Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Tomas84    1

Kalemba obiecywał wspieranie sektora tytoniowego z budzetu w przyszłości. A Sawicki twierdził że tytoń to uprawa regionalna i nie jest ważna. Więc nie ma co się cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

W przyszłym roku wybory do sejmu,to moze tak zle nie bedzie,wiadomo ze sawicki tytoniu nie popiera ale długo nie będzie rządził,co miał popsuc w tytoniu to juz zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

zablokuje się drogi to może zmieni zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

tytoniarzy jest raptem 15 tys.? - w tym roku chyba sporo mniej, dla nich to mało. Ale to ze ja sadzac 2 ha tytoniu dam zarobic 3-4 ludziom z wioski bez szans na jakąkolwiek prace, a przy okazji Panstwo zainkasuje do budżetu kolo 1mln PLN to tez sie nie liczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

tytoniarzy jest raptem 15 tys.? - w tym roku chyba sporo mniej, dla nich to mało. Ale to ze ja sadzac 2 ha tytoniu dam zarobic 3-4 ludziom z wioski bez szans na jakąkolwiek prace, a przy okazji Panstwo zainkasuje do budżetu kolo 1mln PLN to tez sie nie liczy....

kolego 15 tys plantwtorów było 6 lat temu obecnie jest tylko 9 tys plantatorów związki tego głosno nie mówią by ugrac cos dla swoich posad pod przykrywka obrony polskich plantatorów w 2013 tylko 9 tys plantatorów złożyło umowy kontraktacyjne do arimr w 2014 będzie kolejny spadek plantatorów szacuje ze w 2020 roku będzie około 5 tys plantatorów w 2014 ok 14 tys plantatorów uprawnionych jest do płatności niezwiązanej

9 tys czynnych plantatorów ti tyle co nic nadal w Polsce uprawa zajmują się małe rodzinne gospodarstwa od pokoleń z rodziców na dzieci. to co mogę powiedziec o Mrku Sawickim jest to fachowiec w dziedzinie rolnictwa i sledzilem uważnie jego działania w minrol w większości się zgadzałem jest prawda ze zawalił system płatności do tytoniu nie składają w czasie wniosku do uni w sprawie wsparcia tytoniarzy pamiętam jego spotkanie ze związkami producentów tytoniu gdzie głosno wyrazał swoje zdanie ze plantatorzy powinni zapomnieć o utrzymaniu się z 2 ha plantacji tytoniu problemem rynku tytoniu to kolesiostwo związków z firmami tytoniowymi ten układ musimy zwalczyć my sami plantatorzy a w tedy grupy nie będą zadzierać nosa obecnie nie widze zmian na lepsze nigdy grupy twarda reka nie negocjowały cen za surowiec i sa tylko pieskiem na posyłki lobbowaniem za podkreślam produkcja papierosów proszę przesledzic stenogramy z posiedzeń komisji rolnictwa każdy myslący człowiek sam wyciągnie wnioski nie podaje nazwisk można je znalesc na listach obecności komisji rolnictwa jestem za utrzymaniem róznorodnosci na polskiej wsi i folkloru uprawy tytoniu w Polsce koledzy plantatorzy koszty [nawozy sr ochr roślin paliwo idp] uprawy sa duże dochody małe nakłady pracy ogromne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

własnie układy mają jak zawsze najwieksze znaczenie. Ja nie moge dalej pojąć dlaczego dopłaty niezwiazane podtrzymywane z roku ref. 2006, dla mnie to tez korzystne ale uwazam ze niesprawiedliwe, bo powinno sie wspierac aktualnych producentów. W 2020 bedzą nadal dostawli pieniadze choć od 14lat nie uprawia tytoniu, znam takie przypadki - i czy to jest sprawiedliwe?? A aktulni producenci beda pracowac za smieszne pieniadze bo nie wierz ze przetwórstwo podniesie znaczaco ceny albo podniosą dla zachety cene nieosiągalnych klas, bo jak to napisał adaammek brak twardej ręki. Ale ten temat byl juz poruszany kilka str wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Dokładnie o to mi chodzi. Nikt nie ma pretensji że ktoś sadził w 2006 roku tytoń i teraz bierze dopłatę. Cały problem i wielka niesprawiedliwość jest w tym że przez 14 lat dopłatę dostają krętacze którzy nie wiedzą jak wygląda liść tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Dokładnie o to mi chodzi. Nikt nie ma pretensji że ktoś sadził w 2006 roku tytoń i teraz bierze dopłatę. Cały problem i wielka niesprawiedliwość jest w tym że przez 14 lat dopłatę dostają krętacze którzy nie wiedzą jak wygląda liść tytoniu.

panowie chola z tymi krętaczami na pewno ze znajda się cwaniacy którzy mieli fikcyjne umowy a tytoniu sadzili bardzo mało a mieli wygórowane ilości na umowach jest to bardzo znikoma ilość liczona na palcach rok przypominam ze w latach 2004-2010 arr oddziały terenowe kontrolowały wterenie sasadzony tytonczyli powierzchnie jezei na umowie ktoś zakontraktował 10 ton wykazywał numery działek i powierzchnie zasadzoneo tytoniu kontaktowałem się z arr w poprzednich latach w procedurach ilości kontraktu do ha z tego co pamiętam to MAXYMALNA ilości zakontraktowana tytoniu na 1 ha powinna wynosi 4 ,5 tony i zgadzacie się ze mna ze arr łagodnie podeszła do max ilości plantatorzy dokładnie się orjetują ze z 1 ha sredno wyciąga się ok 3 tony można oczywiście wiecj i owiele mniej gleba nawożenie ochrona war klimatyczne odmiana itd. u nas agencja ontrolowała i wielu plantatorom nakazywała zmiany w umowie ci co mieli wyski limity nie pokrywające się z areałem to znajowosci w grupach i związkowcach . Panowie powtarzam to już to kolejny raz płatności niezwiązane to nie zapłata za tyton tylko na odejście od produkcji i zmianem profilu to tylko grupy i zakłady wmawiali plantatorom ze jest to płatność za tyton kompletne bzdury kiedyś w Kazimierzy usłyszałem do pana musiała jak było zebranie plantatorów ze na placu na wykupie pełno samochodów i tak dobrze powodzi się plantatorom większości te samochody to pond 10 letnie i nie stoja tam audice czy tojoty powinien ujawnić swoje pobory i inni to wtedy dowiemy się jak sobie zyja z pracy plantatorów grupy powinny przed swoimi członami ujawniać swoje dochody i na co przeznaczają nasze składki niektóre grupy miały swego czasu duza ilość członków ja sam wpłaciłem już do grupy 3500 zł zebym choć dostał jakies konkretne srodki do produkcji otrzymałem 1 kg nawozu strtowego do rozsady zmiany nadchodzą zakłady powinny każdemu plantatorowi wypłacić po 1000 zł za kazd tone bo kupowały w latach 2005-2008 tyton po 3 zł czy min rol tego nie widiało może czas zaineresowac problemem CBA , SKARÓWKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

Panowie mam pytanie z racji że do ULPT nie wolno ,,rzekomo stosować polifoski " bo zawiera substancje których oni nie wymagają w tytoniu i dają za miast niej jakiś wynalazek bez chloru bo chyba o niego im chodzi i pytanie brzmi czy zamiast tego nawozu z ULPT można stosować Lubofos ?? i jak już to w jakiej ilości ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

chodzi o potas bezchlorkowy, lubofos ma potas chlorkowy. Spokojnie mozesz stosowac fosforan amonu i do tego siarczan potasu jezeli nie chcesz korzystac z gotowych NPK-ów z ULTP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

z tym to ja problemu nie mam mogę stosować ten nawóz z ULTP tylko pytam dlatego że ktoś tak twierdził no i Lubofos tańszy od tego nawozu , i w ogóle nie wiem czy było by to opłacalne nigdy tego Lubofosu nie stosowałem pod nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas84    1

Orientuje się ktoś jaka będzie dopłata do kilograma jakościowa za poprzedni rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

lubofos heh moze i jest bezchlorkowy ale te nawozy są tak kiepsko przyswajalne że szkoda słów lepiej zapłacić wiecej za polimag s albo cos z firmy yara albo siarczan potasu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

paten kali jest przez Jędrzejów polecany do tego rosafert. ja polecam paten kali siarczan potasu z magnezem i do tego super fosfat i git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    326

Witam.odnośnie nawozenia tytoniu jasnego stosuje superfosfat wzbogacony 250kg/ha,sol potasową 250kg/ha-wczaśnie wysiać lub siarczan potasu 250kg/ha i azot na start 50/70kg/ ha.Między solą a siarczanem potasu nie zaobserwowałem zadnej roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Witam

U mnie sieje 120kg soli potasowej, 250kg polifoski 8 i ok 80-90kg azotu(saletra amonowa i saletrzak) przed sadzeniem. Ziemia 4-5 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

stosuje sól już kilka lat i problemów nie było. Jak są warunki to staram się wysiać ją na przełomie luty-marzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas84    1

Powróce do pytania. Wie ktoś jaka będzie za poprzedni rok dopłata do jakości? Dostał ktoś już dopłate? Wykupy już dawno pozamykane przynajmniej w moim rejonie. Pozdrawiam tytoniarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj