Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

dawid90210    0

No nie ,w trzynastce końce nie zasychają,może było brak potasu.Ja daję zawsze co najmniej 120 K.

Co roku robię próby glebowe jak również w tym roku robiłem ale potas jest w normie a nawet w tym sezonie będę musiał ograniczyć nieco jego dawkę. Dużo zakontraktowałeś tytoniu na ten rok kolego?

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek97    60

Witam. Słyszałem ostatnio, że będą sprawdzane odmiany tytoniu jakie się sadzi. I gdy ktoś bedzie miał posadzony HYV 23 to będą odbierane umowy. Czy to prawda? bo mam kupione nasiona tej odmiany i nie wiem czy ryzykować z tą odmianą czy posiać wiślice. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszczan    0

Panowie słyszeliście może coś o dopłatach do jakości, jakie mogą być stawki i kiedy będą? Bo jak narazie żadnej dopłaty jeszcze niedostałem . A wiosna tuż , tuż !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no właśnie dostał ktoś decyzje ale nie z ARR tylko z ARiMR


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

wiadomo coś o dopłatach ile do kilograma i jak z rozsadą rośnie u mnie strasznie liho

Edytowano przez marekber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Założyliście już tunele ?? Ile ton w tym roku zakontraktowaliście ?

U mnie dopiero przygotowane i zakontraktowane 7,5 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Wszystko fajnie ale trochę przesadzili z tym zakazem stosowania grzybobójczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Kolego @STIG0013? mógłbyś coś więcej powiedzieć na temat tego zakazu?

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie tytoń już ładnie powschodził , niektórzy w okolicy ostatnimi dniami zakładali tunele pod tytoń

 

o co chodzi z tym zakazem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Lista środków ochrony roąlin przeznaczonych do zwalczania chorób i szkodników na plantacjach tytoniu w 2013r:

Confidor 200 SL - wciornastek

Nurpid 200 SC - wciornastek

Konfidor 200 SL - wciornastek

Fury 100 EW - wciornastek

Command 360 CS - chwasty

Antak 675 EC - odrosty

Fazor 80 SG - odrosty

Ktoś z Agencji robi sobie z nas jaja, mam nadzieję że układając tą listę jakiś geniusz nie chciał nam zaszkodzić tylko jest to zwykły brak wiedzy.

W tym roku zmieniam pole na 100% jest tam drutowiec i czym mam go wyeliminować ??? muchozolem ???

Gdzie jest Dursban, Ridomil ...

Cóż pozostaje robić swoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Potoku G. było spotkanie z posłanką do sejmu .Pytała się kto nam takich bajek naopowiadał że obetną dopłaty o 10% od kwoty przekraczającej 5 tys.euro.Prawdę mówiąc nikt z zainteresowanych nie otrzymał jeszcze decyzji z armir. z wyjątkiem tych co nie sadzą w tym roku tytoniu.Czy ktoś z was lub znajomych otrzymał już decyzję w której była uwzględniona owa sławetna modulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Wystarczy wy googlować info o modulacji i wszystko będzie jasne. ARiMR jasno się wyraża:

"Dla producentów rolnych uprawiających tytoń łączna kwota płatności finansowanych z budżetu unijnego oraz z budżetu krajowego może przewyższyć równowartość 5 tys. euro. Wówczas płatności uzupełniające podlegają redukcji o 10 proc. nadwyżki łącznej kwoty wszystkich płatności ponad kwotę stanowiącą równowartość 5 tys. euro, przy czym kwota redukcji nie może być większa niż kwota płatności uzupełniających. Dodatkowo, w przypadku, gdy suma płatności unijnych i płatności krajowych przewyższa równowartość 300 tys. euro, płatności uzupełniające podlegają redukcji o kwotę odpowiadającą 4% nadwyżki płatności uzupełniających ponad kwotę stanowiącą równowartość 300 tys. euro."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj