którzy też potrafią negocjować,po szkołach studiach.Znający techniki negocjacji i im bardziej zależy,bo też sadzą i z tego Żyją.

Zmiany w związkach powinny zajść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

może chlomazon stracił rejestrację w tytoniu ale napewno nie wypadł z obiegu więc spokojnie  chlomazon może iść dawka zależna od kilku czynników roślina następcza monokultura itd


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj