Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek105    3

Dzisiaj byłem na zebraniu i przedstawiciel z Universalu powiedział żeby zrywać wszystkie liście nawet spody bo ten rok będzie kiepski. Zapewnił że firma skupi wszystkie liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

podrywa ktoś już tytoń ?? bo u mnie we wsi jeden gospodarz rwie już któryś dzień z kolei podrywkę w burley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

u mnie 2 suszarki niemca się suszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

to widzę panowie nie tracicie czasu przy tytoniu :) ja jeszcze nic w tym kierunku nie robię bo na razie jestem zajęty ale za niedługo zacznę jak na razie tylko jedna osoba rwie tytoń w wiosce a niektórym dopiero tytoń rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Ja w sobotę zacznę. We wsi narazie tylko 3 plantatrów zaczęło zrywac także jeszcze nie jestem z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

U mnie wisi około 2000 sznurów, poderwane około 2 hektarów, zostało jeszcze ponad 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

czy wiecie cos o nowej grupie w stręgobożycah i o tej firmie co będzie skupować bo robią zebrania i zapisy na 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Witam

Mam problem trakcie suszenia w kontenerze zaczyna gnić tytoń. Najgorzej jest na najwyższym poziomie. Dwa kontenery były ok. Teraz susze 4 kontener i coś jest nie tak trzeci poziom nadgnity i pleśń . Podejrzewam jakiegoś grzyba ale skąd się wziął i czym to zwalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas951    1

To jest na całych liściach czy głównie na górnych częściach? Masz suszarnie z płyt czy murowaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Suszarnie mam murowaną od środka styropian i klej a gnicie jest w górnych częściach. susze w niej 15 lat i czegoś takiego jeszcze nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha54    0

tytoń szuszy sie dobrze -super wychodzi ale 50% brak -wciornastek .Jak zwykle rolnik ma pod górkę ale chyba taki nasz los.

 

tytoń szuszy sie dobrze -super wychodzi ale 50% brak -wciornastek .Jak zwykle rolnik ma pod górkę ale chyba taki nasz los.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Witam. Pierwszy raz będę pryskał fazorem i moje pytanie czy pryskać wczesnym rankiem czy późnym wieczorem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Robson ja zawsze pryskam po południu ok 17-18 żeby przed opadnięciem rosy zdążyć. Najlepszy efekt dają dwa opryski w odstepie ok 1-1,5 godziny. Ja pryskam na kwiaty dopiero poźniej ścinam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Witam

Mam problem trakcie suszenia w kontenerze zaczyna gnić tytoń. Najgorzej jest na najwyższym poziomie.

 

 

Sugerowałbym niedostateczne odprowadzanie wilgoci.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Witam. Kto ma umowę z universalem to podpisywał dokument odnośnie dozwolonych do stosowania środków ochrony rośnin. Pryskać można tylko środkami które mają rejectracje w tytoniu. Jest tam wykaz substancji aktywnych które w liściach nie mogą być przekroczone. I pytanie jeżeli ktoś pryskał np. nuprid, fastac, fury więcej razy niż zalecane na etykiecie (pryskać trzeba bo robactow by wszystko zjadło) może się bać czy tytoń to przetrawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

hodzi o tą panią ze stręgoborzyc

 

skąd ona jest dokładnie nie wiem ale gdzieś z okolic Nowego Brzeska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Witam. Kto ma umowę z universalem to podpisywał dokument odnośnie dozwolonych do stosowania środków ochrony rośnin. Pryskać można tylko środkami które mają rejectracje w tytoniu. Jest tam wykaz substancji aktywnych które w liściach nie mogą być przekroczone. I pytanie jeżeli ktoś pryskał np. nuprid, fastac, fury więcej razy niż zalecane na etykiecie (pryskać trzeba bo robactow by wszystko zjadło) może się bać czy tytoń to przetrawi.

spokojnie substancje owadobójcze praktycznie nie odkładają sie w liściach


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

spokojnie substancje owadobójcze praktycznie nie odkładają sie w liściach

Dzięki kolego uspokoiłeś mnie. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj