Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

gocha54    0

Witam mam pytanie czy już ktos odstawiał tyton do Leżańska ,ciekawa jestem co wymyslą w tym roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Podobno mają sprawdzać plandeki którymy jest przykryty tytoń podczas transportu. Jeżeli będzie podarta będą wisiały jakieś strzępy sznurki to do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

to u nas PMP chodziło po nie których miejscowościach i sprawdza czym jest obita wiata i gzie tytoń jest składowany , a z tymi plandekami to najpierw wtykali je a teraz zakaz :D sami już nie wiedzą co mają robić z nudów , tak jak mi to PMP dało dopiero pierwszą odstawę 17 grudnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

U mnie jest to samo ,odstawa do pmp 1 grudzien,tytoniu duzo nie mają do wykupu a odstawa tak pózno,pomału kazimierza idzie na dno,w jędrzejowie odstawa w pazdzierniku zobaczymy czy tam jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Panowie dzisiaj odstawiłem do PMP Leżajsk 1 tonę virginii. Tytoń poszedł OK tak jak sortowałem na wykupie słychać było opinie że biorą dobrze czyli nie tylko mi. Na początku zbioru moją plantacę nawiedził huragan z gradem i spody są strasznie zakurzone ale sprzedałem i nic nie mówili na piasek. Kolejne wezwania tak jak zapowiadali, wziąłem terminy na pażdziernik i listopad. Ogólnie sezon zapowiada się dobrze czyli jest tak jak mówiły związki firmy zechcą skupić jak najwięcej tytoniu bo za rok znikają dopłaty i boją się że zmniejszy się produkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

czy słyszeliście cos o tym ze chcą zmienić rok za który za który jest wypłacana rekompensata nie 2006 a 2008 od roku 2015 . Tak mówił przedstawiciel na szkolenia składania tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Ja nic nie słyszałem ale jeśli to prawda, było by fajnie :) dla większości prawdziwych plantatorów tytoniu. Będzie ciężko o zmianę 2006 bo lobby oszustów jest duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jeśli ktoś coś wie więcej niech napisze ale  raczej marne szanse na zmianę roku bo lobby przekrętasów za 2006 jest wielkie tutaj wieści z czerwca

W dniu 13.06.2014 w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie Ministra Rolnictwa i przedstawicieli całej branży tytoniowej, a mianowicie przetwórców, grup producenckich oraz związków plantatorów tytoniu z całej Polski.

Oprócz Marka Sawickiego w spotkaniu uczestniczyli pracownicy Ministerstwa Rolnictwa odpowiedzialni za branżę tytoniową.

W spotkaniu tym wziął udział prezes Zarządu OZPT w Leżajsku Tadeusz Czyż. Tematem spotkania było omówienie sytuacji na rynku tytoniu i rozwiązań Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2015-2020.

 

1. Płatność niezwiązana z produkcją.

 

Minister Marek Sawicki stwierdził, że nie będzie wycofywał się z obietnic złożonych przez jego poprzednika i płatność niezwiązana do tytoniu będzie wypłacana do roku 2020. Podstawą tej płatności jest nadal rok 2006, z tym że wielkość dopłat będzie sie co roku zmniejszać tak, że w roku 2020 będzie wynosiła 50% tego co było w roku 2013.

Jednak należy pamiętać, że środki na płatność pochodzą z budżetu krajowego a więc trzeba o nie zabiegać każdego roku.

 

2. Dopłaty do produkcji.

 

Od roku 2015 nie ma dopłat do produkcji tytoniu w żadnej formie, również jako dopłat do jakości.

 

3. Umowy na uprawę i umowy kontraktacyjne.

 

Minister Marek Sawicki podkreślił ważność umów na uprawę dla firm, które chcą kupować tytoń od plantatorów tytoniu. Powiedział, że nie wyobraża sobie aby to odbywało się bez umów. Na tytoń kupowany w Polsce musi być umowa na uprawę w przypadku rolnika niezrzeszonego w grupie lub umowa kontraktacji w przypadku rolnika będącego członkiem grupy.

 

4. W roku 2014 następuje likwidacja podatku de minimis. (10% od dopłat)

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ojj będą znikać plantacje jedna po drugiej jak muchy po muchozolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awokado    0

Witam odstawiałem dzisiaj tytoń do Leżajska i całą pierwszą klasę zrobili mi na drugą bo był pomarańczowy a nie żółty, czegoś tu nie rozumiem dwa lata temu to właśnie pomarańczowy szedł na pierwszą klasę. Każdego roku robią jak chcą. A jak u was?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Witam,znane są już stawki dopłaty niezwiązanej do tytoniu,zółty 4,53,barley 3,18 szału nie ma.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

zależy  ile dołożą  firmy  --------------------------------------------------------- chyba żartujesz ze firmy ci dołozą co najwyżej 10 ,20 groszy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Firmy nie dadzą się oszukać ale nie ma co wróżyć pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam  od kedy bedzie szedł burley do jedrzejowa jakie stawki do kg w burleyu w 2014

choc wprowadzono płatnosci jakosciowe w 2014 roku 500 plantatorów zrezygnowało z dalszej uprawy  czynnych plantatorów jest 8,5 tys jeszcze kilka lat temu było 13 tys jak biorą tyton w kazimierzy i jedrzejowie


witam w sprawie płatnosci niezwiązanej  w 2013 wystapiło do arimr 13039 rolników o płatnosc

za 2014 nie znalazłem dokładnej ilosci rolników minrol podaje ze o dopłate ubiega sie ok 13 tys plantatorów


stawki płatnosci niezwiazanej z produkcja do tytoniu

virginia  4,53

burley   3,18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

czesc Panowie.

Mam do was istotne pytanie, moze ktos bedzie potrafił mi doradzić.

 

Otóż większosc z nas wie, ze na polach rok wcześniej pryskanych na chwasty preparatami zawierającymi fluroksypyr (starane/toigan/gold) nie należy sadzić tytonu, bo go powykręca i nic z niego nie bedzie (pomimo tego, ze na ulotce tych oprysków nie ma przeciwwskazań, a wręcz piszą, ze po roku mozna uprawiac wszystko)

 

Czy znacie (nauczeni własnym dościadczeniem bądź z literatury) inne substancje czynne, które nawet w znikomych ilościach potrafią po roku czy nawet półtora roku zaszkodzić tytoniowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Doszły mnie słuchy że jest szansa na 4-5zł na dopłaty jakościowe przeszkodą jest tylko nasz pan minister rolnictwa

Edytowano przez radomol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na jakie lata ta dopłata jakościowa

jeżeli minister nie zatwierdzi to nie ma szans na dopłaty


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

czesc Panowie.

Mam do was istotne pytanie, moze ktos bedzie potrafił mi doradzić.

 

Otóż większosc z nas wie, ze na polach rok wcześniej pryskanych na chwasty preparatami zawierającymi fluroksypyr (starane/toigan/gold) nie należy sadzić tytonu, bo go powykręca i nic z niego nie bedzie (pomimo tego, ze na ulotce tych oprysków nie ma przeciwwskazań, a wręcz piszą, ze po roku mozna uprawiac wszystko)

 

Czy znacie (nauczeni własnym dościadczeniem bądź z literatury) inne substancje czynne, które nawet w znikomych ilościach potrafią po roku czy nawet półtora roku zaszkodzić tytoniowi?

 

Po zastosowaniu  środków z grupy sulfonylomocznikowych nie zalecałbym sadzenia tytoniu min

chlorosulfuron (Glean 75WG)

(sulfosulfuron) Apyros 75 WG

lintur (triasulfuron, dikamba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

na jakie lata ta dopłata jakościowa

jeżeli minister nie zatwierdzi to nie ma szans na dopłaty

Podobno do 2020 czyli do końca wypłat niezwiązanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj