Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

zuzia1    0

panowje co stosujecje na sarny zeby sie jch pozbyc z plantacj tytonju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Karabin... A na powaznie to sarny juz tak sie przyzywczaiły do obecnosci ludzi na polach , że zadne strachy czy cos w tym stylu im nie przeszkadzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wild granix na dziką zwierzynę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

zaczyna u was chorować tytoń bo u nas się trafia

Edytowano przez marekber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

u mnie deszcz pada od tygodnia chyba ale jakos nie widac żeby sie zgnilizna pojawiała może dlatego że temp nie jest zbyt wysoka ale jesli tylko bedzie sie dało wjechac to oprysk fungicydem obowiazkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Najlepszy efekt w ochronie daje Pictor 400sc ale cena troche odstrasza prawie 200zł na ha. Inne to Topsin m 500sc Funaben 500sc lub Rovral Flo 255 SC.

A tutaj wykaz środków niezarejestrowanych http://www.ptyt.neos...ejestrowane.htm

Edytowano przez radomol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Może to być rolnica lub konik polny,,ja miałem w zeszłym roku takie przypadki,trzeba by zaobserwowac w polu,rolnica jesli jest wystarczy odgrzebac ziemie koło krzaka tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

czy wygląda jakby ktoś na niego nadepnął jak nornica to żeruje w nocy i oprysk też nocą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berang2    0

Witam serdecznie.

Czy ktoś z was robił dziabaczkę do tytoniu?

Jeśli tak to jakbyście mogli podesłać dokładne zdjęcia, i napisać po krótce jakich materiałów użyliście.

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jest dużo nie tak jak w tamtym roku ale dużo, opryski nie pomagają za wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

panowie stosujcie środki gazowe, fosforganiki połączone z perytroidami i bedzie ok

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Kolego mógłbyś napisać jakie środki stosujesz? Jak nie tu to na pw. Stosowałem już w tym roku 4 środki a i tak sporo porażonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

no właśnie jutro gazowym przejadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarall    0

U mnie burley, bardzo duża część zarażona prawdopodobnie przez wciornastka,w piątek było to może kilkanaście procent,dziś wygląda na kilkadziesiąt,żółty środek,nie rośnie w górę,tylko pojawiają się boczne odrosty,tudzież go skręca.Prawdopodobnie to ten wirus TSWV,w okolicy u innych podobnie,powiat Krasnystaw.

Pytanie czy da się z tym coś jeszcze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z tym już zarażonym nic nie zrobisz nie ma szans chemią możesz ratować resztę tytoniu przed wciornastkami które przenoszą tego wirusa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarall    0

78058815516184754892.jpeg

 

 

12886459735081564595.jpeg

 

Czy mógłby ktoś potwierdzić,że to TSWV?

Jeśli tak to już praktycznie kaplica,większość pola tak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj