Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek105    3

"Zapomnieli" albo i w ogóle nie widzieli jak wygląda liść tytoniu. Polska kraj kombinatorów. Ciekawe co wyjdzie z dopłatą jakościową gdyby ją przyznali to śmiało można przerabiać suszarnie na eko-groszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

kolego Mateusz nie rozumiesz sensu płatność niezwiazanej jest to płatnośc historyczna i nie jest to płatność za sadzenie tytoniu jej sens polega na tym ze otrzymują ja obecni i byli plantatorzy tytoniu płatność do produkcji wygaszono w 2009 a otrzymywaliśmy ja w latach 2002-2009 należy natomiast zastanowić się dlaczego jest to rok 2006 a nie inny w 2006 były limity do uprawy częśc osób miało pokażne limity a byli i tacy co limitów nie mieli a tytoń sadzili na pewno nie rok 2013 czy 2012 wtedy niema sensu płatność historyczna najlepiej jakby to była srednia plonu dla plantatora np. z 3 lat wtedy wynik jest uśredniony i sprawiedliwy np. lata 2009-2011,2008-2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Przy jakiej cenie tytoni przy standardowym polonie z hektara wychodzi się na zero?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Sadził ktoś tytoń po zbożu pryskanym mieszanką zawierającą glean/legato? Były jakieś negatywne skutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

przy tej dawce to nic nie powinno sie dziać burak jest bardzo wrażliwy i wytrzymuje takie dawki


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co do płatności niezwiazanej dowiedziałem się że nasz rząd bacznie studiuje czy będzie ona wypłacana na lata 2015 2020

bo za rok jeszcze będzie bo jest to rok przejsciowy i w 2014 bedzie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Wczoraj sprzedawałem tytoń w PMP Leżajsk i wnioski: biorą więcej niż na wezwaniu (ile kto przywiezie), klasyfikacja SUPER czyli 1-wszą klasę kupują bez problemu a po wykupie namawiają aby sprzedać im nadwyżkę. Universal też się ogłasza że będą kupować tytoń od plantatorów którzy nie mają u nich umów, oczywiście tytoń nie na dopłatę czyli od 3 klasy w dół. Podejrzewam że w grudniu i styczniu firmy będą walczyć o nasz tytoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

co do płatności niezwiązanej to ministerstwo wstępnie określiło ze płatność niezwiazana z produkcją ma być do 2020 od 2015 pomniejszana o 5 % co roku do roku 2020(w 2020 50% ) płatność do jakości przeciągnieta na 2014 rok skoro jest to rok przejściowy bo już 2013 miał być rokiem przejściowym

w 2014mamy płatność niezwiązaną z produkcja w 100 %

chciałbym na tym forum zaapelować do wszystkich członków grup plantatorów tytoniu jak posłuchacie przedstawicieli grup producentów tytoniu to sa lobbyści nie plantatorów tylko firm tytoniowych im nie zależy na plantatorach bo sami biorą pokażne gaże ze składek plantatorskich i od firm tytoniowych na działalność lobbynigową jak się słucha przemysława noworyte edwarda komornika od lat jak lwy bronią interesów firm tytoniowych członkowie producenci to my tworzymy grupy i czas zastąpić tych panów i im podziękowac szczegóły podam w przyszłosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Grupy producentów tytoniu od X lat działają na korzyść firm tytoniowych!! Pamiętacie jak około 2000 roku został wstrzymany skup tytoniu (za cały tytoń dostałem duże pudło papierosów). Wtedy plantatorzy od nas pojechali do ministerstwa walczyć o swoje i usłyszeli od ministra "Że sami nie wiemy co chcemy bo nasze związki złożyły pismo o zgodę sprowadzenia tytoniu z zagranicy z powodu rzekomej plagi". Ja należę do grupy Leżajskiej której prezesem jest Pan Czyż a jego syn od 6-7 lat jest agronomem w PMP, czy to jest normalne ??. Pana Komornika nie znam ale z wizytą u prezesa był kolega który powiedział że wchodzi do pokoju a tam ukazuje się Papież (pierwsze wrażenie jest takie że prezes ma ze 100 lat) ktoś kiedyś wymyślił emeryturę... chyba po to aby z niej korzystać. W tych czasach tytoniowe sprawy rozstrzygają się w Brukseli czy ci ludzie mają siły i kompetencje aby lobbować nas plantatorów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

co ich nasze sprawy plantatorów im chodzi o własną kieszeń dlatego nie korzystają z emerytur i szefami są starzy ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Witam. Mam pytanie trochę nie na ten czas bo kupuje nawozy już na przyszły sezon. Czy stosujecie POLIMAG S i w jakich dawkach no i czy wart jest swojej ceny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Witam, kolego POLIMAG S to dobry nawóz osobiście go wybieram ze wszystkich wieloskładnikowych szczególnie idealny np.; pod tytoń i ogórki nawóz o idealnych dla mnie proporciach jeżeli o azot potas i fosfor polecam dawke uzależniam od rosliny igleby nie podałes pod jakie zasiewy chcesz go dac

Czy macie problemy z otwieraniem strony ministerstwa rolnictwa nie mogę jej otworzyć

Co do płatności jakościowej do tytoniu podejrzewam ze będzie tak samo jak w 2013 a o wysokości srodków nie znam danych można się doczytać na stronie minrol w zakładce rozporządzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Pod tytoń burley a gleba ma fosfór ,potas i magnez średni to w takim przypadku jaką dawkę dać na ha? Sprawdziłem stronę u mnie teraz wchodzi

Edytowano przez robson79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na dziś niewiadomo czy jakpściówka wogóle bedzie a wy już coś piszecie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Witam kolego robson przy tytoniu Barley trzeba uważac na dawke azotu zbyt duza pogarsza jakość lisci przy suszeniu i opuznia dojrzewanie zbyt mała zmniejsza wydajność pod barley daj 700 kg na ha polimagu s jeżeli dasz więcej o 100 czy 200 nie przesadzisz z azotem pozdrawiam

Na posiedzeniu komisji rolnictwa i rozwoju wsi Senatu minister rolnictwa mówił ze platnosc jakosciowa w 2014 będzie chyba ze zle zrozumiałem pozdraiam Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikgk12    0

Oddawaliśmy tytoń w Kazimierzy wielkiej 7.11 katastrofa burley. Do domu do domu do domu....i 4. Tytoń zrobiony na piękne 3 poszedł na 4. Podobno to koniec Kazimierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja dziś oddawałem do Kazimierzy Wielkiej tytoń Burley do PMP to ogólnie sytuacja z wczoraj się nie różni bo byłem zobaczyć jak biorą z 4 klasy robią nie użytek , z 3 klasy robią 4 , z 2 klasy robią 3 , a 1 nie ma wcale jeszcze jak wezmą co nieco na 2 to jest dobrze , inaczej nie biorą niektórzy cały ładunek odwozili do domu bo ci co odbierają mówią że jak ,, chcesz to w tych klasach a jak nie to weź sobie do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj