Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nunu85    497

Po zastosowaniu  środków z grupy sulfonylomocznikowych nie zalecałbym sadzenia tytoniu min

chlorosulfuron (Glean 75WG)

(sulfosulfuron) Apyros 75 WG

lintur (triasulfuron, dikamba)

 

ale jak długo?

założmy pryskałem pole gleanem jesienią 2013, to czy na wiosne 2015 bedzie juz ok?

 

ps

te sulfunylomoczniki to taka trucizna na tytoń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

20 miesięcy od oprysku powinno być ok. Zawsze staram się dobierać śor na których planuje sadzić tytoń. Widziałem plantacje posadzoną 12 miesięcy po oprysku linturem, tytoń miał normalną wysokość ale  liście były poskręcane i pomarszczone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Kilka razy juz pryskałem jesienią oziminy gleanem a potem był tytoń, czyli tytoń po ok 20 miesiącach był sadzony od pryskania i nie było jakiś nieoczekiwanych zjawisk w tytoniu.

Edytowano przez ursuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

w jakiej dawce glean

 

było dawane legato plus 0,75l plus glean 15g (a wiec niepełna dawka)

 

Kilka razy juz pryskałem jesienią oziminy gleanem a potem był tytoń, czyli tytoń po ok 20 miesiącach był sadzony od pryskania i nie było jakiś nieoczekiwanych zjawisk w tytoniu.

 

o i taka odpowiedź mnie cieszy.

 

ps

ja zawsze tez stosuje takie opryski, zeby było ok dla tytoniu, ale zawsze ograniczałem sie z czasem do 12 miesiecy wstecz.

Tymczasem w tym roku jak kolejny raz juz stosowałem podobną mieszanine na chwasty i przeczytałem dokładnie ulotke od gleanu w ktorej pisza, ze np na buraki działa do 24 miesięcy to się zacząłem zastanawiac, czy tabaka przetrwa.

 

Ale skoro kolega ursuss przetestował i było ok, to nie cieszy.

jeszcze jedno pytanie do niego?

Dawałeś pełną dawkę czy pomniejszoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest ktos moze z okolic kamiennej goryi wie co sie dzieje z firma praxis? bo wstrzymali skup i cos zaczynaja kombinowac z wykupem . wie ktos moze cos wiecej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Panowie u mnie w rejonie połowa tytoniu virginia sprzedana. Ale mam takie info aby nikt nie był rozczarowany jak bedzie naliczana dopłata jakościowa. Firmy kupują tytoń bardzo dobrze(90 % w dopłacie jakościowej po dołączeniu trzeciej klasy, wnioski: dopłata do jakości wyniesie około 5 zł MAX (virginia).

Doszły mnie słuchy co do następnego sezonu tytoniowego, podobno firmy przymierzaja się podnieść cenę o 2 złote lepsze klasy i 1,5 zł gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Zasada naliczania dopłaty do jakości nie zmienia od 3 lat. Nie do klasy tylko do każdej złotówki sprzedanego tytoniu na dopłate. Sorry masz racje !!! Rok temu do 1 zł było 84 gr to w tym wychodzi (prawdopodobnie) 50 groszy a nie 5 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Firma PRAXIS pozbawiona została statusu pierwszego przetwórcy. Dlatego nie kupuje tytoniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma PRAXIS pozbawiona została statusu pierwszego przetwórcy. Dlatego nie kupuje tytoniu. 

 

a jesli mozna wiedziec skad masz kolego takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Witam Młodegorolnika. Informację mam i to pewne. Zadzwoń do biura grupy w Krakowie i zapytaj. Albo lepiej do ARIMR tam na pewno dostaniesz odpowiedz. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak jest firma praxis została pozbawiona tego prawa co wiąże sie z absolutnym brakiem możliwości wykupu przez tą firmę jakiejkolwiek ilości tytoniu także ta firma raczej już po temacie w tym sezonie , Pytanie co mają zrobić rolnicy.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Panowie,czy wiecie coś na temat sprzedarzy stacji wykupu w Kazimierzy Wielkiej,są pogłoski ze to ostatni rok wykupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czy ktoś ma jakieś informacje dotyczące firmy Praxis


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Witam . Informację pewne w niedługim czasie będe posiadał. Podziele sie wiedzą z innymi  plantatorami tytoniu. Odnośnie SW w Kazimierzy Wielkiej To chyba na razie plotki, nic potwierdzonego ale jesli taki fakt będzie miał miejsce to chyba nie bedzie zaskoczeniem dla plantatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

praxis w tym sezonie prawdopodobnie nie skupi ani kilograma mieli prawdopodobnie celnych i policje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2

Witam

Gdzie można kupić niemieckie odmiany tytoniu Virginia typu HVY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj