Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

thug    236

dzięki kolego thug z 2006 mam duza ilość ref natomiast w ostatnie lata znaczoco ograniczyłem kontrakt mam nadzieje ze zostanie ten 2006 jak będziesz poinformowany daj znac w agrobiznesie min rol mówiło 2013 jako początkowym ale niewie o co dokładnie chodziło agrobiznes z 14-01--2014

no to Ci mówię że bedzie to rok 2006 i tego nie da sie ruszyć a o co chodziło w agrobiznesie napisałem bodajze dwa posty wyżej

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Tutaj masz odpowiedz dlaczego 2006

http://orka.sejm.gov.pl/izo7.nsf/www1/i20501o0/$File/i20501o0.pdf

pozwolę sobie na 2 cytaty z tych bredni.

 

"a więc okres ten (2006) najlepiej odzwierciedlał możliwości produkcyjne poszczególnych plantatorów."

"Biorąc pod uwagę fakt, że producenci tytoniu uprawnieni do płatności niezwiązanej nie byli zobowiązani do utrzymania produkcji tytoniu, a w zamyśle jej twórców płatnośćta miała m.in. ułatwiać zmianę kierunku produkcji rolnej w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, podjęcie próby prześledzenia zmian w wielkości produkcji tytoniu w kolejnych latach wśród ponad 13 tys.beneficjentów tej płatności wydaje się być mało zasadne i wyjątkowo pracochłonne"

i tak każdy wie dlaczego jest 2006 rok, cwaniacy już o to zadbali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

rok 2006 jest dobrym rokiem do wyliczania ilość ref przypomnę tylko ze do 2005 roku obowiązywały limity na uprawe wiec plantatorzy byli ograniczeni kwotami na uprawe natomiast od 2006 limitów nie było i każdy mógł sadzic dowolnoa ilość wykorzystując w pełni swoje moce wiec nie był ograniczany poza tym w 2006 roku w skali kraju był rekordowy pod względem ogółlnej kontrakracji wiec nie cwaniacy na piękne oczy nikt nie pzryznał uprawnień do płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

rok 2006 jest dobrym rokiem do wyliczania ilość ref przypomnę tylko ze do 2005 roku obowiązywały limity na uprawe wiec plantatorzy byli ograniczeni kwotami na uprawe natomiast od 2006 limitów nie było i każdy mógł sadzic dowolnoa ilość wykorzystując w pełni swoje moce wiec nie był ograniczany poza tym w 2006 roku w skali kraju był rekordowy pod względem ogółlnej kontrakracji wiec nie cwaniacy na piękne oczy nikt nie pzryznał uprawnień do płatności

kolego nie jest tak do końca jak piszesz bo widz o tym że dopłata niezwiązana przysługuje nawet do tytoniu nieoddanego podam Ci przykład

kontraktujesz 100 ton tytoniu udajesz ze coś tam sadzisz oddajesz powiedzmy 10 ton i powiedz mi do ilu ton dostaniesz dopłatę niezwiazaną

ano panie kolego do 75 ton ponieważ jest tam taki cwniacki zapis i brzmi on dopłata przysługuje do ilości kilogramów oddanych przez plantatora jeżlei jest ona mniejsza niż 75% plantator otrzyma rówowartość 75%kontraktu!!!!!!!!

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

kolego nie jest tak do końca jak piszesz bo widz o tym że dopłata niezwiązana przysługuje nawet do tytoniu nieoddanego podam Ci przykład

kontraktujesz 100 ton tytoniu udajesz ze coś tam sadzisz oddajesz powiedzmy 10 ton i powiedz mi do ilu ton dostaniesz dopłatę niezwiazaną

ano panie kolego do 75 ton ponieważ jest tam taki cwniacki zapis i brzmi on dopłata przysługuje do ilości kilogramów oddanych przez plantatora jeżlei jest ona mniejsza niż 75% plantator otrzyma rówowartość 75%kontraktu!!!!!!!!

kolego thug nie moge sie z tobą zgodzic i z tego co pamietam to było nie mniej niz 70 % kontraktacji taki zapis nie jest zapisem cwaniackim lecz zyciowym bo dam ci przykład ze sasadzisz i jest nawałnica grad albo wiksza czesc plantacji zaatakowała zaraza co wtedy nie masz ilosci ref lub bardzo mała poza tym jestes plantatore to wiesz ze arr kontrolowała stan plantacji oraz obsade roslin na 1 ha jezeli ktos zakontraktował 100 ton to musiał obsadzic minimum 25-30 ha do umowy która grupy zanosiły do arr byl załacznik dotyczacy nr działki i powierzchnia załaczany do kazdej z osobna u mowy ja osobiscie miałem 3 umowy i 3 załaczniki do umów wiesz dobrze ze srednia powierzchnia uprawy tytoniu to około 1,20 znam tysiace plantatorów wyjatkiem sa osoby co maja duze powierzchnie np 8,9 ha czesciej w virgini sa wieksze plantacje ze wzgledu na proces suszena mysle ze cwaiaków mozna znalesc na marszałkowskiej w warszawie urzedasy maja olbrzymie powierzchnie łak ,pola i biora konkretnie duze dotacje nie wierze w te bajki ze majac kontaktacje 100 ton udaje ze sadze tyton przepraszam ??????????????? pozdrawiam

 

a i jeszcze jedno u nas podczas konraktacji brali powierzchnie obsadzona do posiadanej konraktacji w kg czy to pmpl czy ultp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no to powiedz mi jaka była największa kontraktacja w Polsce w 2006 możesz sie pomylić o 50 ton

kontrole kontrolami a cwaniaki cwaniakami powiem Ci że nie jest tak bardzo dobrze jak myślisz


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

kolego adaammek zapewne pracujesz w Związkach Plantatorów Tytoniu i dostajesz kasę za pisanie takich BZDUR !!!!

Ja nie szukam teorii spiskowych ale mam info że z płatnością do jakości też jest przekręt !!! Powstały małe firmy kupują tytoń, który przerabiają na papierze dla siebie na lepsze klasy i kasa idzie na konto cwaniaków.

Ciekawe kiedy Polacy zaczną szanować Polaków ??? Dwa pokolenia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

kolrgo tomek105 co nazywasz bzdura konkret nie pracuje w związkach a opinie o grupach i związku mam negatywna bo pod przykrywka lobbowania na rzecz polskich plantatorów tytoniu mocna ida za zagranicznymi firmaami tytoniowymi i najbardziej martwią się o kase fabryk najlepiej widać to przy kontaktacji i negocjacjach przesledz moje wcześniejsze posty to dowiesz się jakie jest moje zdanie o grupach zadnych bzdur w moim poscie nie dostrzegam ps płatność niezwiazana to płatność za rezygnacje z produkcji nie zapomnij o tym to nie jest doplata do obsadzanego tytoniu

 

 

 

 

 

 

kolego adaammek zapewne pracujesz w Związkach Plantatorów Tytoniu i dostajesz kasę za pisanie takich BZDUR !!!!

Ja nie szukam teorii spiskowych ale mam info że z płatnością do jakości też jest przekręt !!! Powstały małe firmy kupują tytoń, który przerabiają na papierze dla siebie na lepsze klasy i kasa idzie na konto cwaniaków.

Ciekawe kiedy Polacy zaczną szanować Polaków ??? Dwa pokolenia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

OK może się lekko zagalopowałem z tymi związkami ale twoja wypowiedz zabrzmiała tak jak na ostatnim zebraniu OZPT w Leżajsku. Na moim terenie rok 2006 jest najgorszym z możliwych i nie będę pisał dlaczego bo już się wypowiadałem.

Co do następnego sezonu to płatność do jakości pozostaje w takiej samej puli pieniędzy jak w pozostałych. Wstępna kontraktacja już za nami firmy walczą o jak największą ilość plantatorów podobno dlatego że chcą skupić jak najwięcej tytoniu bo za rok kończy się dopłata. Uniwersal i PMP będzie skupować tytoń - klasa 3 na dopłatę tak jak w kilku mniejszych firmach - oczywiście piszę o Virginii. W 2015 jak nie będzie dopłaty do jakości PMP wróci do klasyfikacji sprzed 2 lat czyli 3 klasy (1-2 =1 klasa, 3-4 = 2 klasa i 5 = 3 klasa).

Cen na następny rok jeszcze nie ma ale raczej nie będzie źle bo jak na razie firmy walczą o przyszłoroczny tytoń. Oczywiście piszę o terenie biłgorajsko-leżajskim bo u nas działa około 10 podmiotów skupujących tytoń i jest konkurencja. Na innych terenach może być rożnie.

W tym roku znika z wykazu środków ochrony roślin do tytoniu DURSBAN podobno w całej UE (trzeba zrobić zapas MUCHOZOLU aby wytruć drutowca) , oczywiście grzybobójczych też nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

kolego thug produkcja tytoniu 2004- 29,1 tys ton , 2005-33,6 tys, 2006-40,5 tys, 2007-39,5 tys 2008-41,2 tys ton jak widzisz 2006 był rekordowy jeżeli chodzi o produkcje kontraktacja była znacznie wieksza nie wiem dokładnie przypuszczam ze o 6-8 tys w2006

 

 

 

 

no to powiedz mi jaka była największa kontraktacja w Polsce w 2006 możesz sie pomylić o 50 ton

kontrole kontrolami a cwaniaki cwaniakami powiem Ci że nie jest tak bardzo dobrze jak myślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

chodziło mi o pojedynczy kontrakt jednego plantatora


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

kolego plantatorów uprawnionych do niezwiązanej jest ponad 14 tys nie 1 osoba jeżeli ktoś uprawiał 100 lub wiecej ha to i kontrakt kilogramowy tez miał duzy sugerujesz ze jest umowa na bardzo dużą ilość na 2006

 

 

 

 

 

chodziło mi o pojedynczy kontrakt jednego plantatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

adaammek muszę ci powiedzieć że nie do końca wiesz co jest grane ale może lepiej żebyś nie wiedział bo to grozi wielkim skokiem ciśnienia :(

thug ja słyszałem że jeden bierze 1milion 700tyś. tej dopłaty czyli musiał mieć około 450-500 ton kontraktacji , dodam tylko że to nie wiest sprawdzona informacja ale w każdej bajce jakaś prawda jest!!!!!! a ty co wiesz?

Edytowano przez tofik420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas84    1

Popieram tomka105. Rok 2006 był najgorszym rokiem z możliwych. Ato co pisze adaammek to w poczęści jakieś brednie. Kto w 2006 roku mógł kontraktować ile chciał? Nie znam takiego jedynie ci z sitwy. Każdy mógł kontraktować tyle ile w 2005. Jedynie instruktor tytoniowy z 12 ton zakontraktował 42. Później jeżdził i kupował obrywki po 5zł i najgorsze klasy po wygórowanych cenach. Bo wiedział tak jak jego z sitwy kompany. Po kilku latach dopiero się wydało. I jak tu w sitwe nie wierzyć? Kto wiedział kontraktował a chłopom robotnikom ograniczali by dla sitwy było więcej. W rejonie Biłgoraj - Leżajsk tak się działo, chyba ze w innych rejonach polski były złote czasu i sitwa nie istniała. A co ma powiedzieć mój sąsiad który sadzi od 2009 roku? Media trąbią ze dopłata do tytoniu zostaje do 2020 roku ciekawe dla kogo? Jaka dopłata do tytoni i dla kogo ona? Celowo było zrobione by sitwa zyskała pod przykrywką uczciwych plantatorów. Nie było równości człowiek a człowiek inny. Ktoś chyba musi należeć do tej sitwy by takie głupoty pisać że każdy mógł ile chciał i równe prawa były i dobry rok. Powinni go zmeinić nawet na 2013 i koniec.

 

A i jeszcze jedno jakie odmiany siejecie w przyszłym sezonie? Mi już przyszedł niemiec HYV 28 oraz HYV 33 . a planowałęm jeszcze siać HYV 35 tylko spóźniłem się w zamówieniu. Miał ktoś może te nowe 33 i 35 odmiany i jak one się przedstawiają w porównaniu do tych obleganych wcześniej Hyv 13 ,23,28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

adaammek muszę ci powiedzieć że nie do końca wiesz co jest grane ale może lepiej żebyś nie wiedział bo to grozi wielkim skokiem ciśnienia :(

thug ja słyszałem że jeden bierze 1milion 700tyś. tej dopłaty czyli musiał mieć około 450-500 ton kontraktacji , dodam tylko że to nie wiest sprawdzona informacja ale w każdej bajce jakaś prawda jest!!!!!! a ty co wiesz?

napisze tylko tyle info nie sprawdzone ale jakze trafne tyle npisze

moim zdaniem powinna być średnia z kilku lat najlepeij z pięciu i wtedy mamy średnią bardzo obiektywną


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

kolego wiem co pisze i siedze w tytoniu na bieżąco chyba dla ciebie był 2006 najgorszym bo w skali polski zostało zakontraktowane najwięcej tytoniu w 2006 kolego widze ze niewiesz po co jest doplata niezwiazana nie jest to pomoc dla przyszłych plantatorów a pomoc na zmiane profilu produkcji sitwa wszendzie jest i była z tego co piszesz to najlepiej każdy plantator powinien sobie wybrać odpowiedni dla niego rok nie tendy droga tyton powinien być opłacalny na poziomie sprzedaży i z tego powinny być godne pieniądze za ciezka prace a dopłaty to bonus wspierający małe gospodarstwa tytoniowe widze ze masz małe pojecie o systemie płatności niezwiązanej z uprawa pewnie masz mała ilość ref

 

 

 

 

 

 

 

 

Popieram tomka105. Rok 2006 był najgorszym rokiem z możliwych. Ato co pisze adaammek to w poczęści jakieś brednie. Kto w 2006 roku mógł kontraktować ile chciał? Nie znam takiego jedynie ci z sitwy. Każdy mógł kontraktować tyle ile w 2005. Jedynie instruktor tytoniowy z 12 ton zakontraktował 42. Później jeżdził i kupował obrywki po 5zł i najgorsze klasy po wygórowanych cenach. Bo wiedział tak jak jego z sitwy kompany. Po kilku latach dopiero się wydało. I jak tu w sitwe nie wierzyć? Kto wiedział kontraktował a chłopom robotnikom ograniczali by dla sitwy było więcej. W rejonie Biłgoraj - Leżajsk tak się działo, chyba ze w innych rejonach polski były złote czasu i sitwa nie istniała. A co ma powiedzieć mój sąsiad który sadzi od 2009 roku? Media trąbią ze dopłata do tytoniu zostaje do 2020 roku ciekawe dla kogo? Jaka dopłata do tytoni i dla kogo ona? Celowo było zrobione by sitwa zyskała pod przykrywką uczciwych plantatorów. Nie było równości człowiek a człowiek inny. Ktoś chyba musi należeć do tej sitwy by takie głupoty pisać że każdy mógł ile chciał i równe prawa były i dobry rok. Powinni go zmeinić nawet na 2013 i koniec.

 

A i jeszcze jedno jakie odmiany siejecie w przyszłym sezonie? Mi już przyszedł niemiec HYV 28 oraz HYV 33 . a planowałęm jeszcze siać HYV 35 tylko spóźniłem się w zamówieniu. Miał ktoś może te nowe 33 i 35 odmiany i jak one się przedstawiają w porównaniu do tych obleganych wcześniej Hyv 13 ,23,28.

 

 

napisze tylko tyle info nie sprawdzone ale jakze trafne tyle npisze

moim zdaniem powinna być średnia z kilku lat najlepeij z pięciu i wtedy mamy średnią bardzo obiektywną

 

zgadzam się z toba ze srednia z 3 lub 5 lat była by najsprawiedliwsza iloscią dla każdego plantatora tylko musza być to lata historyczne każdemu cos niepasuje

a propo dużych gospodarstw dopłaty obszarowe powinny być dla nich ograniczone a wiecj srodków przeznaczać na rozwój małych rodzinnych gospodarstw co ma być w nowym prow zobaczymy jak będzie-- jest działanie na rozwój małych gospodarstw z premią 60 tys z progiem 2-15 tys euro dochodowości liczonej według nowych zasad współczynnika standardowej produkcji SO [ obecnie posługujemy się tzw ESU podobne do SO]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@adaammek

to ja ci powiem jak wygląda sytuacja w mojej miejscowości, 90 % plantatorów przeklina 2006 rok bo zdawali tytoń na innych plantatorów z powodu braku limitu (robota związków). Dopłaty dostają pijacy i nieroby którym tytoń przepadł w chwaście.

@fofik420

zapomniałeś dodać że "1milion 700tyś" zł ktoś dostaje przez 14 lat.

Ciekawe kiedy Polak zacznie szanować Polaka. Dwa pokolenia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no i mamy dopłatę niezwiazaną do 2020 roku sejm dzisiaj przyjął ustwę

baza kilogrmowa 2006

baza pienieżna 80% kwoty 2013 co roku mniej o 5 %

niestety dopłat do produkcji od 2015 roku prawdopodobnie nie będzie ponieważ bruksela celowo z małej nie przewidziła takiego wsparcia dla Polski


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Dalej to sk*******stwo będzie trwało... ludzie wyżej postawieni dalej będą brać nasze pieniądze za nic !!! porażka tak to jest właśnie Polska.

Dopłaty... hmm może nasze ministerstwo coś nas wspomoże ale w bardzo małym stopniu....

 

Tomas84 odmiany HYV 33 i 35 to odmiany testowe.... wątpię czy ktoś miał na większą skalę, słyszałem coś tam ale mówią że niema to jak 28 czy 13... ja również w tym roku HYV 28 i 35 zobaczymy tą nowość czy jest to coś warte okaże się jesienią. Kolego Tomas84 można wiedzieć ile zakontraktowałeś na ten sezon?

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj