Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

tomek105    3

Dzisiaj rozmawiałem z agronomem z Universalu i dowiedziałem sie że dopłatata do jakości virginia będzie wynosić 84 grosze do każdej złotówki sprzedanego tytoniu na dopłate. Rok temu było 88 groszy czyli niewielka różnica.

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Kupie burley lub cos podobnego tylko nie splesniały jak cos pw

co to znacz na pw

 

Kupie burley lub cos podobnego tylko nie splesniały jak cos pw

jak mozemy sie skontaktowac,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

tomek105 jak w tym roku jest wieksza dopłata niz rok temu wiec Twoje informacje sa błędne

 

z tego co wiem dopiero dzisiaj agencja dostała infromacje o kupionych kilogramach z kazdej firmy . wiec nie wiem skąd macie info o dopłatach skoro ludzie w agencji zaczynaja dopiero to liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

"W cierpliwość muszą się uzbroić zaś plantatorzy tytoniu. W lubelskiem dotyczy to ok. 8 proc. ubiegających się o dopłaty. – Do 15 kwietnia mamy otrzymać informację od dyrektora Agencji Rynku Rolnego ile plantatorzy sprzedali tytoniu – tłumaczy zastępca dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR. – Dopiero później po 15 kweitnia będziemy mogli naliczyć im płatności i przesłać te informacje do Warszawy."

 

Ten cytat chyba o czymś świadczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@Gostyt

zapamiętaj 84 groszy i za tydzien lub dwa jak będą pierwsze decyzje okaże się kto miał racje. To nie są plotki ani żadne wróżby poprostu mam dobrych informatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

O dopłacie do barleya nic mi nie wiadomo ale możliwe że będzie większa płatność niż rok temu, bo virginie "załatwiła" dopłata do 3 klasy, gdzie część plantatorów sprzedało prawie cały tytoń na dopłatę mimo że ostatni sezon tonażowo był tragiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

poczekamy zobaczymy:) nie ma w tym roku żadnej Doplaty do 3 klasy(za rok chyba będzie ) to są procentowe wyznaczniki w innych firmach istnieje klasa 2a i 2b ale na Doplaty liczy się jako jedna 2 klasa. i wcale nie oznacza to 2b jest przyjmowana jak tradycyjną 3 klasa. chociaż niektórzy mówią co innego bo chyba lubią upiększyc i dobić drugiego rolnika taka to polska mentalnosc ale tak w rzeczywistości nie jest. 2a np może mieć 10 % brązu a 2b np 12% w czym w innych firmach jedna klasa 2 może mieć np do 12% i to samo wychodzi tylko piękniej wygląda na papierze a jeden z drugim sika w majty że ma lepszą firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@gostyt

9 zł do jedynki nie bardzo rozumiem :mellow: w LUXTABie jedynka kosztuje 9 zł a w PMP 10 zł. Do obu cen (klas) dostanę 9 zł dopłaty ???????????????????

Virginia

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Witam. Mam przed sobą decyzje dziś przyszła. Tytoń burley gdzie miałem więcej klasy drugiej to dopłata wynosi klasa pierwsza 6,70zł klasa druga 5,80zł. Poadrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj