Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nunu85    499

jestem plantatorem universalu i oni stompowanego nie chca. co roku na wiosne na szkoleniu przypominają tylko, zeby aby stopmu nie używać.

 

Ponoc co ktorąś partie sprawdzaja, ale na pewno nie wwszystkie.

Wiec ozesz na hardkora oddac i prawdopodobnie sie uda.

Jak sie przyznasz, to nie wezmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

bez umowy uniwersal skupuje na końcu kampani  możesz  prubować u eweliny domagały z rudna ona też skupuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

WIEDZIAŁ KTOŚ ZE ROK 2014 BĘDZIE ROKIEM BAZOWYM W UPRAWIE TYTONIU NA DALSZE LATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Rok 2014 nie jest rokiem bazowym. Coś Ci się pomyliło kolego. Rokiem bazowym odnośnie ilości tytoniu jest rok 2006. I do tej ilości naliczana jest dopłata tzw. odłączona.Natomiast to co dostaniesz w tym roku będzie kwota bazowa ,która będzie pomniejszana przez kolejne lata o 5 %. A zresztą już to było tłumaczone w tym temacie odrobinę wcześniej, Poszukaj i doczytaj > 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jest dokładnie tak jak pisze kolega wyżej rokiem bazowym do dopłaty niezwiązanej nadal pozostaje rok 2006


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

masz racje 2006 zostaje bazą do niezwiązanej czy ktoś wie coś dlaczego jędrzejów  zatrzymał wykup w grudniu i prawdopodobnie zacznie od 19 stycznia  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Witam. Z moich informacji wynika ,że Jędżejów ma problem z berleyem ponieważ w belach znajduje się sporo domieszanego tytoniu mocnego. Czy to prawda ?? tego na 100 % nikt chyba się nie dowie ale obserwując wykup z ostatnich dni można wnioskować ,ze coś jest na rzeczy. Nasuwa mi się też druga myśl w grudniu rozpocząć się miały negocjacje cenowe na przyszły rok i być może firmy zaczynają gierki aby udowodnić ,ze tytoń im nie jest za bardzo potrzebny. Coś na rzeczy jest a  czas pokaże gdzie leży prawda. Kazimierza zaczęła wykup berleya czy może macie informacje jak PM kupuje??   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

w poniedziałek brali w miare dobrze ale jedynki bardzo mało jade jutro to napisze

Edytowano przez marekber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

kazimierza czepią bardzo wilgoć do południa 23% do domu a po południu 27% do domu  a klasy jak ładny tytoń to nawet bez problemu nawet jedynka mi poszedł troche lepiej jak wysortowany  w jędrzejowie wczoraj grasowała jakaś zagraniczna komisja byli na wykupie i na magazynach   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

wiecie coś o stompie w kazimierzy bo ponoć jest afera bo ludzie nie stompowali a w badaniu  im podobno powychodził 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Witam. W KW jaja około 40 plantatorów ma pozostałości po stompie a to jeszcze nie wszystkie próbki . Nie wierzę ze to jest możliwe przy takiej nagonce nie wierzę aby tylu plantatorów używało  stompu. Chyba te analizy to kolejna lipa albo kolejny sposób firmy PM aby udowodnić ,że nie potrafimy uprawiać tytoniu bo przecież cały czas o to firmie chodzi. Od chwili kiedy zmieniły sie władze w dziale uprawy to wynika ,ze do tej pory nie uprawialiśmy barleya tylko nie wiadomo co. :):):) haha. A tak naprawdę to plantatora firma ma w du..... ważny jest tylko wynik finansowy firmy. Pozdrawiam i nie dajmy sie. :):):) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek    0

chciał bym załozyc plantacje tytoniu co mam zrobić gdzie iść po umowę i czy dostaną ją.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

 w PMP w KW to z roku na rok coraz większy cyrk już tak wymyślają że sami nie wiedzą co tak jak z tym tytoniem co jest w nim stomp u 40 plantatorów , ja mam tam odstawę na 17 grudnia i nie wiem co mnie tam czeka przy wykupie :D bo nie wiadomo z której strony ich wiatr zawieje , ale na razie zmartwienia za dużego nie mam bo jak nie oni wykupią to zawiozę do Jędrzejowa lub Luxora tam i tak dla mnie o niebo lepiej idzę tytoń w porówananiu do zeszłego roku w KW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikgk12    0

Śmiech na sali to co się dzieje w Kazimierzy. Znam osoby które na 100% nie używały stompu a ich wywalili pod tym właśnie powodem że niby go mieli i MUSIELI używać. I nie przegadasz ich.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2

Witam

Koledzy, może się ktoś orientuje czy można do np jednej odstawy z pięciu odstawionych, obliczyć wysokość dopłaty jakościowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj