Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek105    3

Poszedłem dzisiaj w pole uzupełniać tytoń i to co zobaczyłem (jak gnije) nie patrząc na zakazy Rovral Aquaflo 500 SC i wszystko opryskane.

Nie ma co uzupełniać tylko zadbać o to co zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

Jaką dajesz dawkę?

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

U mnie posadzone jest wszystko czyli jakieś 5 hektarów ale co się teraz okazuje... przez tą poplątaną pogodę tytoń choruje, środki nie pomagają, ratuje się to co jest.. masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

Poszedłem dzisiaj w pole uzupełniać tytoń i to co zobaczyłem (jak gnije) nie patrząc na zakazy Rovral Aquaflo 500 SC i wszystko opryskane.

Nie ma co uzupełniać tylko zadbać o to co zostało.

aż tak skuteczny jest ten środek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo97    0

Witam, chciałbym się poradzić jaką odżywkę zastosować aby tytoń trochę zieleniał bo strasznie po tych deszczach zżółkł? :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Witam

W Potoku i okolicach ludzie sadzą drugi raz a powodem jest wirus (choroba lubelska). Jak u Was to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

mateo moj dostał saletre wapniowa i opryski z moczniku i saletry potasowej.

 

W jakich ilościach kg dawałeś poszczególnego nawozu na 300l na ha? ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

saletra wapniowa była rozsiewana pierwsza dawka 100 kg na ha a potasowej 2,5 kg na 300l i ok 2 kg mocznika do tego. Teraz bedzie zruszony ;;dziabaczką" a pozniej kolejna dawka nawozów zastanawiam sie nad plonovitem albo ekolistem

Edytowano przez adek1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jak u was z wirusem ? Okolice Nielisza --> masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Mam pytanie. Słyszałem że zarejestrowano i można pryskać tytoń Ridomilem. Czy to prawda? A za rok podobno z rejestru wypada Command. Trzeba pogonić nasze związki aby ruszyli du...y i zrobili w końcu coś dla plantatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Panowie,nasz minister olał tyton i zostalismy bez dopłat,szykuje sie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszczan    0

Po 2014r. bez dopłat do tytoniu !!! Tak załatwił nas ''rząd'' i całe to ''psl''. Już niemogę się doczekać wyborów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gromleon   
Gość gromleon

Ach ten "uniwersal" Najbardziej denerwująca firma.

Dopłat brak, brak nowych skutecznych (legalnych) środków na wciorniastka. Chwasty rosną, aura nie pozwala na żadne zabiegi.

W okolicach gmin Sułów i Nielisz wciorniastek zaraził i zniszczył większość planacji, straty od 40 do 85 % zależnie od działki. Ogólnie ponad 70 % tytoniu zostało zarażnone. To będzie ciężki rok.

Nie widzę już przyszłości dla tej uprawy. Najbardziej jestem zły na środki z pakietu Uniwerslalu w niektórych termin ważności upływał w sieprniu tego roku, rozdali ziemię, w której większość to piasek . Zapewne zakupili je za pół ceny i rozdali palntatorom w pakiecie w normalnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

o widzę ktoś z moich okolic :P

Co do chwastów to u mnie jest w miarę dobrze gorzej z wirusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gromleon   
Gość gromleon

o widzę ktoś z moich okolic :P

Co do chwastów to u mnie jest w miarę dobrze gorzej z wirusem

 

Powiedz mi gdzie masz działki uprawne to za chwile Ci powiem czy masz tam chwast. Zależy też co masz na myśli w "miarę dobrze".

Tylko strój na motocykl ubiore.

 

Pany jest źle i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

w miarę dobrze, to nie znaczy że idealnie czyste bez żadnego chwastka.

Owszem od miedz trochę jest ale to tak po 4 -6 rządków potem jest dobrze a na 2 działce już nie :D

A że jest źle to każdy powtarza co roku. Rok się zaczął chu**wo i taki widać będzie. Jakoś ludzie przeżyją ...

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

Po 2014r. bez dopłat do tytoniu !!! Tak załatwił nas ''rząd'' i całe to ''psl''. Już niemogę się doczekać wyborów!

I co z tego że będą te wybory i tak się nic nie zmieni każdy obiecuje a potem z tych obietnic i tak nic nie ma więc czy wybory będą czy nie to i tak dużej różnicy nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gromleon   
Gość gromleon

Ja w każdym bądź razie szczerze rozważam rezygnację z uprawy, dużym plantatorem nie jestem ale te 20 ton zawsze się uzbierało.

Uprawa robi się po prostu nie opłacalna, nie jestem typem człowieka, który narzeka na byle co, ale uczciwie licze i myślę ,że powoli czas się wycofać i nie dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

masz 20 ton rocznie i narzekasz ??

U mnie wychodzi po 6-7 ton i tak czy owak to duża część dochodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj