Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Hari123    7

W wakacje często zrywam tytoń u obcych ludzi i widzę że mają na tym naprawdę dobre pieniądze, zaciekawiło mnie ile mógł bym mieć czystego zysku z ok 0,5 ha tytoniu ( +/- ) Czy opłacalne w ogóle jest sadzenie tak mało tytoniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

dlaczego uważasz ze sa to duże zyski ja sadze tyton od ponad 10 lat wcześniej uprawa zajmowali się rodzice i nie uważam ze sa to wysokie dochody a sadziłem wcześniej duże ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

Przestancie jakie to zyski ludzie na mleku mają kilka razy większe. najwyzej obrót pieniędzy jest duży ale nie zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

Mam takie pytanie czy ktoś z Was kupował lub wie gdzie można kupic te plastikowe talerze do zwykłej sadzarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

a bez tarcz nie chcesz sadzić bo sporo osób te tarcze wyrzuca pod pretekstem że łamie tytoń , ja bym radził o te tarcze do jakiegoś producenta zadzwonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

może i bez tarcz jest dobrze nie powiem bo probowalem ale można plecy wysadzić bo ciągle nisko się zginąć trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a bez tarcz nie chcesz sadzić bo sporo osób te tarcze wyrzuca pod pretekstem że łamie tytoń , ja bym radził o te tarcze do jakiegoś producenta zadzwonić

co do talerzy to jak ktos jest z małopolski to w posądzy są dostepne bez prolemów. A druga sprawa jesli ktos mowi ze talerze w jakis sposob uszkadzaja tyton to ci ludzie chyba nie wiedza jak sadzarka z talerzami wyglada.(bez obrazy oczywiscie) . bo ja osobiscie nie wyobrazam sobie sadzic co kolwiek bez talerzy bo to jest praca dla niewolników i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

jeśli są dobre talerze to nie urządzaja u mnie pęknięte w kilku miejsca i łapie liście i czasami z powrotem zabiera tytoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

co do talerzy to jak ktos jest z małopolski to w posądzy są dostepne bez prolemów. A druga sprawa jesli ktos mowi ze talerze w jakis sposob uszkadzaja tyton to ci ludzie chyba nie wiedza jak sadzarka z talerzami wyglada.(bez obrazy oczywiscie) . bo ja osobiscie nie wyobrazam sobie sadzic co kolwiek bez talerzy bo to jest praca dla niewolników i tyle.

Ja mam sadzarkę z talerzami co prawda pierwszy rok bo wcześniej miałem sadzarkę chwytakową ale to inna historia , ale gdy chciałem zakupić sadzarkę z talerzami używaną to wszyscy mieli bez talerzy i każdy to mnie przekonywał do tego jak to te talerze są złe , ale gdy widziałem jak potem ci ludzie sadzili na tych sadzarkach to podziękowałem za taką sadzarkę i powiedziałem że wole już ręcznie sadzić bez sadzarki więc nawet jak by ta sadzarka miała niszczyć ten tytoń to i tak nie zniszczy tyle że przy nasadzaniu człowiek się nie namęczy tyle co przy sadzeniu na takiej sadzarce bez tarcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Panowie dzisiaj dostałem decyzję i jest tak jak wsześniej pisałem (mała sprzeczka- wymiana zdań z @gostyt) dopłata do jakości wynosi 0,84 grosze do każdej złotówki sprzedanego tytoniu na dopłatę jakościową. Oczywiście tytoń virginia. Co do tych talerzy to nic nie kombinujcie bo nie łamią tytoniu. Jedynie jak kółka które ugniatają ziemię się zapchają to wtedy będzie cieło sadzonkę, trzeba się zatrzymać, przeczyścić i dalej sadzić. Poco utrudniać sobie życie. Tak samo z oplewiaczami słyszałem opinie że podcinają korzenie, BZDURA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Panowie ,obejrzyjcie dzisiejszy agrobiznes mówili cos o strajku tytoniarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

sam command albo kalif

 

czy da się sadzić tytoń z palet z talerzami jak jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Ja sadze od 2 lat tyton sadzarką z talerzami z palet i nie ma zadnego problemu,niektórzy obklejają talerze gąbka,ja nie widze takiej potrzeby,kiedy ruszacie z sadzeniem tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

półtora tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

my we srode zaczynamy to już czas

 

A Jak w tym roku bedziecie ścianac kwiaty jakimś opryskiem czy tylko aby ściąć? bo my to Antaku to więcej nie użyjemy. wprowadza zgnilizne na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj