Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid90210    0
Napisano (edytowany)

Koledzy liczyliście ile wam średnio dopłata do kg wyszła? mi jakoś 8,22zł/kg ale i to tak był najgorszy rok jeśli chodzi o jakoś spośród ostatnich lat.

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszczan    0
Napisano (edytowany)

U mnie 7,83zł za kg , ale na 6739 kg tytoniu jakościowego tylko 1050 kg w 1 klasie , reszta 2 klasa niestety nie z mojej winy tylko tak w tamtym sezonie FIRMY NAS ZROBIŁY w H... !!! ;[ . Pozatym ARIMR ORŻNEŁA mnie na 9,5 tys. w wyniku tzw. PIER......J MUDULACJI :ph34r: !!! Jakby tego było mało FTK wisi mi 36 tys. zł , czekałem cierpliwie 90 dni a na koncie 0 zł , więc dzwonie do nich , a tu NIEMAJĄ KASY i niewiadomo kiedy będą mieli DZI..Y !!! Na szczęscie w NIESZCZĘSCIU OCKNĘŁA się po majuwce ARIMR i nareszcie dzisiaj po kilkudziesięciukrotnym sprawdzaniu konta , bo wszyscy wcześniej na czele z grupą obiecywali że nam ŻUCĄ po 15 kwietnia , dzisiaj DOPIERO dostałem dopłaty :(. Człowiek jest w takim SZOKU że niewiem zaco pierwsze się złapać.Chyba najpierw DŁUGI potem nawozy itp. bez SĄDU chba też się nie obędzie (FTK)? Na początku sezonu RĘCE OPADAJĄ na to wszystko , nie muwiąc jaki będzie ten??? Myślę że jak na ten post narazie wystarczy??????????????

Edytowano przez ruszczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

9,5 dużo mi obcięli 6

A w 1 i 2 klasie było u mnie coś ponad 2 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerluki    0

Dopłaty jeszcze nie dotarły. Konto sprawdzam kilka razy dziennie. Najgorsze jest to, że nie mam jeszcze nawozów pod tytoń i już mi nikt nie da bo ile można brać na terminówki i pożyczać od kogo się da. Zresztą limit już wyczerpałem. Miejmy nadzieję, że ARiMR w przyszłym roku nas już tak nie wyroluje. Modulacja 7 tys. w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Ja połowę zasadziłem już, ale strasznie sucho, rozsada usycha na polu, a w dołkach dopiero woda wyschła... ach ta Lubelszczyzna, a Wy na jakim etapie sadzenia jesteście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ja połowę zasadziłem już, ale strasznie sucho, rozsada usycha na polu, a w dołkach dopiero woda wyschła... ach ta Lubelszczyzna, a Wy na jakim etapie sadzenia jesteście ?

nie wiem co z tą pogodą u was sucho u nas woda wylewa prawie wszedzie dwa dni leje od nowa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Witam. U mnie juz ulewa zdążyła zniszczyc część tytoniu, który wsadziłem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Miał ktoś może szkodę w tytoniu spowodowaną przez grad a tytoń był ubezpieczony. Jak wtedy wyglądało odszkodowanie? Bo nie wiem czy warto ubezpieczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Miał ktoś może szkodę w tytoniu spowodowaną przez grad a tytoń był ubezpieczony. Jak wtedy wyglądało odszkodowanie? Bo nie wiem czy warto ubezpieczać

U mnie było raz grad posiekał tytoń a oni stwierdzili że to żadne uszkodzenia od tamtej pory nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

nie warto! to tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto. u nas każdy wypatruje chociaż kropelki deszczu a tu nic wszystko nas omija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

U mnie tato ubezpieczył. Jeden raz jak nam zbiło to wypłacili normalnie bez problemów. A sadzic zaczynam w tym tgodniu może koło piątku/soboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

adek1614 a czy odszkodowanie zrekąpęsowało straty w tytoniu czy starczyło tylko na otarcie łez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Jak się nie mylę to ok 200 kg/ha w postaci saletry amonowej. Na jakim etapie sadzenia jesteście? ja dzisiaj skończyłam ale susza doskwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja na 1/20 sadzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas951    1

Zawsze tak późno sadzisz? Ja wyplewiłem już 70a, tytoń sadzony przed 10 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Zawsze tak późno sadzisz? Ja wyplewiłem już 70a, tytoń sadzony przed 10 maja.

 

Zawsze mniej więcej w tym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7
Napisano (edytowany)

500 kg niezle u mnie zawsze jest dawana saletra i oprysk mocznikiem. A co do sadzenia to zasadzona już ok 1/3 pola ale sucho bardzo i sie wstrzymuje z dalszym sadzeniem może coś popada

Edytowano przez adek1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj