Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

radomol    1

Tak na szybko to:

command 360 cs 0,8l/ha

nuprid 200 sc 25ml/100l wody (trzy zabiegi co 21 dni)

ridomil gold mz 68 wg 2,5 kg/ha

fazor 80 sg 4,5 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

tytoniarze jeżeli chodzi o płatność niezwiązana na 2015-2020 min rol wczoraj na komisji rolnictwa mówił ze czeka na decyzje min finansów w nowej perspektywie unia wyklucza wsparcie tytoniu ze srodków uni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam jak podaje jeden z portali rolniczych za min rol na sektor tytoniu w roku 2014 zarezerwowane jest 38,5 mln euro o wiele mniej niż w 2013 jest 48,13 mln euro czy to oznacza ze otrzyma my nize dopłaty niezwiązane w 2014 , 14-01-2014 decyzje ma podjąc rada ministrów plantatorzy jak wygadają odstawy w ultp jedrzejów i pmpl kazimierza i luxor jakie opinie podobno luxor znów ma problem z płynnością finansowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no pewnie że będzie niżej bedzie to jakieś 80 % wartości 2013 natomiast perspektywa 2015-2020 wygląda bardzo blado raczej bedzie ale bardzo ograniczona bardzo małe kwoty chodzą słuchy że bedzie to 30 % z 2013


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

w tej chwili tytoń jest prawie nieopłacalny a co dopiero jak beda nizsze rekompensaty i dopłaty jakosciowe o ile te drugie wgl beda. Ci wyzej juz przekwalifikowuja swoje gospodarstwa na innya produkcje poki sa rekompensaty chyba wiedza jaka bedzie przyszłość. Takze nas to tez czeka i chyba lepije prędziej niz pózniej to zorbić bo dalsza uprawa wrowadzi nas tylko w długi .

 

za rok jednak bedziemy mieli nawet wieksza dopłate do jakosci ale chyba jak narazie brak rekompensaty...

http://ozpt.pl/news.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

dziś w kazimierzy brali ok a luxor znów brak pieniędzy i odwołują odstawy

Edytowano przez marekber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    117

Dlatego w porónaniu z grudniem duzo wiekszy tłok jest, odstawa znów na dwie linie, wykup wydłużony o trzy tygodnie...chcąc nie chcąc plantatorzy wracają do PMP. Po zakończeniu wykupu, pod koniec stycznia podobno mają robić zebrania co dalej z kontraktacją w PMP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

musiałbym na głowę upaść żeby tam wrócić wolę nie uprawiac tytoniu wogóle


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

a wiadomo co będzie w następnej kampani może inne firmy będą brać gorzej nisz pmp było tak że z uniwersalu wozili do pmp bo lepiej brali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

jak komus jakies nadwyzki zostana zapraszam na priv do lutego mam zapewniony towar ale potem z miłą checia odkupie ;)

 

place bez zadnego sortu jak leci ciemny po 10 zł

a virginie po 15zł zeby tylko zólta była i bez jakis tam wielkich przebarwien

 

100 kg na tydzien to minimum jakie biore przewaznie.

 

Z urzedu skarbowego nie jestem ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ale może z izby celnej ?

100kg to 4324 złote kary hmmm


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas84    1

Wie ktoś może kiedy od Luxora jakieś złotówki wpłyną no konto? Odstawiłem 26 listopada 17 grudzień i 9 styczeń. Sprawnie i dobrze poszło ale problem z płatnością jest w 100%. Dzisiaj w OZPT Leżajsk poszło wyśmienicie. Szkoda ze to już osttania odstawa :mellow: . Tutaj nie ma problemu z płatnością do 14 dni i bardzo dobrze biorą prawie jak Luxor :D . Sezon 2013/2014 zakmnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

wiecie cos tytoniarze jak dokładnie będzie wygladac płatność niezwiazana do tytoniu ma być do 2020 stopniowo malejąc az do 50 % w 2020 czy zostają takie ilości referencyjne jak obecnie czy cos się zmieni piszcie jak z odstawami i jak mówią związki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

mam ciemny na 27 a wykup jest przeniesiony do skóry w mysławczycach w starym roku brali bardzo dobrze teraz odwołali tenesi bo jest coś z płatnościami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wiecie cos tytoniarze jak dokładnie będzie wygladac płatność niezwiazana do tytoniu ma być do 2020 stopniowo malejąc az do 50 % w 2020 czy zostają takie ilości referencyjne jak obecnie czy cos się zmieni piszcie jak z odstawami i jak mówią związki

czy będzie to jeszcze nic niewiadomo w 2014 bedzie napewno ale 80%koperty z tego roku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

dzięki kolego thug z 2006 mam duza ilość ref natomiast w ostatnie lata znaczoco ograniczyłem kontrakt mam nadzieje ze zostanie ten 2006 jak będziesz poinformowany daj znac w agrobiznesie min rol mówiło 2013 jako początkowym ale niewie o co dokładnie chodziło agrobiznes z 14-01--2014

 

 

 

 

 

 

czy będzie to jeszcze nic niewiadomo w 2014 bedzie napewno ale 80%koperty z tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

chodzi o ilość pieniędzy a nie o bazę kilogramową


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym rokiem referencyjnym 2006 to porażka. Dostają kasę osoby które dawno zaprzestały produkcji, ale widać osobom które mają coś do powiedzenia na tym właśnie zależy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj