Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

kamyk82    1

Panowie mam pytanie : Posiadam dwie suszarnie zwykle murowane z jednego pustaka , obie mają około 30m3 kubatury .

Jaki wentylator dobrać do pieca żeby suszenie przebiegało prawidłowo .

W tej chwili mam dmuchawe o wydajności 550 m3/h i strumień powietrza jaki daje po piecu wcale nie jest taki duży . Jeżeli ktoś jest w temacie to proszę o wypowiedź . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Wydajność dmuchawy można zwiększyć poprzez założenie większego koła pasowego na silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Gdzie można kupić przetwornik wilgoci /czujnik/ do suszarni-źle mi wskazuje-lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Wydajność dmuchawy można zwiększyć poprzez założenie większego koła pasowego na silniku. - na pewno ???

a nie na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Tak większe koło na silniku= wieksze obroty dmuchawy. Prosty przykład. Jak masz przerzutki w rowerze to niech tylne koło będzie odpowiednikiem dmuchawy a przednie silnika ( o koła zebate chodzi) Jeśli z przodu zmienisz na większe, a tylne pozostanie bez zmiany to szybciej pojedziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Większe koło na silniku to wieksze obroty dmuchawy ale tak jak w rowerze potrzeba więcej mocy w nogach (silniku). Znam przypadki że po kilku kontenerach po zmianie koła silnk się spalił i był problem !!! tytoń zaparzony !!! jak nie było silnika w rezerwie. Lepiej zmienić silnik na wieksze KW bo przeciążony silnik pobierze więcej prądu niz większy ale nie obciążony.

Z tego co ja zaobserwowałem to zwiększone obroty dmuchawy nie wyeleminują pleśni po prosu w niektórych suszarniach (murowanych) trzeba suszyć tytoń na dwóch poziomach. Trzeci poziom na środkowych liściach zawsze zapleśnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awokado    0

Witam czy ktoś z was sadził w tym roku odmianę tytoniu HYV 28, bo mam problem z wysuszeniem tego tytoniu, tytoń wychodzi czarny , okropnie plamiasty albo zaparzony, tyle lat sadze tytoń i jeszcze się z czymś takim nie spotkałem . A HYV 28 mam pierwszy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Koledzy co to będzie z tym totoniem od przyszłego roku? Jak ma być sama niezwiązana to nie opłaci się już sadzić tego, firmy napewno nie będą chciały zwiększać ceny skupu, pewnie będą woleli sprowadzić sobie towar z Brazylii czy innych krajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Panowie,nasz kochany minister rolnictwa na antenie tvn dobitnie powiedział ze tytoniarze muszą się przebranzowic bo uprawa tytoniu nie ma przyszłosci,dostajemy na to kase w postacj dopłaty niezwiązanej,ci którzy mają suszarnie olejowe moga suszyc zioła,na firmy niema co liczyc ze zapłacą więcej,takze przyszłosc się rysuje mało kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

kiedyś powiedział że nie będzie wspierał tytoniu bo to nie zdrowe tylko na co niby ma się przebranżowić cała okolica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Jak się wszyscy przeniosą na warzywa to będzie na nie taka beznadziejna cena jak w tym roku nawet jeśli będzie eksport, to nie wiadomo co tu robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

28 sadzę trzeci rok i w tym roku jest problem z suszeniem,tak samo trafiają się liście zaparzone ,nie jest tragicznie ale może być lepiej.problemem nie jest odmiana tyko mokry rok,zależy jaka suszarnia,ja mam activ która suszy od góry i tym sobie tłumaczę zaparzone liście,nerwy od góry są suche ale poniżej szpili trafiają się nie dosuszone liście i zaparzone-jakieś sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

plantatorzy w sprawie płatnosci niezwiązanych z produkcją od następnego roku otrzymamy 75% tego co w 2013 i o 5 % zmniejszane co roku do 2020 (50%) stawki płatności 2015 virginia 4,3 zł burley 3,00 zł w 2020 płatności wyniosą jeżeli będą virginia 2,80 zł burley 2,0 zł

 

obecnie 2014 nie ma zmniejszenia i płatności otrzymamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Koledzy co to będzie z tym totoniem od przyszłego roku? Jak ma być sama niezwiązana to nie opłaci się już sadzić tego, firmy napewno nie będą chciały zwiększać ceny skupu, pewnie będą woleli sprowadzić sobie towar z Brazylii czy innych krajów.

sama niezwiązana nie ma nic do rzeczy bo ją otrzymasz nawet jak nie sadzisz ważne ze miałeś tytoń w 2006 także nie jej co wliczać do opłacalności tytoniu,a od przyszłego roku to szykuje sie krach na rynku tytoniu bo nie błędzie dopłat jakościowych .


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Nie wliczałem jej w opłacalność, napisałem sama niezwiązana w znaczeniu ze nie będzie innych dopłat. Co do drugiej części to myślę, że ten kto liczy opłacalność produkcji w przyszłym roku już sadzic tytoniu nie będzie, jeśli nic się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikgk12    0

Panowie mam takie pytanie, sadzę tytoń od paru lat, wiatrowy . Wieszam na wiacie jak zreszta kazdy kto ma ten gatunek- i moje pytanie : widzę czasem u ludzi obite wiaty foliami, plandekami ...

po co to jest, co to daje???? czemu z tej a nie innej strony???

Proszę o pomoc, może robię coś nie tak a mogło by mi to pomóc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Panowie mam takie pytanie, sadzę tytoń od paru lat, wiatrowy . Wieszam na wiacie jak zreszta kazdy kto ma ten gatunek- i moje pytanie : widzę czasem u ludzi obite wiaty foliami, plandekami ...

po co to jest, co to daje???? czemu z tej a nie innej strony???

Proszę o pomoc, może robię coś nie tak a mogło by mi to pomóc??

jak sadzisz tyton tyle lat to powinieneś wiedzieć ze wiaty o słania się by tytoń miał odpowiednia temperaturę suszenia wiaty osłania się na początku suszenia by temperatura wewn atrz była niska nie taka jak na dworzu tyton dobrze koloruje najpierw traci wode jednak w tym roku jest dużo deszczu i powinno się osłaniać tylko najwysze łaty jeżeli nie masz dużo doświadczenia nie zawieszaj plandeki zbyt duą wilgotność wewnątrz powoduje straty w jakości tytoniu jeżeli jest zbyt upalnie można zlac tyton woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikgk12    0

Dzięki za odpowiedz. Sadze kilka lat ale nigdy tego nie robiłem i nawet kolor wychodził raz gorszy raz lepszy ale nie najgorszy i stad moje pytanie się pojawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Panowie jak u was z suszeniem barleya,u mnie pojawiła się zgnilizna na wiatach,szczególnie w bartku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

aktywni formułowicze ?? Tzn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj