Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gostyt    0

zna ktoś już ceny dopłat? u nas krążą plotki że jeśli przelicznik jest taki Jak rok temu to do jedynki 8.90zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

jeszcze wszyscy nie odstawili a wy już liczycie dopłaty prawdopodobnie będzie mniej tytoniu do dopłat to i dopłaty będą coś większe jaką odmiane tenesi sadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Dzisiaj,była kontraktacja do ULTP,ceny duzo lepsze niz w PMP,w barleyu 3 klasy na dopłate jakosciową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

podaj ceny do ULTP do tenesi bo ja też tam kontraktuje tylo u nas nie było zebrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

ceny sa takie 1-7,2-6,3-4,50,4-3.To jest ciemny,dopłata do 3 klas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo97    0

Moglibyście powiedzieć w jaki sposób moczycie nasiona tytoniu do skiełkowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

w szklance z wodą w ciepłym i nasłonecznionym miejscu a po dwóch dniach do tunelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ja wcale nie moczę, idą na sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytoniarz    0

Panowie znacie aktualne ceny Virgini w firmie PMPTL, ULTP, FTK, LUXOR, LUXTAB, AGROSAB, TABACO LUKOWA tak dla porówania ? Bo chyba po kontraktacji pozmieniali ceny. Ja rozumiem to tak że firmy czekały do samego końca z cenami , a teraz korygują ceny bo karty zostały ODKRYTE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Universal virginia

1 - 10 zł, 2 - 8,70, 3 - 7,50, 4 - 6, 5 - 3. 1,2,3 podlegają pod dopłatę.

Wszystkie firmy mają podobną cenę jak wyżej, (groszowa różnica).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Na takiej podstawie że zmieniono wymagania klasy 3 na uszkodzenia meczaniczne 20% i uszkodzenia chorobowe 10 %. Ten trik stosują małe firmy od 2 lat zmniejszając dopuszczalne uszkodzenia liścia w klasie trzeciej a na wykupie biorą normalnie (po staremu). Tym sposobem klasa trzecia podlega substydiom a w Agencji papierze wszystko się zgadza. Dopłata jest przyznawana nie do klas tylko od liści o konkretnych procentach uszkodzeń max 20%mechanicznych i 10%chorobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pierwsze słyszę że że dopłata jest przyznawana do jakichś % w ustawie jest wyraźnie napisane do 1i 2 klasy tytoniu chyba że że ta 3 klasa na papierze jest przerabiana na 2 klasę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Przyznam że ustawy nie czytałem ale napisałem jak jest w praktyce. Moja ostatnia odstawa w tym roku wyglądała tak: w LUXTABie sprzedałem 800 kg tytoniu virginia w klasie trzeciej (3) na dopłate za 7 zł kilogram. W dużych firmach jak Universal czy PMP identyczny tytoń klasyfikowani pomiędzy 3 a 4 (zalerzało od dnia). Te 800 kg to naprawdę był jakościowo kiepski tytoń. Wystarczyło że firma w swojej klasyfikacji klasy 3 wpisała uszkodzeń 20%mechanicznych i 10%chorobowych i dopłata się nalerzy. Dzisiaj dostałem decyzję z Agencji o rozliczeniu tytoniu na dopłatę i te 800 kilogramów jest uwzgędnione. Ciekawe ile w tym roku będzie dopłaty do 1 czyli 10 zł. Chodzą słuchy że ma być większa o 30 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    116

zasiany wczoraj, ciekawe jak przetrwa spodziewany na przyszły tydzień powrót zimy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ale wam się śpieszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

związkowcy z Kalębą dogadywali sie jak z żadnym innym ministrem. Przez Sawickego 2 lata nie bylo dopłat. Coś mowią o mozliwym powrocie Sawickiego, dla tytoniarzy chyba nie najlepiej.

Koledzy możecie cos powiedziec nt. TN-90 a BMS (10?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

Może nawet kaczyński być ministrem rolnictwa i tak za każdego będzie to samo w sprawie Doplat nie tylko jedną głową decyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

I tak od przysłego roku nie bedzie dopłat do surowca, nowa perspektywa Unii nie pozwala wspierac żadnej produkcji. Tylko ciekawe dlaczego modernizacja daje priorytet na budowe chlewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj