Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jeszcze ze 2 tygodnie i koniec. Podsumowując w tym roku straciliśmy ok. 50 % tytoniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ani to ani to u mnie w okolicy zdziesiątkował wirus :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Panowie jak tam daleko z tytoniem bo u mnie już prawie koniec. Chodzą u nas słuchy że z tytoniem nie ma być aż tak źle na przyszłość wiecie coś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja skończyłem w środę całkowicie tytoń teraz tylko resztki w polu zniszczyć po nim :P

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

U mnie koniec tylko zciąć pozostałości tak jak mówiłem zostało około 50 % tytoniu a u nie których jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunder    0

Proszę o oczyszczenie portalu Agrofoto.pl ze złośliwego oprogramowania.

Mój antywirus pokazuje konia trojańskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

To akurat dziwne bo mi jeszcze żaden anty wir nic nie pokazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Chodzą u nas słuchy że z tytoniem nie ma być aż tak źle na przyszłość wiecie coś może?

Co dokłądnie mówią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@przemo89

Na razie nie ma (chyba) końcowych ustaleń ale ... nie chcę podawać kto (w 2 firmach wykupowych) powiedziano że dopłata do jakości ma być utrzymana do 2020. Pula pieniędzy tegorocznej dopłaty jakościowej ma być podzielona na ten i przyszły rok.

Dopłata niezwiązana (historyczna) też ma być do 2020 podobno na 100 % tylko jest kwestia za jakie lata ?? wstępna propozycja była za 2006,2007,2008 (średnia sprzedanego tytoniu) a teraz w/w firmy mówią że będzie na 100% ale za tonaż sprzedanego tytoniu w tym roku.

Może to są plotki ale podobno związki też te informacje potwierdzają.

 

Sprzedał ktośtytoń w Leżajsku??? jeśli tak to jest jakaś różnica w wykupie z tamtym rokiem??? bo za 2 tygodnie mam odstawić prawie 2 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Na ostatnim spotkaniu przedstawiciele PM i OZPT mówili że od 2015 żadnych dopłat nie będzie a w Leżajsku to jeszcze chyba nie kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha54    0

27 września w lezańsku jest wykup tytoniu ,ciekawe jak będą brali bo uniwersal bierze bardzo dobrze ludzie bardzo sobie chwalą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

A u według moich danych ludzie z pobliskiego skupu po kolei przywożą bo nie pasuje im. (Universal)

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Co dokłądnie mówią?

z tego co wiem będzie z goła odwrotnie http://www.agrofoto.pl/ar...kcji-179276.php

jeśli chodzi o płatność do jakości to raczej są nikłe szanse żebyśmy dostali tą opcje do 2020 raczej nie będzie jej wcale

jeśli chodzi o dopłatę niezwiązaną (decoupling ) to na 100% będzie do 2020 tylko z tego co słyszałem ma być baza pozostawiona z roku 2006 a czy wiecie coś więcej na temat dopłaty niezwiązanej

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam

znane są stawki płatności niezwiązanych do tytoniu na 2013

Tytoń jasny odm Virginia 5,75 zł kg

Tytoń jasny odm Burley 4,02 zł kg

jak kupują tytoń u was w Universalu i Pmpl co słychać jakie dopłaty po 2013 r

 

W TYM ROKU TYTONIE BYŁY SŁABE CO ZNACZNIE ZMNIEJSZY WYDAJNOSC Z HA CO ZA TYM MNIEJ FIRMY SKUPIĄ NIE MÓWIĄC O SPRZEDAŻY POZA UMOWA GDZIE PŁACĄ 3 -4 WIECEJ JESTEM PRAWIE PEWIEN ZE GŁÓWNE FIRMY BEDĄ DOBRZE ODBIERAC TYTONIE NO CHYBA ZE JUZ CAŁKOWICIE POŁOZYLI REKE NA TYTOŃ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Płatność niezwiązana ma być do 2020 roku tylko że od 2014r będzie wypłacana w 75% z roku 2006 i będzie pomniejszana co roku o 5% do roku 2020 i oczywiście plus modulacja.Tą dopłatę będą brać wszyscy co w 2006 roku mieli tytoń nawet ci co już go nie mają i to jest źle rozwiązane bo oni zabierają nasze pieniądze z tej puli. Od roku 2014 płatność do jakości będzie się nazywać płatnością do produkcji tylko nie wiadomo w jaki sposób będzie naliczana no i czy w ogóle będzie. W październiku ma się to wszystko rozstrzygnąć. Może tak źle nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@robson79 z tym 2006 to już pewne na 100%???

Ten sposób naliczania dopłaty niezwiązanej to sposób mafijny!!! A czemu 2006?? bo w tym roku ludzie wysoko postawieni czyli ARiMR i nasze "ukochane" związki mieli zakontraktowane duże ilości tytoniu i przez 14 lat będą brali pieniądze za darmo!!!. Mogę założyć się że co niektórzy tytoniu na oczy nie widzieli. A wiem co pisze!!!. Cholera może trzeba to zgłosić do telewizji oj byłaby afera. U mnie na wsi prawie karzdy w 2006 roku miał sprzedany tytoń na kogoś bo nasze związki ograniczały limity przy kontraktacji.

@adaammek

Słyszałem że w PMP Leżajsk bierze bardzo dobrze i jest w końcu kupowana pierwsza klasa. Za tydzień mam do nich odstawić 1,5 tony i dam znać jak poszło.

Universal... 2 tygodnie temu sprzedałem 1 tonę i poszło dobrze a teraz podobno strasznie patrzą na wilgotność i dużo osób wraca do domu z tytoniem. Ale najlepiej pojechać na wykup i obczaić sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

To pięknie!! do 2020 roku będą brali dopłatę ludzie którzy mieli limit w 2006. W mojej miejscowości są osoby które zdały wtedy ogromne ilości tytoniu na kogoś (3,4 a nawet 5 ton)!! a wszystko przez te chol... związki które wprowadziły w tym roku limity. 3 lata temu była możliwość zmiany tego feralnego roku ale Agencja się nie zgodziła bo podobno jest dużo pracy aby stwożyć nową bazę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

chodzą słuchy że było kilka kontraków w Polsce po 100-150 ton tytoniu w 2006 roku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Oj kolego 100 czy 150 to mało byli tacy to mieli po 500 ton :) teraz niema nic wspólnego z tytoniem... jakieś 5 lat temu otworzył jedną z pierwszych biogazowni... była to chyba pierwsza na wschodzie....

Ja osobiście nie mogę narzekać na Universal pierwszy transport przeszedł pomyślnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak tylko dlaczego oddali z tych kontraktów jakąś śmieszną ilośc bo wiedzieli ze i tak dostaną niezwiązana do 80% kontraktu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

z tego co pamiętam to 70% kotraktu z 2006 jeżeli plantator miał sprzedanego tytoniu mniej niż 70% kontraktacji arr dokładała do minimum 70 % umowy jeżeli polatator sprzedał 100 % kontraktacji to taki limit tonażu otrzymywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez słyszałem ze dopłata niezwiazana ma być od 2006 roku... dla tych którzy sadzą i dla tych którzy już zapomnieli jak wygląda lisć tytoniu... a w sprawie dopłat jakościowych posiedzenie prawdopodobnie będzie 8 paź 2013r

Edytowano przez mateuszjohndeere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj