Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
max95    21

O ile mi wiadomo w jędrzejowie barley moze byc dosuszany na sto procent.

 

Nie ma zadnego obowiązku jesli chcesz to dosuszasz albo nie,wezmą taki i taki,dlatego częsc ludzi przechodzi na jędrzejów bo mogą go dosuszyc a w kazimierzy nie wolno,i mają byc znowu cięcia w barleyu,zalezy ile kto oddał,tak mówił z grupy,czas pokaze po 20 lutego moze cos będzie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Mam Pytanie czy może ktoś zechciał by się podzielić informacjami odnośnie nawozów jakie stosuje uprawie tytoniu ? :) nawóz kupujecie we własnym zakresie czy np. przez ULTP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ja do tytoniu polecam EM oczywiście jako dodatek

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

U mnie nigdy gnój nie idzie. Co do EM to już kiedyś o tym pisałem, wiosną na rolę i potem po tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

Mam nowine raczej dobra. Dowiedziałem sie wczoraj że jakośc procentowa tytoniu jest niższa niz rok temu takze mozemy spodziewać sie chyba wyższych dopłat... bo wydaje mi się ,że srodki na dopłaty są te same co rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

W ULTP jędrzejów,tyton ciemny tylko dosuszany w suszarniach,trzeba remontowac suszarnie,w kazimierzy bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Panowie jak wygląda sprawa z COMMANDem na chwasty? Można go stosować w tym roku bo mój inspektor mówił że już nie prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Command można stosować bo Universal wydaje ten środek za to z listy wypadł Dursban (podobno w całej UE).

W tamtym roku był temat Commadu że kończy się pozwolenie na ten środek i trzeba zapłacić za pozwolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Command można stosować bo Universal wydaje ten środek za to z listy wypadł Dursban (podobno w całej UE).

W tamtym roku był temat Commadu że kończy się pozwolenie na ten środek i trzeba zapłacić za pozwolenie.

co to znaczy wypadł a kto Ci każe pisac w ksiażce co stosowłeś .


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@thug

Nie wiem jak u was przestrzega sie stosowania środków ale w moim rejonie prawie wszyscy stosujemy się do zalceń firm, które badają tytoń na zawartość związków chemicznych.

A badają na 100 procent bo ci którzy przekroczyli zawartości to stracili umowy.

Troche ryzykowne jest wyprodukowanie tytoniu z obawą czy go sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolego ale środki owadobójcze nie pozostawiają praktycznie żadnych pozostałości

z tego co wiem umowę sie traci za stosowanie pendimetaliny


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Może i masz rację ale w moim rejonie fimy mają dar umiejętnego straszenia i naprawde ludzie stosują się do przestrzegania stosowania środków chemicznych.

Jak na zebranie przyjedzie jeden z drugim i powie że odnajdują przerużne pozostałości których nie można używać np. znależli taki środek jak Furagan. Tak samo przerużne odmiany tytoniu nie wiem czy wiecie ale w PMP można sadzić tylko wiślicę. Straszą tym że jakby załamał się rynek to z plantatorami BARDZO łatwo bedzie rozwiązać umowy o oni wiedzą jak wygląda liść wiślicy oraz kto i jakie środki stosował.

 

PMP Leżajski ogłosił harmonogram zebrań kontraktacyjnych !!

http://ozpt.pl/news.php

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytoniarz    0

Panowie zna ktoś może ceny virgini w PMPTL , czy narazie kontraktują w ciemno? No i ile klas nam w tym roku fundują ,bo w zeszłym o 10 za dużo było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118

ceny w plmpl ustalone dla wszystkich grup, virginia z tego co pamiętam o 10gr. mniej niz w ubiegłym roku dla 1 i 2 klasy dla 3 coś wiecej obcieli cenę ale łapnie się do dopłaty jaościowej, generalnie podobnie jak w ubiegłym roku...gorzej z burley-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Dzisiaj dawali nasiona w PMP,co do cen to w zółtym jest lepiej 3 klasa na dopłate,co do ciemnego to szkoda nawet pisac bo dosyc był tani to jeszcze będzie w tym roku tańszy to co proponują to jest robienie z ludzi roboli za grosze.W uniwersalu mają byc zebrania dopiero w marcu zobaczymy co tam zaproponują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytoniarz    0

max95. Czyli dalej 15 klas , jak znasz ceny to je podaj. Umnie jutro zebranie , tylko martwię się troche żeby ta 3 klasa nie okazała się 2 co kupowali w tym roku? Jak tak będzie to PMPTL kupi od nas tytoń o 1zł taniej , a my szczęśliwcy będziemy się cieszć? Oby tak nie było bo znowu zrobią nas na szaro , z resztą jak zwykle!!!

 

Może znacie ceny innych firm na 2014r.

Edytowano przez Tytoniarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Unas to było tak na zebraniu .jesli wziołes nasiona to automatycznie godziłes się na uprawe tytoniu,jesli zrezygnowałes to nie ma powrotu do tej firmy,ceny ogólnikowo nam powiedzieli,dopiero będą przy podpisywaniu umów,wszyscy mówili ze 3 na dopłate a 1,2 nie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Nie,dopłaty do 3 klas,tylko ze u nas 1i2 mało było a teraz to będą dawac 3 klase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

Nawet nie wiecie Jak będzie źle z dopłatami do 3 klasy... strasznie mało za kg wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj