Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

tomek105    3

W ustawie o ile się nie mylę to zapisane jest że wykup kończy się 31 marca i od tej daty rozpocznie się posumowanie zakończonego wykupu tytoniu. Z tego co usłyszałem to jeszcze LUKSOR kupuje tytoń ale to nie ma znaczenia i tak pierwsze decyzje będą wysyłane po 31 marca. Spokojnie jeszcze 2 tygodnie i wszystko będzie wiadome.

Mam pytanie do zorientowanych w temacie czy następna (za rok) dopłata nie będzie pomniejszana przez modulację te słynne 10% ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

Pewne jest już że dopłatą będzie większą niż rok temu za kilogram. firmy przyjęły dużo mniej tytoniu już nawet nie liczac słabszego klasowo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Posialiście już tytoń ?? bo u mnie już na wierzchu, mam nadzieje że nie będzie za wcześnie, jak dalej będzie taka pogoda to planuję końcem kwietnia posadzić :) u nas we wsi jeszcze nikt nawet nie posiał...


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

sadziłes juz koniec kwietnia, poczatek maja? Spore ryzyko przymrozków w tym terminie. U mnie tez juz pierwsze na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ja dopiero pod koniec tygodnia zasieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

sadziłes juz koniec kwietnia, poczatek maja? Spore ryzyko przymrozków w tym terminie. U mnie tez juz pierwsze na wierzchu

u mnie takie sadzenie to standart


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

ja zawsze sadziłem początkiem maja tak do 20 maja starałem się wszystko zawsze posadzić, w tym roku chciałbym częśc posadzić końcem kwietnia ze 2 tygodnie wcześniej :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

A tak zapytam na trochę inny temat. pierwsze liście zwane spodakami łamiecię na ziemię ? czy zostawiacię na krzaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

ULTP podniósł cene 4 klasy aby "zachecic" do zbierania spodaków, brakuje im tytoniu.

 

zostawianie spodaków na krzaku wpływa jakoś negatywnie na rosline, dojrzewanie reszty lisci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Ja od 2 lat tzw. inspektowe liście (czyli około 4 liści) zostawiam na krzaku a obrywam te wyższe. Kiedyś wynajmowałem ludzi aby dolne liście zerwać na ziemię, śmiało można zostawić te liście po 2 tygodniach osychają i nie ma po nich śladu.

Firmy zachęcają do zbioru spodaków bo chcą zrobić zapas na następny rok czyli kupić taniej bo w następnym sezonie będą zmuszeni podnieść cenę (przynajmniej tak mówią związki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

glebogryzarka, niektórzy talerzówką, co do liści to my zostawiamy tylko te wielkości telefonu resztę zbieramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Mozna tez orkanem ciąc albo takim rozdrabniaczem sadowniczym, ale chyba glebogryzarka jest najczesciej uzywana no chyba ze ktos ma kilkanasice ha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ja ale potem i tak trzeba się przejść z motyką i poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

No dokładnie trzeba poprawic bo przy samym krzaku to ryzykowne jest maszyna wycinac bo czasami o krzaka zahaczysz i lipa bedzie. Ale i tak o wiele lepiej jest kiedy trzeba "tylko" poprawic motyka a nie całe pole opielać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Panowie doszły mnie słuchy że ARiMR wysłała już pierwsze decyzje odnośnie dopłat jakościowych, Czy ktoś już dostał decyzję i jaka jest wysokość dopłaty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj